Autor Wątek: [Santa Fe CM] Rozbieranie panelu środkowego obudowy skrzyni  (Przeczytany 2808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Rozbieranie panelu środkowego obudowy skrzyni
« dnia: 06 Sierpień 2014, 19:31:44 »
Jak rozebrać środkowy panel (skrzynia automat), w instrukcji na obrazkach jest zdjąć gałkę potem do góry podnieść obudowę otaczającą lewarek skrzyni. Moje pytanie jak to bez inwazyjnie podnieść bo podważanie śrubokrętem wydaje mi się kiepskim pomysłem ? Szarpałem jak w renówkach ale ciężko :)

 




Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Rozbieranie panelu środkowego obudowy skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2014, 21:03:33 »
Taki niebieski "plasticzek" jak tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4636 nie pomoże ?

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Rozbieranie panelu środkowego obudowy skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2014, 21:38:08 »
Ta pokrywa za mocno siedzi i takie plasticzki są za słabe niestety. Zrobiłem taki hak uważam, że trzeba go umieścić pod - do zrzucania biegów na manualu a nie pod D bo wtedy zahaczamy też białą obudowę od lewarka. Ciągniemy napręża się i po chwili zaczepy puszczają i podskakuje. Ze trzy godziny się szarpałem podważanie czymkolwiek uważam za stratę czasu :)

To moje rozwiązanie mam nadzieję że nie pourywacie za dużo, na innych forach czytając jak montują DVD i to rozbierają mówią mocno ciągnąc tylko za co :) nie ma jak złapać :)

Hak:



Uważam że dobre miejsce do podnoszenia:



Pod D zahaczamy obudowę:



CB podłączone pod zapalniczkę: