Autor Wątek: Strasznie porysowane szyby  (Przeczytany 3413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jasiuekonom

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« dnia: 05 Listopad 2009, 23:04:27 »
Witam Panowie, mój problem polega na tym, że mam strasznie porysowane szyby przednie od otwierania i zamykania, w sumie, to przeszły one już stadium porysowania i są to dosłownie wyżłobienia. Chciałem zasięgnąć waszej porady, co z tym zrobić zanim sam wezmę się za rozbieranie. W czym tkwi problem? Może spotkał się już ktoś z was z tym.
Z góry dzięki. Pozdrawiam

Vanitum

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2009, 09:39:09 »
głosowałbym na uszczelkę, która jest na dole szyby... może jest gdzieś przetarta, albo zwyczajnie zrobiła się sztywna do tego stopnia że nie "pracuje".

Co do szyb, to jeśli na prawdę mocna są porysowane, to pewnie czeka cie wymiana. Jeśli nie, to poszukaj, czasem w sklepach motoryzacyjnych albo marketach sa takie pasty do polerowania szyb i niwelowania zarysowań. Jeśli się nie mylę, dostawcą tych past jest m.in. Bottari albo Profast

IgoReCzeK

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2009, 09:58:28 »
Witam. Jeśli rysy są głębokie, to będzie problem z polerowaniem, tym bardziej, że szyba jest hartowana i nie pierwszej młodości. Nie to, bym agitował, ale ktoś na forum sprzedaje samochód na części i może warto by się zastanowić nad podmianą tych szyb? Co do dolnej poziomej uszczelki, to koniecznie trzeba ją sprawdzić, to ona ( brud który się do niej przyczepił ) jest odpowiedzialna za rysowanie szyby ( problem się wzmaga jeśli samochód nie jest garażowany i wiatr trochę sypnie ziemią po karoserii i deszcz popada ). Pozdrawiam Igor.

jasiuekonom

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2009, 10:02:14 »
Wyczytałem gdzieś jeszcze na forum (nie hyundaia), że przyczyną może również być jakaś aluminiowa prowadnica, która jest wmontowana w drzwiach, i z biegiem lat koroduje. Ale czy w hyundaia taka prowadnica jest, i czy jest aluminiowa, to nie mam pojęcia.

PS: Słyszałem również o tych pastach, ale tak głębokim rysom by nie dały rady. Niestety :-(
Pozdrawiam

Tigersoft

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2009, 22:16:29 »
Cytat: "jasiuekonom"
Wyczytałem gdzieś jeszcze na forum (nie hyundaia), że przyczyną może również być jakaś aluminiowa prowadnica, która jest wmontowana w drzwiach, i z biegiem lat koroduje. Ale czy w hyundaia taka prowadnica jest, i czy jest aluminiowa, to nie mam pojęcia.

PS: Słyszałem również o tych pastach, ale tak głębokim rysom by nie dały rady. Niestety :-(
Pozdrawiam


hyundai to nie inne auto a w każdym jest to inaczej rozwiązane. tu rysuje tak jak ktos wspomniał brud i ziarnka piasku przyklejające sie do uszczelki.

zapomnij o tym ze sam to spolerujesz!!! nie da rady. albo wymiana, albo dowiedz sie w miejscach w których oferują wstawianie i naprawę auto szyb bo przewaznie tam polerują, oni mają sprzęt do tego, ale podejzewam ze jak juz bardzo są porysowane to i oni nie pomogą...

jasiuekonom

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Listopad 2009, 23:17:01 »
Czyli sądzisz, żeby kupić nowe szyby i przy wymianie porządnie tam wyczyścić uszczelki itd??

PS: jak sądzicie, da się szybę zamówić np. z allegro żeby przysłali?? Bo tutaj u mnie w okolicy to będzie ciężko dostać szyby.
Pozdrawiam

jagucio

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopad 2009, 11:06:17 »
Cytat: "jasiuekonom"
przy wymianie porządnie tam wyczyścić uszczelki itd??

Jak uszczelka ma już swoje lata to też inaczej pracuje niż nowa... Nie lepiej przy zakładaniu nowej szyby, wstawić nową uszczelkę???

on86

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Listopad 2009, 11:09:56 »
Cytat: "jagucio"
Nie lepiej przy zakładaniu nowej szyby, wstawić nową uszczelkę???
Lepiej, lepiej i szyby się nie będą rysować. Pytanie tylko czy taką uszczelkę dostanie.

Tigersoft

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopad 2009, 19:13:59 »
Cytat: "on86"
Cytat: "jagucio"
Nie lepiej przy zakładaniu nowej szyby, wstawić nową uszczelkę???
Lepiej, lepiej i szyby się nie będą rysować. Pytanie tylko czy taką uszczelkę dostanie.


w serwisie na zamównienie prawie każdą część dostaniesz :)

pytanie tylko za ile :)))


wiecie ile nowa turbina kosztuje do scoupe ???

ponad 9 tyś zł :)

Kucol

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2009, 19:17:45 »
mi serwis do Scoupe za turbinę pozwiedzał ze z wszystkim 8 200 zł wiec widzę ze maja rożne ceny ;p

psy si tec

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad 2009, 20:10:57 »
to lepiej samemu na tokarce zrobic. :-o :-o :-o :-o :-o :-o

Cendra

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Listopad 2009, 10:24:01 »
na boczną szybę, szczególnie pasażera to i ja szukam rady...

brix

  • Gość
Strasznie porysowane szyby
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopad 2009, 20:55:45 »
ja też mam strasznie porysowaną szybe przednią i byłem u faceta w warsztacie samochodowym koszt nowej szyby to około 350 zł z wachaniami +/- kilkadziesiat zł w zależności czy oddajemy starą szybe