Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Piski w przednim zawieszeniu  (Przeczytany 2944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matejo

  • Gość
[i20 PB] Piski w przednim zawieszeniu
« dnia: 18 Sierpień 2014, 09:24:42 »
Witam

Wczoraj jadąc do pracy na trasie w czasie jazdy zaczęło coś popiskiwać w przednim zawieszeniu, metaliczne dźwięki, które cichły wraz z ruchem kierownicy w prawo, w lewo powracały.

Dosyć dokuczliwe i dyskomfortowe, ale nie wpływało na warunki jezdne??

Ktoś wie co to może być,  wcześniej też się pojawiało,  w sumie od 2-3 tygodni,  słyszane na trasie.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:04:07 przez Brt »

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Piski w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2014, 07:53:15 »
Stawiam na zacisk do rozebrania i wyczyszczenia bo klocek "delikatnie" nie wraca i stąd piski. Ewentualnie jeszcze ktoś z forum będzie miał inne spostrzeżenia lub większe doświadczenie w tej materii niż ja  :->

matejo

  • Gość
[i20 PB] Piski w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2014, 07:58:46 »
Ja tak się zastanawiałem i może końcówka drążka kierowniczego? aczkolwiek nie wiem jak to się objawia...

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Piski w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2014, 12:15:44 »
Tu proszę tak na szybko opisane objawy dla końcówek drążka kierowniczego. Generalnie stuki, luzy, wibracje, drżenia:
http://www.iparts.pl/artykuly/koncowki-drazkow-kierowniczych-objawy-zuzycia,34.html

Przy najbliższej okazji proszę spróbuj lekko przyhamować jak będzie piszczało. Jak ucichnie, to raczej masz namierzony problem  :-)

matejo

  • Gość
[i20 PB] Piski w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2014, 13:18:13 »
faktycznie winny był klocek, który przywierał do tarczy, wręcz musieli go młotkiem odbijać od niej.. teraz są nowe TRW i ciekawe na ile wystarczą... Ostatnio wymienione były przy 27k (rok temu), a teraz mam 46k. Więc chyba przyzwoicie.

Dodatkowo koleś stwierdził, że są stuki w tylnym zawieszeniu i wymienił mi hmm.. "tuleje tylnej belki" za co zainkasował 400 zł. Ja żadnych stuków nie słyszałem, ale wymieniłem bo w sumie nie wiem..

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Piski w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień 2014, 16:47:43 »
No to super, że się udało pozbyć problemu  :mrgreen:

Według tygodnika „Motor” klocki hamulcowe marki TRW są polecane jako dobre markowe zamienniki, także powinny posłużyć.

Cytat: "matejo"
Ostatnio wymienione były przy 27k (rok temu), a teraz mam 46k. Więc chyba przyzwoicie.


Ja na swoich pierwszych klockach jeszcze jeżdżę i mają się dobrze. Aktualny przebieg auta to 26 tys. Zobaczymy ile jeszcze zrobią.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Piski w przednim zawieszeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sierpień 2014, 01:06:40 »
Cytat: "matejo"
Ostatnio wymienione były przy 27k (rok temu), a teraz mam 46k. Więc chyba przyzwoicie.

Hmm... ja mam obecnie ponad 52 tys. km i dalej mam fabryczne klocki, a w ASO przy 3 przeglądzie (około 45 tys. km) nie mówili, aby było coś nie tak.