Autor Wątek: Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10  (Przeczytany 17433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline speedmaster

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 831
    • http://www.omega.biz.pl
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« dnia: 25 Styczeń 2012, 19:58:15 »
Nie oferowany na polskim rynku model Hyundai Solaris okazał się sukcesem na perspektywicznym rynku rosyjskim. Auto zajęło w ubiegłym roku wysokie, piąte miejsce w rankingu najchętniej kupowanych samochodów w Rosji.



W całym roku kalendarzowym 2011 marka Hyundai znalazła na rosyjskim rynku nowych aut osobowych oraz lekkich dostawczych łącznie prawie 163 500 nabywców. To aż o 88% więcej niż w roku poprzedzającym.

Dzięki temu sukcesowi Hyundai zajął w rankingu marek trzecie miejsce, plasując się za Ładą oraz Chevroletem.

Południowokoreański koncern wskazuje m.in. na bardzo dobre przyjęcie przez rosyjskich klientów nowego modelu Hyundai Solaris, który powstaje w niedawno wybudowanych zakładach Hyundai Motor koło Petersburga.

Należący do segment B Hyundai Solaris, który bazuje na platformie modelu Accent/Verna, osiągnął w roku ubiegłym skumulowany wolumen ponad 97 000 egzemplarzy. To wystarczyło, aby wspomniane auto z miejsca wskoczyło na piąte miejsce najpopularniejszych modeli oferowanych na rynku rosyjskim.

Źródło: http://www.samar.pl

gacus2004

  • Gość
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2012, 11:44:42 »
Podejrzewam że w Polsce przy zachowaniu rozsądnej ceny i dobrej reklamie ten Solaris także dobrze by się sprzedawał.Autko naprawdę ładne .

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2012, 18:57:12 »
Nazwa Solaris występuje na niewielu rynkach. Jest to po prostu Accent IV generacji. Tak jest w USA. W Europie ma występować jako Accent lub I25. Czy będzie oferowany w Polsce? Na razie nie wiadomo.

Łukasz

  • Gość
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2012, 01:41:42 »
Trochę dziwi mnie to, że w Polsce nie jest dostępny. Mogliby puścić chociaż ograniczoną liczbę sztuk i sprawdzić jakie będzie zainteresowanie. Jak by było dużo chętnych to mogliby pomyśleć o wprowadzeniu takiego modelu do regularnej sprzedaży.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2012, 09:22:21 »
Może po prostu homologacji nie zrobili, a dla kilku sztuk się nie opłaca. Nie mówiąc już o akcji reklamowej. Ale kto wie może w niedługim czasie się pojawi.

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2012, 09:47:37 »
Drugie Suzuki Kizashi. Świat stoi w miejscu

Łukasz

  • Gość
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń 2012, 15:21:59 »
Cytat: "apikus"
Może po prostu homologacji nie zrobili, a dla kilku sztuk się nie opłaca.


Być może, nie wiem jakie to są koszty.

Cytat: "apikus"
Nie mówiąc już o akcji reklamowej


To akurat nie byłoby raczej potrzebne przy wprowadzaniu np. 100sztuk. Wieść o tym sama by się rozeszła. Podchwyciłyby to różne Fora i portale.
Dla przykłada Mazda sprzedawała ograniczoną liczbę modelu CX9 w Polsce. Czy widzieliście reklamę tego modelu? Pewnie nie a chętnych nie brakowało.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2012, 20:15:51 »
Cytat: "Łukasz"
Dla przykłada Mazda sprzedawała ograniczoną liczbę modelu CX9 w Polsce. Czy widzieliście reklamę tego modelu? Pewnie nie a chętnych nie brakowało.


SUV z wyzszej póki to troszkę co innego niż sedan dla przeciętniaka. Mazda jest troszkę inaczej postrzegana. Ale może masz rację

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2012, 23:01:15 »
Cytat: "Łukasz"
Trochę dziwi mnie to, że w Polsce nie jest dostępny.
Chyba obawiają się autokonkurencji dla i30. Pociągną jeszcze trochę sprzedaż i30 i po jego wycofaniu będzie pewnie Solaris. :roll:

Łukasz

  • Gość
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Styczeń 2012, 04:28:21 »
Cytat: "apikus"
SUV z wyzszej póki to troszkę co innego niż sedan dla przeciętniaka.


Ogółem chyba więcej sprzedaje się aut dla przeciętniaków w Polsce. Inna sprawa, że w sumie Mazda tą ograniczoną ilość CX9 sprzedawała w bardzo dobrej cenie - podobnej do CX7 a jednak auto większe i było zdaje się lepiej wyposażone.

Myślę, że prędzej mogli się obawiać tego o czym wspomniał IgoReCzeK, ale i tego nie byłbym taki pewien. i30 nie jest dostępne w wersji sedan. Aktualnie w ofercie Hyundaia nie ma żadnego małego sedana. Czyli potencjalni kupujący szukający małego sedana muszą skorzystać z ofert innych firm.
Stąd przypuszczam, że jest to jednak luka, którą można byłoby wypełnić i mogliby wypuścić chociaż ograniczoną liczbę sztuk Solarisa by sprawdzić jakie faktycznie będzie zainteresowanie tym modelem w Polsce.
Reklama raczej nie byłaby potrzebna. Jakby zostało wypuszczone 100 sztuk to wiele osób chciałoby mieć to auto chociażby dlatego, że mieli by świadomość, że na polskim rynku będzie unikatowe ;-)

Offline shadow

  • phpBB -#Moderator
  • Wiadomości: 704
Nowy Hyundai Solaris okazał się strzałem w 10
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Styczeń 2012, 13:55:46 »
Cytat: "Łukasz"
Trochę dziwi mnie to, że w Polsce nie jest dostępny.


Taka jest polityka firmy. Prezes, który zarządza w Europie decyduje gdzie i jakie modele mają się pojawić, poprzez badanie rynku.  Być może u nas jest za dużo konkurencji jeżeli chodzi o sedany i doszli do wniosku, że się nie sprzeda. Poza tym, nowa Elantra także jest tylko w dwóch Europejskich krajach tj. w Polsce i Hiszpanii. I jakby nie patrzeć na naszym rynku zrobiła furorę, gdyż okres oczekiwania za modelem jest minimalnie trzy miesięczny.

A co do nowego i30 być może byłby problem jeżeli chodzi o konkurencyjność, wszystko też zależy od narzuconych cen przez producenta. Jeżeli oba modele byłyby w podobnej cenie to zapewne nie jeden z nas wybrałby Solarisa, który jak widać jest większym  autem. Elantra po debiucie także zmiażdżyła zainteresowanie i30-stkami, bo cena w pełnych wyposażeniach była taka sama, a nawet Elantra była tańsza. (Sam gdybym poczekał pewnie kupiłbym Elantrę  :-P .

Do czego zmierzam, każdy model, który pojawia się na rynku musi być konkurencyjny i spełniać wymagania użytkowników. Nie zawsze jest to trafiony pomysł, ale do tej pory Hyundai trafia w gusta Europejczyków (czyt. nawet Rosjan).  :-D