Autor Wątek: [Elantra XD] sygnalizacja dzwiekowa  (Przeczytany 1785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skorek75

  • Gość
sygnalizacja dzwiekowa
« dnia: 10 Listopad 2009, 19:23:08 »
Witam, czasami przy odpalaniu zdarza sie ze z okolic lewej strony kierownicy w trakcie odpalania slychac krotki, piskliwy dzwiek. Tak jakby sygnalizowany byl jakis problem.
Dzisiaj po odpaleniu silnik zaskoczyl i zgasl, ponowne odpalenie nie nastapilo od razu, musialem go chwile pokrecic. Czy to mozliwe ze sygnal dzwielkowy informowal ze np. akumulator jest slaby? Czy ten model ma takie "cuś" co informuje o czyms?Tylko o czym? :)
Do tej pory takie "odpalenie-zgasniecie-klopot z odpaleniem" mialem kilka razy.
Pierwszy raz w czerwcu i pozniej mniej wiecej raz w miesiacu ale nie bylo to powiazane z sygnalem dzwiekowym, natomiast sygnal dzwiekowy zdarzal sie czasami przy zupelnie poprawnym odpaleniu.
Czy ktos przezywal podobne traumy i zechce sie podzielic doswiadczeniem? :)
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2020, 12:24:17 przez Brt »

Złośnik

  • Gość
sygnalizacja dzwiekowa
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2009, 19:25:19 »
Ja nie zauważyłem żadnych tego typu dźwięków, sygnalizacji, ostrzegaczy itp.
Ale moze to model wcześniej i nie montowali... chociaż....

Matysss_s

  • Gość
sygnalizacja dzwiekowa
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopad 2009, 22:33:29 »
Ja też nie miałem nigdy podobnego problemu...
A pokazywały się jakieś kontrolki?

skorek75

  • Gość
sygnalizacja dzwiekowa
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopad 2009, 23:44:21 »
Na stale mam zapalona kontrolke silnika ale to przez katalizator.
No a pozniej jak juz odpalil to chyba zwyczajnie mrugaly kontrolki pasow i... i jeszcze jedna, matko boska zupelnie wylecialo mi z glowy jaka :) ale taka co zawsze mruga po odpaleniu. Z tego co czytalem komputer testuje wtedy to cos co symbolizuje mrugajaca kontrolka.
Ale moze jest tak ze kontrolka zamrugala 5 albo 7 (zdaje sie ze powinna mrugac 6 razy jedna i druga) co mogloby okreslic problem, niestety nie liczylem.
Ale ogladalem akumulator. Ma on takia diode swiecaca na zielono jezeli jest wszystko w porzadku, niestety dioda nie swieci.
Dziennie robie jakies 10 km, po 5 w kazda strone i to glownie w korkach. Czy to moze byc niezdrowe dla akumulatora?

Matysss_s

  • Gość
sygnalizacja dzwiekowa
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopad 2009, 23:51:54 »
Ta kontrolka która miga moim zdaniem to od poduszek...
Jeżeli ta dioda nie daje oznak życia to może i wina akumulatora

Złośnik

  • Gość
sygnalizacja dzwiekowa
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopad 2009, 00:31:54 »
Kontrolek moze być kilka.
6 razy miga kontrolka od poduszek AirBag i gaśnie gdy wsio gra.
ABS nie miga tylko świeci chyba po zapłonie ze 3 sekundy i gaśnie jak wsio gra.
Check engine mruga i gaśnie po około chyba 3-4 sekundach.
No i ostatnia to pasy....
Po pierwsze weź aku do domu i porządnie naładuj... sprawa tych 10km dziennie - hmm teoretycznienei powinno to zaszkodzić aku no ale... dla pewności nałąduj i przetestuj.. jak nie to jeszcze....
.....podepnij się pod akumulator kolegi kablami i sprawdź jak się sprawuje sprawa odpalania.... dźwięków tajemniczych sygnalizacji....
Jak to zawiedzie to aku do wymiany ale to trzeba sprawdzić...

skorek75

  • Gość
sygnalizacja dzwiekowa
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopad 2009, 10:37:47 »
A czy nic sie nie stanie z alarmem czy czykolwiek innym jezeli odepne akumulator?
Do tej pory mialem nieskomplikowana autko bez zadnych komputerow i immobilajzerow i tam nic sie nie dzialo ale boje sie cos schrzanic bo sam nie naprawie a mechanika mam dosyc daleko.

Matysss_s

  • Gość
sygnalizacja dzwiekowa
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopad 2009, 11:06:19 »
To sprawdź może u mechanika czy z tym alarmem jest wszystko ok...
Sam widziałem przypadek jak centralny blokował jakoś rozrusznik a ten przy odpalaniu walił w koło zamachowe :lol: