Autor Wątek: [i10 PA] Paliwożerny i10?  (Przeczytany 6148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomorzanka

  • Gość
Paliwożerny i10?
« dnia: 12 Listopad 2009, 21:45:32 »
Dobry wieczór. Smutny dzis moment w trakcie jazdy nastał, mianowicie zapalila sie kontrolka paliwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, ze na pełnym baku (35l) autko przejechalo zaledwie 440km... Do tej pory i10 pali mi średnio ponad 6l/100, liczyłam na to, że jak się dotrze, to będzie koło 5 tak jak obiecywali w salonie;) ale widze, ze jest wręcz odwrotnie, teraz dochodzi do 7, musze zaznaczyc, ze wieksza czesc raczej na dluzszych trasach.
Wiem, że to może wina pory roku i zmiany opon na zimowe, ale 7l dla takiego malucha to juz przesada, zwłaszcza, ze nie szarżuje, tylko staram się jeździć ekonomicznie. Swoją drogą, maluch jest ciężki a silniczek malutki, wiec chcąc nie chcąc i tak trochę muli;)

Czy wasze atosy tez duzo pala? Czy ktoś jezdzi i10 i ma podobny problem? I jeszcze jedno - gdzie (i czy w ogóle) mogę sprawdzić, ile można przejechać na rezerwie?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 13:14:03 przez Brt »

Witek

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2009, 23:02:34 »
Cytat: "Pomorzanka"
Czy wasze atosy tez duzo pala?


Kliknij sobie na ikonkę spalania u mnie w poście, a zobaczysz jakie miałem i mam spalanie Atoska.

Pomorzanka

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2009, 22:56:06 »
Czyli mniej, hmmm, nie tego się spodziewałam;P Zazdroszczę;D Swoja drogą dzięki za pomysł z prowadzeniem statystyki, też sobie zrobię, jak tylko dołożą i10 do listy.

Witek

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2009, 19:19:11 »
Wszystko zależy jak użytkujesz swoją i10tkę. Warto poszukać w necie zasad ecodrivingu i się do nich stosować, jeśli zależy Ci na oszczędności. Poza tym ile i10 ma przebiegu? Do 6000 - 7000 km trzeba się liczyć z większym zużyciem paliwa.

wtom

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2009, 19:25:09 »
niestety ale cudów po obiecankach salonowych nie można się spodziewać. prawa fizyki: ciężkie auto + słaby silnik=większe spalanie :-P . druga sprawa to jak wspomniałaś niska temp i opony zimowe. aby ocenić spalanie zrób to po większym przebiegu i pomiar na dystrybutor a nie na wskazania. mi lantra pokazuje 13l w mieście a faktycznie wychodzi 10.5l, rezerwa świeci, komp pokazuje 0km do przejechania a w baku jest 8l :mrgreen:

Pomorzanka

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2009, 21:35:42 »
Przebieg około 3500km, dlaczego do 7000 może być większy?
Co do zasad ecodrivingu - czytałam o tym ostatnio, i okazało się, że nieświadomie jeżdżę zgodnie z nimi:) nie szaleję, no może sporadycznymi przypadkami na trasie Szczecin - Świnoujście, gdzie droga aż prosi się żeby trochę depnąć, a dwa - kiedy za kierownicą usiądzie moja siostra z ciężką nóżką;)
Spalanie liczę sobie sama, po każdym tankowaniu, wskaźnika w i10 brak;) może trochę przesadzam z tym marudzeniem, ale to dlatego, że nowe autko wybierałam właśnie ze względu na małe zużycie paliwa, a poza tym przyzwyczaiłam się do tico, który palił max 5l/100 km - wymarzone wozidełko dla takiej sknery jak ja;P

Witek

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2009, 22:15:11 »
Cytat: "Pomorzanka"
Przebieg około 3500km, dlaczego do 7000 może być większy?


Na dotarciu zawsze samochodzik więcej pali - warto poczytać instrukcję obsługi ;)

wlad

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad 2009, 07:06:17 »
Cytat: "Pomorzanka"
a poza tym przyzwyczaiłam się do tico, który palił max 5l/100 km - wymarzone wozidełko dla takiej sknery jak ja;P

tico waży tyle co jedno kolo od i10 :mrgreen:
więc nawet nie myśl o takim spalaniu :cry:

merixo

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudzień 2009, 16:45:33 »
Mnie po pierwszym tankowaniu spalił ponad 7l/100km, opony jeszcze letnie. Po drugim zeszłem do 6,08, opony już zimowe. Jazda tylko na krótkich trasach, czasami w mieście na niskich biegach. Myślę, że na trasie zejdę do ok. 5l. Jak się tak utrzyma to będzie jak w moim byłym Atosku. Powiem, że warto kupować "Shell V power"- trochę drożej, ale jednak ciut mniejsze zużycie.

