Autor Wątek: [ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania  (Przeczytany 10838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Geronimo

  • Gość
[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania
« dnia: 25 Styczeń 2012, 12:31:48 »
Kolejne pytanie, może banalne, ale wolę je zadać przed montażem, ni po. W któwym miejscu macie zamontowany wyświaetlacz od czujek parkowania (na tylnej szybie, przedniej - na wprost kierownicy, w lewym rogu, na środku) Prosze o jakieś wskazówki i może fotki. Ponieważ po odbiór jadę na drugi koniec Polski muszę to określić jeszcze przed odbiorem, a teraz nie wiem jak to będzie wygądać, czy bedzie funkcjonalne, czy nie zasłonie wylotów ogrzewania przedniej szyby.

Dzieki za wskazówki

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Styczeń 2012, 13:17:28 »
W salonowym aucie testowym wyświetlacz mieli zamontowany na lusterkiem wsteczym (między lusterkiem a podsufitką). Bardzo fajnie to wyglądało. Zero widocznych kabli bo były puszczone pod podsufitką. Jakbym kiedykolwiek zakładał czujniki cofania to właśnie w tym miejscu chciałbym wyświetlacz.Tylko pytanie czy twój wyświetlacz zmieści się w to miejsce? Oni mieli taki prostokątny ciekłokrystaliczny podświetlany na niebiesko  :mrgreen: .

jack55

  • Gość
[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Styczeń 2012, 18:46:28 »
Mnie będą montować całkiem z tyłu na środku na podsufitówce ,kable schowane pod nią od strony uszczelki bagażnika.Czyli cofając do tyłu wyświetlacz będę miał nad tylną szybą na środku auta.
Chyba będzie ok. ;-)

vesoly

  • Gość
[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2012, 23:51:30 »
Trochę bez sensu ten wyświetlacz z tyłu. W końcu po to są czujniki cofania aby było łatwiej. Ja zamontowałem wyświetlacz w rogu przedniej szyby ale w PRAWYM czyli po stronie kierowcy. Cofając raczej nie odwracam głowy ponieważ czujniki są bardzo czułe i "zobaczą" (usłyszą tak naprawdę) więcej niż ja. Po prostu cofając się spoglądam raz w lewe lusterko a raz w prawe i jak spoglądam w prawe to jednocześnie widzę odległość na wyświetlaczu LCD. No a poza tym już po paru dniach będziesz na ucho wiedział jak daleko jesteś od przeszkody. Moje czujniki pokazują odległość do 22cm a zaczynają pikać i wskazywać odległość jakoś chyba przy 150cm. Warto zamontować czujniki tak aby skrajne łapały troszkę na boki. No i zamontować tak aby nie łapać nimi krawężnika przy cofaniu - niech nie celują za mocno w dół bo będą piszczeć przy byle nierówności ulicy potem :)

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2012, 08:19:45 »
Cytat: "vesoly"
Trochę bez sensu ten wyświetlacz z tyłu. W końcu po to są czujniki cofania aby było łatwiej. Ja zamontowałem wyświetlacz w rogu przedniej szyby ale w PRAWYM czyli po stronie kierowcy. Cofając raczej nie odwracam głowy ponieważ czujniki są bardzo czułe i "zobaczą" (usłyszą tak naprawdę) więcej niż ja. Po prostu cofając się spoglądam raz w lewe lusterko a raz w prawe i jak spoglądam w prawe to jednocześnie widzę odległość na wyświetlaczu LCD. No a poza tym już po paru dniach będziesz na ucho wiedział jak daleko jesteś od przeszkody. Moje czujniki pokazują odległość do 22cm a zaczynają pikać i wskazywać odległość jakoś chyba przy 150cm. Warto zamontować czujniki tak aby skrajne łapały troszkę na boki. No i zamontować tak aby nie łapać nimi krawężnika przy cofaniu - niech nie celują za mocno w dół bo będą piszczeć przy byle nierówności ulicy potem :)


To ty masz wersję angielską? Po stronie kierowcy, jak piszesz to jest LEWY róg.

Łukasz

  • Gość
[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2012, 14:40:47 »
Te czujniki będą dawać sygnał dźwiękowy? Jak tak to ja bym schował gdzieś ten moduł tak by nie szpecił wnętrza ;-)
Sygnał dźwiękowy w zupełności wystarcza.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2012, 20:10:01 »
Jeżeli czujki mają być tylko z tyłu to też uważam że sygnał dźwiękowy wystarczy, po co jakieś dodatkowe świecidełka ?
 Mam montowane przez salon działające po załączeniu biegu wstecznego bez wyświetlacza i tak jak mnie uprzedzono "trzeba wyczuć po intensywności sygnałów odległość od przeszkody.
 Kolega mający w swym aucie czujki zamontowane z tyłu i z przody ma taki wyświetlacz który informuje o tym z której strony i w jakiej odległości jest od przeszkody. Podłączony w taki sposób że niezależnie od tego na jakim biegu czy na postoju czy w trakcie jazdy to czujki działają,. W takiej sytuacji rozumiem po co wyświetlacz.

j-23

  • Gość
[ix20] Gdzie wyświetlacz od czujników parkowania
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń 2012, 19:15:39 »
Mam zamontowany wyświetlacz od czujników cofania z prawej strony w rogu koło przedniej szyby, skierowany w stronę kierowcy, jest ok, żadnych kabli nie widać.