Autor Wątek: [Getz] wyciek oleju  (Przeczytany 5242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

obar777

  • Gość
wyciek oleju
« dnia: 07 Listopad 2009, 10:55:55 »
witam wszystkich. mam problem. byłem z moim getzem 1.1 na przeglądzie. po tym przeglądzie zaczął kapać olej spod filtra.pojechałem tam znowu i powiedzieli, że dostawa filtrów była wadliwa i za każdym razem wymieniali filtr. (chyba już 4) Czy rzeczywiście te filtry mogły być wadliwe (podobno oryginalne) czy oni coś popsuli podczas wymiany. miał ktoś taki problem?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:13:10 przez Brt »

remlen

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2009, 14:04:19 »
Potwierdzam, że coś jest nie tak z oryginalnymi filtrami. Chyba uszczelki są do d....
Po zmianie oleju też mi ciekło (2 razy). Kupiłem w końcu filtr NIPPARTS i jest sucho. Szkoda czasu na jeżdżenie do ASO. Kup filtr innej firmy i wymień - św. spokój.

obar777

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2009, 16:00:23 »
dzięki kolego.powiedz ile kosztował taki filtr i gdzie go kupiłeś? Tylko nie wiem czy jak zmienię na inny filtr to nie stracę gwarancji? jak było u Ciebie. trzymaj się

remlen

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2009, 09:50:08 »
Filtr kosztował coś ok. 14-15 zł. firma NIPPARTS (mam gdzieś pudełko bo niedawno zmieniałem). Kupiłem w Auto Japan. Ale Nipparts dostaniesz w wielu sklepach. Moge Ci potem podac nawet nr katalogowy. Najlepiej by było podjechac z zakupionym filtrem (albo wczesniej spytaj w ASO) czy zmienia Ci na ten co kupisz. Ja juz nie mam tego problemu bo auto ma 5 lat. A wczesniej tez jezdzilem do ASO z wlasnym olejem i filtrem. zalezy od nich.

pzdr

obar777

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2009, 15:22:46 »
pytałem ale powiedzieli że muszą założyć oryginalny.Najwyżej sam sobie kupię i założę ten filtr o którym pisałeś i zobaczymy co będzie. może podaj mi ten nr katalogowy tego filtra. dzięki za pomoc.napiszę potem jak ten filtr się sprawuje.

Kucol

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad 2009, 17:53:32 »
w takim razie kup filtr oryginalny i załóż go na parę dni przed przeglądem ;) gwarancja powinna być wtedy bez problemów ;p

remlen

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2009, 14:32:35 »
Numery na pudełku:

J1317004
15208-KA010
B6Y1-14-302

Tak to było napisane. Jedno pod drugim.
pzdr

RADTUS

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad 2009, 14:56:25 »
Cytat: "obar777"
pytałem ale powiedzieli że muszą założyć oryginalny.Najwyżej sam sobie kupię i założę ten filtr o którym pisałeś i zobaczymy co będzie. może podaj mi ten nr katalogowy tego filtra. dzięki za pomoc.napiszę potem jak ten filtr się sprawuje.


Obar777
Z tego, co piszesz masz auto na gwarancji do tego zapewne zapłaciłeś na usługę pt.: olej + filtr, więc walni w stół i mają to zrobić porządnie! dodam, że bezkosztowo!
Rozumiem, że trafi się walnięta seria, błąd w montażu, ale Ty conajwyżej możesz stracić trochę czasu na drugie podejście, a reszta to ich podstawowy obowiązek!!!. Więc zaproś kierownika do rozmowy, stanowczo poproś o załatwienie sprawy (wymiana filtra / poprawny montaż / umycie wszystkich elementów które zostały "zachlapane") i zapytaj o której masz odebrać autko. Na zaleceniu dodaj, że jeżeli zaliczą kolejnego err to koszt trzeciego podejścia (dojazd + Twój czas = 300,00zł) i będziesz zadał satysfakcji! ;)

Jak już załatwią Ci temat pożegnaj się i nigdy nie wracaj do tego ASO, bo skoro jest problem z usługą wymiany oleju to pomyśl co będzie dalej ?

obar777

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopad 2009, 11:10:35 »
witam. wymieniłem ten filtr i założyłem filtr filtrona. na razie jest dobrze, nie leci. zobacaymy jak będzie dalej. pozdrawiam wszystkich.

toldus

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudzień 2009, 16:21:11 »
Witam. Dzisiaj po nocnej temperaturze -20 st.C po wyjeździe z garażu zauważyłem plamę oleju w miejscu gdzie znajdowała sie komora silnika. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Zastanawiam się czy to jakaś usterka, czy może kurczenie się metalu przy niskich temperaturach mogło spowodować powstanie nieszczelności.

wtom

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Grudzień 2009, 15:01:25 »
może coś pękło.

toldus

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Grudzień 2009, 16:30:06 »
Witam ponownie. Byłem dzisiaj w ASO Hyundai w sprawie cieknącego oleju i od razu padło podejrzenie na filtr oleju. W serwisie potwierdzili że była partia wadliwych filtrów stąd to podejrzenie. Został wymieniony na nowy. Zobaczymy czy diagnoza okazała sie słuszna, w końcu filtr :pracował: od marca 2009 i dopiero teraz zaczęły się problemy z wyciekiem.

Carexpert

  • Gość
wyciek oleju
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Grudzień 2009, 02:41:17 »
Czasem zdarza sie wadliwy filt. Przewaznie problemem jest zly material na uszczelke lub zle przetoczenie w filtrze na nia i z czasem uszczelka sie wybrzusza i leci. Ale jezeli maja wade fabryczna i do tego sie przyznaja maja obowiazek wymieniac je na gwarancji do skutku. Auto moze nawet nie miec juz gwarancji ale jezeli filtr jest orginalny i w ASO zakladany ma normalnie rok gwarancji i musi byc ok. Leci jazda do serwisu i naprawa za frre plus doprowadzenie auta do stanu przed wyciekiem czyli mycie.