Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Klimatyzacja  (Przeczytany 5690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

matejo

  • Gość
[i20 PB] Klimatyzacja
« dnia: 03 Sierpień 2014, 12:12:11 »
witam

mam do was pytanie.. mam i20 z 2009 r., kupiony w styczniu 2010 r. i zastanawiam się kiedy należałoby wymienić, uzupełnić czynnik klimatyzacji. Jak to w i20 klima włącza się sama przy odpalaniu samochodu, więc przy przebiegu prawie 45.000 km zaczęło mnie to zastanawiać, czy nie jest to już czas i pora na serwis.

Póki co rok-dwa temu robiłem ozonowanie, ale serwisant stwierdził, że póki chłodzi to nie ma sensu ruszać.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:13:05 przez Brt »

pterodaktyl

  • Gość
[i20 PB] Klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2014, 13:22:44 »
Witam
Z tego co wiem to rocznie ubywa ok 10 % czynnika z klimatyzacji, więc co 2-3 lata powinno się go uzupełniać.
Moim zdaniem gdy klima przestanie Ci chłodzić, to może się to skończyć....wymianą sprężarki :(.
Udaj się na wymianę i uzupełnienie czynnika.
U mnie po trzech latach było go raptem 50 %, a klimatyzacja chłodziła i jest sprawna :).
Pozdrawiam

Offline valdi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[i20 PB] Klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2014, 15:16:16 »
Ja klimatyzację nabijałem dwa razy... Tak wyszło, że co dwa lata i co 50 tys km.
Do układu w Elantrze wchodzi 680 gram czynnika. U mnie za każdym razem było 650.
Kumpel, który wymieniał mi czynnik twierdzi, że jeszcze długo pochodziłaby bez nabijania ale w sumie stówę to kosztuje a masz pewność, że klima Cię nie zawiedzie. Zresztą ja nawet zimą często jej używam.
Nie wiem jak jest w i20. Ale na Twoim miejscu pewnie dla świętego spokoju jednak wymieniłbym czynnik.

stalowiak

  • Gość
[i20 PB] Klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sierpień 2015, 15:11:45 »
W którym miejscu w i20 znajduje się naklejka z informacją ile wchodzi czynnika do układu? Ewentualnie czy ktoś z Was wie ile tego czynnika ma być i czy może się podzielić tą informacją?


stalowiak

  • Gość
[i20 PB] Klimatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2015, 08:59:53 »
kosmos2011, dziękuję za linkę. Ja jeszcze znalazłem takie coś: http://www.autoklima.org/gas-lists.php?page=about-more18#

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Głośna klima - norma, czy coś nie tak ?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2016, 08:31:48 »
Odświeżę nieco temat. Mój i20 skończył 5 lat i od jakiegoś czasu, mam wrażenie, że klimatyzacja jakoś inaczej chodzi, czynnik wymieniałem około 1,5 roku temu, ale nie w ASO.

Generalnie chłodzi, ale są takie objawy, których wcześniej nie zaobserwowałem:
- ewidentnie słychać takie lekkie wycie, jakby jakiś silniczek się kręcił,
- po zatrzymaniu się z klimą i wyłączeniu silnika słychać takie jakby bulgotanie.

Czy ktoś miał coś podobnego ? Myślicie, że sprężarka siada, czy może coś nie tak z ilością czynnika w układzie ? A może jakieś paski są do wymiany, chociaż przy 5 przeglądzie (około 4 miesiące temu) nic mi w ASO o tym nie wspomnieli ?