Autor Wątek: [Santa Fe CM] Koło dwumasowe /wymiana na zwykłe  (Przeczytany 3339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebix78

  • Gość
[Santa Fe CM] Koło dwumasowe /wymiana na zwykłe
« dnia: 18 Sierpień 2014, 18:55:17 »
Witam wszystkich .
Wszystko wskazuje na to ze kończy się w moim Sanciaku dwumasa, w trakcie ostatnich 2 miesięcy dwukrotnie zdarzyło się że sprzęgło wpadło mi do środka , a po chwili wróciło do pierwotnego stanu .Wczoraj po odpaleniu auta na wolnych obrotach pojawił się dziwny brzęk z lewej strony silnika , ustając i powracając co jakiś czas po ponownym odpaleniu .
Dziś wizyta u mojego mechanika , i dwie diagnozy : skrzynia lub dwumas. W związku z tym zastanawiam się czy w modelu CM istnieje możliwość wymiany sprzęgła na te ze sztywnym kołem?
Może komuś udało się już skutecznie zamienić to ustrojstwo i pozbyć powracającego problemu. ?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Koło dwumasowe /wymiana na zwykłe
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2014, 19:17:54 »
Nie wiem jak to jest w modelu CM,ale w SM niektóre auta o niższej mocy(112/113KM) miały fabrycznie stałe koło (mój ma  :mrgreen: ) a niektóre miały    dwumasowe. W przypadku tych z dwumasowym sama fabryka zalecała by w razie padaki wymieniać na koło stałe.Ale to dotyczy tylko aut o najniższej mocy.W przypadku samochodów o mocy np.125KM nie zalecano wymiany na koło stałe,ponieważ podobno padały skrzynie i inne elementy przeniesienia napędu.Nie wiem czy moja "opowieść" w czymś Ci kolego pomoże.Pewnie jak byś się uparł,to wymienisz na stałe,ale nie wiadomo,czy potem koszty nie będą jeszcze większe :?:

Woj44

  • Gość
[Santa Fe CM] Koło dwumasowe /wymiana na zwykłe
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2014, 08:35:24 »
Witam, dzwoniłem w tej samej sprawie do Fox Rzeszów i powiedzieli że nie ma możliwości wymiany dwumasy na zwykłe sprzęgło w modelu CM, (brak zamiennika).
Pozdrawiam.