Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Nowy i20  (Przeczytany 3350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ANN

  • Gość
[i20 PB] Nowy i20
« dnia: 18 Lipiec 2014, 15:45:57 »
Witam wszystkich.
I20 Classic Plus +LPG kupiony w Listopadzie 2013 r. Do tej pory oswajałem się z tym autem, ogólnie jestem zadowolony ale niepokoi mnie jedna sprawa - sprzęgło. Poczytałem wcześniej forum i wiem że było kilka wypowiedzi na ten temat , sprzęgło
podczas np. parkowania i jazdy na półsprzęgle, podjeżdżania pod  krawężnik wydaje
taki  jęczący dźwięk , podczas zmiany biegów z 1 na 2 przy małych obrotach tak żeby
silnik nie zagłuszał słychać puknięcie-mlaśnięcie ,nie potrafię tego poprawnie nazwać,
po prostu jest słabe. Nie mogę na razie pojechać z tym do ASO bo samochód jest mi bardzo potrzebny a po poczytaniu na forum o ASO pewnie bym usłyszał  że wszystko jest  ok.
Moje pytanie do użytkowników i20 z tym samym kłopotem- czy to sprzęgło wytrzyma do Listopada ( 1 przegląd ) czy są to objawy że rozleci się za kilka dni , w
takim razie trzeba wygospodarować trochę czasu i pojechać wcześniej do serwisu żeby nie stanąć w trasie. A może to jest typowe zachowanie sprzęgła w i20 ?.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:04:34 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Nowy i20
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2014, 21:55:04 »

Offline wafel

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i20 PB] Nowy i20
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2014, 18:40:30 »
Witam ANN. Ja już wcześniej pisałem o problemie ze sprzęgłem. Przy cofaniu na pół sprzęgle słychać było buczenie, a poza tym dziwnie brało no i przy ruszaniu na zimnym szarpał. Rozwiązanie - pojechałem do serwisu MM Cars Katowice i okazało się , że jest informacja w biuletynie na ten temat i że sprawę sprzęgła załatwią. Teraz jak na razie działa bez zarzutu.

ANN

  • Gość
[i20 PB] Nowy i20
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2014, 21:16:03 »
Dzięki za odpowiedź ,a swoją drogą skoro problem sprzęgła jest im  znany to w nowych autach powinni coś z tym robić przed sprzedażą jak np. z obcierającymi lakier klamkami,-  
ta przezroczysta folia (tam gdzie występowały  otarcia) jest już naklejona  od razu w salonie.
Jeszcze zapytam, jak długo trzymali samochód w serwisie na to sprzęgło , i czy była
to regulacja czy wymiana jakiś części.

  Pozdrawiam ANN.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Nowy i20
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2014, 22:19:10 »
W nowych modelach Hyundaia dalej jest problem z klamkami i od razu folie tylko kleja i tyle?  :lol:

ANN

  • Gość
[i20 PB] Nowy i20
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lipiec 2014, 00:40:06 »
Może zmienili działanie i konstrukcję klamek a folię naklejają profilaktycznie, nie
wiem nie mam gdzie porównać. Kolega miał i20 w 2011r twierdzi że te w nowym są grubsze, a więc coś innego.

dundy

  • Gość
[i20 PB] Nowy i20
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sierpień 2014, 17:11:19 »
Cytat: "ANN"
Może zmienili działanie i konstrukcję klamek a folię naklejają profilaktycznie, nie
wiem nie mam gdzie porównać. Kolega miał i20 w 2011r twierdzi że te w nowym są grubsze, a więc coś innego.


Nic nie zmienili, tak samo wycierają lakier.