Autor Wątek: Drżaca kierownica na postoju  (Przeczytany 3963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Romcio

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« dnia: 16 Listopad 2009, 20:23:00 »
Witam,
Niedawno wymieniłem sprzegło, i skrzynie biegów.
Wszystko bylo robione w serwisie Hyundai. I teraz na postoju drzy mi kierownica, i podczas jazdy tez takie drgania czuje. W serwisie powedzili mi ze ten typ tak ma.
Prosze was o pomoc, czy u was jest tak samo.

rambo_3m

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2009, 20:45:38 »
No napewno ten typ tak nie ma :) Ja czegoś takiego w swoim nie mam.

jasiuekonom

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2009, 21:42:00 »
Powiem ci tak, jeżeli drży kierownica podczas jazdy (szczególnie hamowanie) to mogą to już być zużyte i pogięte tarcze hamulcowe (lub coś po prostu z hamulcami), a jeśli drży na postoju to chyba wina zbyt niskich obrotów.

PS: dołączę się, jak w s-coupe podnieść minimalnie obroty?? Bo na postoju mam o ćwierć milimetra za małe i mi auto drży.

Witek

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopad 2009, 11:26:29 »
Cytat: "jasiuekonom"
Powiem ci tak, jeżeli drży kierownica podczas jazdy (szczególnie hamowanie) to mogą to już być zużyte i pogięte tarcze hamulcowe (lub coś po prostu z hamulcami),


Mogą być koła niewyważone, gdy tarcze są nierówne, to drży głównie przy hamowaniu, a gdy w trakcie jazdy drży kierownica z powodu tarcz to... natychmiast wymienić :shock:

rambo_3m

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2009, 11:36:33 »
Jeżeli drży na postoju to może poduszki zawieszenia silnia są zniszczone? To może powodować że wibracje silnika przedostają się na karoserię i układ kierowniczy.

wtom

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2009, 22:39:42 »
z reklamacją do paprochów i tyle, nie ma nic drgać, pewnie coś schrzanili

alfik

  • Gość
Re: Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień 2009, 10:38:59 »
Cytat: "Romcio"
Witam,
Niedawno wymieniłem sprzegło, i skrzynie biegów.
Wszystko bylo robione w serwisie Hyundai. I teraz na postoju drzy mi kierownica, i podczas jazdy tez takie drgania czuje. W serwisie powedzili mi ze ten typ tak ma.
Prosze was o pomoc, czy u was jest tak samo.


Ciekawe. Ja kupiłem nowego Accenta i ten typ tak miał "od urodzenia" (drobne, ale zauważalne drżenie kierownicy, nieco denerwujące bo w innych autach tego nie miałem - Corsa, Meganka - wyjątkiem był 126p, bo on drżał cały jak kosiarka, no ale to nie samochód). Ale tutaj ewidentnie coś popsuł serwis, gdy wcześniej było inaczej.

Romcio

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2009, 22:29:39 »
Witam Was
Prosz was o pomoc, ponieważ niewiem jak mam udowodnic serwisowi ze mam problem ze drzy mi kierownica i caly samochod.
Czy jest ososba ktora udostepnila by mi swoj samochod do sprawdzenia, czy takie zachowanie jest w kazdym modelu, intersuja mnie tylko sprzet z silnikiem CRDi 2.0 113KM, lub 140KM 4x4, bo juz niewiem co mam robic.
oczywiscie udostepnie swoj do sprawdzenia

Brt85

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudzień 2009, 07:16:40 »
Jakie "udostępnienie" masz na myśli?

Mc_Abra

  • Gość
Drżaca kierownica na postoju
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2009, 20:01:09 »
ew czegoś nie dokręcili przy montażu, albo popsuli robiąc coś na siłę, stawiał bym na to pierwsze, jedź i się kłóć, w razie czego dzwoń do biura ochrony praw konsumenta, masz prawo reklamować źle wykonaną usługę, a co najlepsze nie musisz naprawiać tego w tym samym zakładzie, na ich koszt powiedz że jak nie usuną drżenia zafundujesz sobie naprawę w ASO. Gorzej jak to był jakiś warsztat krzak i nawet nie masz jak udowodnić że tam cokolwiek robiłeś :roll: