Autor Wątek: Obroty silnika a prędkość (km/h)  (Przeczytany 2635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

labadz02

  • Gość
Obroty silnika a prędkość (km/h)
« dnia: 01 Sierpień 2014, 12:51:31 »
Witam koledzy. Wymieniłem skrzynie biegów w Trajet'e na skrzynię z Santa Fe. Niestety nie poinformowano mnie wcześniej, że jest z Santa Fe. Przełożenia są inne, ale najbardziej interesuje mnie spalanie i obroty dla dużych prędkości czyli na trasie. Prosiłbym bardzo aby ktoś posiadający Trajeta 2.0 CRDI podał jakie ma obroty  silnika na 5 biegu przy prędkościach powiedzmy 120 ,130 lub  150 km/h.
Z góry dziękuje za informacje

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Obroty silnika a prędkość (km/h)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2014, 18:50:10 »
Z kolegami i Koleżankami witamy się tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=57759#57759

"150 km/h" to musisz zwrócić się do użytkowników którzy odwiedzają naszego zachodniego sąsiada inaczej to będzie nakłanianie do wykroczenia.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Obroty silnika a prędkość (km/h)
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2014, 11:09:14 »
Opisz coś więcej jaki masz teraz problem. Za słaby jest?
Uważam, że już lepiej żebyś wstawił skrzynię od Trajeta benzyniaka,  na pewno
sprawowałaby się lepiej. Widziałem gdzieś post, albo nawet gdzieś wstawiłem link
do niego, tam było opisane jakie są przełożenia w dieslu i benzynie.
Jakby nie było Trajet waży 1.8t, a SantaFe 1.6t i wychodzi, jakbyś jeździł SantaFe cały czas przeciążonym.

labadz02

  • Gość
Obroty silnika a prędkość (km/h)
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2014, 20:23:41 »
Oczywiście chodziło mi o kolegów jeżdżących przez Niemcy.

Co do postu niebrzydal'a to problemów jako tako nie ma. Skrzynia jest już założona, mechanicy poinformowali mnie, że jest z Santa Fe dopiero po wszystkim, a człowiek który ją mi sprzedał twierdził, że jest z Trajeta (nie będę komentował).
Mam podobne obawy jak Twoje i zastanawiam się jak rozwiązać zaistniałą sytuację.

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Obroty silnika a prędkość (km/h)
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2014, 12:32:40 »
http://www.hyundai-presselounge.de/337/-/technische-daten.html
Tu masz dane dotyczące przełożeń. Po szukaj jeszcze danych technicznych SantaFe i poruwnasz.
Trajet 2.7 i 2.0 CRDI mają automatyczne skrzynie z tymi samymi przełorzeniami.