Pomorzanka

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Styczeń 2010, 17:42:51 »
Cytat: "merixo"
Powiem, że warto kupować "Shell V power"- trochę drożej, ale jednak ciut mniejsze zużycie.

chyba spróbuję, bo ostatnie tankowanie - o zgrozo - 7,54l!!! zamiast się zmniejszać, zużycie rośnie. rozumiem, zimowe opony, zimny silnik, ale bez przesady, ten maluch puści mnie z torbami;P
chyba zmienię taktykę i zacznę jeździć jak emerytka;)

IgoReCzeK

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Styczeń 2010, 18:49:07 »
Cytat: "Pomorzanka"
chyba zmienię taktykę i zacznę jeździć jak emerytka

Witam. To też jest sposób, ale na krótkich miejskich odcinkach nie spodziewaj się jakiś spektakularnych osiągnięć w zmniejszeniu zużycia paliwa. Ciekawi mnie jeszcze jak ten silnik będzie zachowywał się latem? Starsze generacje silników o średnim litrażu Hyundaia miały to do siebie, że charakteryzowały się 30-35% wzrostem apetytu na paliwko w okresie zimowym. Poczekajmy więc do lata, by się przekonać jak to jest w przypadku Twojego samochodu? ;-) Pozdrawiam Igor.
P.S.
Mam nadzieję, że nie jesteś jeszcze tak zdeterminowana tym zużyciem paliwa, by się pozbyć nowego nabytku?

Pomorzanka

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Styczeń 2010, 22:21:55 »
Cytat: "IgoReCzeK"
Mam nadzieję, że nie jesteś jeszcze tak zdeterminowana tym zużyciem paliwa, by się pozbyć nowego nabytku?

Jeszcze... to właściwe słowo;)
żartuje, nie mam zamiaru się pozbywać, oprócz tej jednej wady (plus te śmigające wycieraczki!) jestem z niego bardzo zadowolona, bardzo go polubiłam i nie mam zamiaru się z nim rozstawać.
To fakt, latem palił zdecydowanie mniej. Myślę, że to po części wina pogody, a po części opon - spalanie bardzo wzrosło od momentu założenia zimówek, tym bardziej, że kupiłam szersze niż standardowe. Te "ichne" indyjskie oponki były co prawda twarde i wąskie, przyczepność niewielka, ale dzięki temu mało palił. Na wiosnę chciałabym je wymienić, ale teraz zastanawiam się, czy jest sens...
Coś za coś - albo komfortowa jazda, albo małe spalanie...

Witek

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Styczeń 2010, 22:49:09 »
Cytat: "Pomorzanka"
indyjskie


hankooki? - koreańskie. Tak na marginesie, u mnie w Atosku też spalanie teraz wzrosło... ale o jakieś 0,5 l na 100 km.

Cytat: "Pomorzanka"
(plus te śmigające wycieraczki!)


W Suzuki mam dobre rozwiązanie. Oprócz 3 poziomów prędkości jest na każdy z poziomów dodatkowe pokrętło, które ma znów 3 poziomy prędkości. Czyli mając ustawione na najmniejszą częstotliwość mogę ją jeszcze zmodyfikować (ale na nie więcej niż kolejny poziom). Z tego robi się aż 9 opcji wyboru częstotliwości - bardzo fajne. Oczywiście delikatne pchnięcie w górę "wajchy" robi jedną rundkę na szybie.

Pawlik

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń 2010, 19:59:10 »
Dorzucę swoje trzy grosze :-D . Ten miły samochodzik użytkuje co prawda moja żona ale siłą rzeczy jest on pod moją opieką. I tak: potwierdzam,że przy większym przebiegu spalanie powinno się zmniejszyć, z moich obserwacji wynika że nawet po 10 kkm. Początkowo nasze i10 potrafiło wypić nawet 8 litrów, co prawda przy krótkich przebiegach ale to i tak sporo. Na jesieni było to już w granicach 6,3 - 6,4 w warszawskich korkach i przy 25 km w jedną stronę do pracy. Teraz przy tych mrozach ok 6,7 - 6,9. Nie jest źle ale mój i30 gorzej traktowany pali 6,5 ON, a jest znacznie mocniejszy, większy i cięższy. Było jeszcze coś: od nowości występował problem z układem zapłonowym, serwis dopiero za trzecim razem się z tym uporał. Wymienili cewkę, przewody i świece. Wcześniej autko było bardziej mułowate, czasem szarpało i w ogóle jakoś dziwnie jeździło ale myślałem że TTTM. To też mogło powodować większe zużycie paliwa. Co dziwne pojazd demonstracyjny jak sobie teraz przypominam zachowywał się trochę podobnie ale byłem pierwszym kierowcą, samochód miał 30 km przebiegu więc to wtedy nie dziwiło. A jak jest u Ciebie Pomorzanko? Te 7,5 litra to jednak trochę za dużo, może masz ten sam problem albo za ciężką nogę ;-) .

Pomorzanka

  • Gość
Paliwożerny i10?
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Styczeń 2010, 19:21:27 »
Cytat: "Pawlik"
Było jeszcze coś: od nowości występował problem z układem zapłonowym, serwis dopiero za trzecim razem się z tym uporał.

W moim tego problemu na szczęście nie ma:)
 W przyszłym tygodniu wyruszam nim na pierwszą dłuższą przejażdżkę, trasa Szczecin - Warszawa, zobaczymy jak sobie poradzi i ile spali.