Autor Wątek: Czuć gazem...  (Przeczytany 2078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Matysss_s

  • Gość
Czuć gazem...
« dnia: 08 Listopad 2009, 14:04:28 »
Witam!
W moim aucie czuć gazem...
Co może być tego przyczyną???
Czy trzeba się tym martwić???

Pozdrawiam

doman76

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2009, 14:07:31 »
Cytat: "Matysss_s"
Co może być tego przyczyną???

Nieszczelność instalacji lub zła regulacja
Cytat: "Matysss_s"
Czy trzeba się tym martwić???

TAK, uszkodzenie silnika, wybuch itd...

Kiedy czuć, na postoju, podczas jazdy? Po Twoim poście widać że zbytnio nie orientujesz się w temacie - z gazem jednak proponuje pojechać do warsztatu.
A najlepiej od razu zakręcić gaz zaworem na butli, tak na wszelki wypadek.

wtom

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2009, 16:53:49 »
przeważnie puszcza na połączeniach śrubowych (parownik, filtr) weź płyn do naczyń do kubeczka i pędzelkiem te miejsca opendzluj i będziesz wiedział :-P

doman76

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2009, 17:27:55 »
Ja specjalnie nie pisałem o tym, widać że kolega Matysss_s nie bardzo się orientuje w temacie - więc instalacja raczej juz jakiś czas nie widziała regulacji/przeglądu(wymiany m.in filtrów). Tak więc jestem raczej za warsztatem. Mnie wymiana paru rurek wyszła 40zł, roboty mieli troche. Moim zdaniem warto dołożyć tym bardziej że dobra regulacja to podstawa, inaczej mogą wyniknąć problemy np. z wypalonymi zaworami/katalizatorem).

Matysss_s

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2009, 20:35:24 »
Kiedy czuć, na postoju, podczas jazdy?

Po dłuższym postoju np. po nocy
Ale nie zawsze czuć gaz

Słyszałem, że przyczyną może być malutki otwór w kolektorze przez który spaliny wpadają do środka...
Czy to prawda?

Matysss_s

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad 2009, 20:37:02 »
Cytat: "doman76"
Ja specjalnie nie pisałem o tym, widać że kolega Matysss_s nie bardzo się orientuje w temacie - więc instalacja raczej juz jakiś czas nie widziała regulacji/przeglądu(wymiany m.in filtrów). Tak więc jestem raczej za warsztatem. Mnie wymiana paru rurek wyszła 40zł, roboty mieli troche. Moim zdaniem warto dołożyć tym bardziej że dobra regulacja to podstawa, inaczej mogą wyniknąć problemy np. z wypalonymi zaworami/katalizatorem).


Mylisz się kolego instalacja jest po przeglądzie
Zrobiłem to zaraz po zakupie :lol:
Czyli jakieś dwa miesiące temu
Ogólnie auto jest zagazowane od dwóch lat

doman76

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2009, 00:00:18 »
Cytat: "Matysss_s"
Słyszałem, że przyczyną może być malutki otwór w kolektorze przez który spaliny wpadają do środka...

w kolektorze? predzej masz przepaloną plecionke/jakieś nieszczelności przy uszczelce kolektora albo katalizator.
Ja bym jak już stawiał na nieszczelności na rurkach/filtrze/wtryskiwaczach. Jeśli bardzo delikatnie czuć to może być to normalne np. resztki gazu z wtryskow/dolotu.

Matysss_s

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad 2009, 15:58:58 »
ok dzięki za pomoc

women

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopad 2009, 17:12:27 »
Może komuś przyda się moja informacja. W mojej Sonacie od pewnego czasu po dłuższym postoju czułam w aucie zapach gazu. Do póki nie rozgrzał się silnik zapaszek błękitnego paliwa był wyraźny. Dodatkowo gasł motor podczas przełączenia się z benzyny na gaz. Pomogła wymiana dwóch filtrów gazu. Nie wyczuwam już nieprzyjemnego zapachu.

Złośnik

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopad 2009, 17:16:00 »
Lub uszczelnienie instalacji w tych miejscach - wiąże się jedno z drugim.

TMSCAN

  • Gość
Czuć gazem...
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Listopad 2009, 12:53:34 »
Spróbuj najpierw zatankować gaz na innej stacji. Ja już tak miałem kilka razy, jakiś mocno "aromatyzowany" gaz mi się trafiał. Po wyjeżdżeniu go tankowałem na innej stacji LPG i problem znikał.
Ale sprawdzenie szczelności połączeń napewno nie zaszkodzi.