Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Stale świecące stopy  (Przeczytany 1828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Stale świecące stopy
« dnia: 15 Lipiec 2014, 11:14:23 »
Czy ktoś mi poradzi/podpowie co to może być?
Wczoraj jechałem i było wszystko w porządku a dziś rano mojej Eli nie odpaliłem, bo zeżarło akumulator. Troszkę prądu w nim tkwiło i zauważyłem, że świeci mi jedna dioda od trzeciego stopu (pierwsza z lewej) i żarówki z tyłu. Wygląda, że pozycyjne, ale mogę się mylić i może to być stop.
Magik przez telefon powiedział, że to może być wyłącznik stopu albo przebicie.
Mogło się to tak samo z siebie zrobić? Zastanawia mnie świecąca jedna dioda a nie cały zestaw. Na razie odłączyłem akumulator, bo nie miałam czasu.
Zaznaczam, że na pewno włącznik świateł nie był zapalony. Pomijam fakt, że automatycznie same się światła wyłączają po wyjęciu kluczyka.
Jakoś mi się w ten wyłącznik wierzyć nie chce, bo wtedy chyba raczej w ogóle by ich nie było niż ciągle się paliły.
Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 17:56:47 przez Brt »

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Elantra XD] Stale świecące stopy
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2014, 18:44:06 »
Jeśli włącznik ma lub przed nim jest przebicie do masy to stop może świecić cały czas jak najbardziej. Najprościej dostać się do niego, odłączyć i zobaczyć czy coś się zmieniło, potem do wiązki świateł jak nic to nie pomoże i szukać po kolei.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Elantra XD] Stale świecące stopy
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec 2014, 12:26:27 »
Dzięki. Okazało się, że włącznik się poluzował. Wystarczył klucz oczkowy, 10 minut wygibasów, 20 zł. za wygibasy i jest ok. :-D

[ Dodano: 2014-09-19, 11:20 ]
Piszę w tym temacie, bo dotyczy poniekąd podobnego problemu.

Po rozbiciu szyby w tylnej klapie wymieniłem całą klapę. Po tym zabiegu dzieją mi się dziwne rzeczy. Po przekręceniu kluczyka od razu zapalają mi się stopy przy czym tego na szybie nie mam wcale. Do tego stale mi się świecą czujniki zbliżeniowe więc je wyłączyłem. Jakby tego było mało to włączenie świateł nie pomaga. Efekt jest taki, że w czasie jazdy stopów nie mam wcale. Żeby było śmieszniej bez przekręconego kluczyka światła działają jak trzeba.
Zadzwoniłem do magika co mi zakładał klapę oraz podłączał obcięte kable i poradził by spróbować odłączyć stop na szybie i zobaczyć efekt. Spróbuję to zrobić po południu i napisze co z tego wynikło.

EDIT:
Niestety. Odłączenie trzeciego stopu nic nie dało. Te na dole nadal się świecą. Mało tego. Wciśnięcie pedału na wyłączonej stacyjce daje taki efekt, że zapalają się światła i zaczyna chodzić klima.
Dziś zauważyłem, że do tego padł centralny zamek. Za to przestały się włączać światła i klima przy wciśnięciu pedału. Przypuszczam, że to efekt deszczu.  
Autko idzie do magika. Może znajdzie przyczynę, bo wszystko zaczęło się od rozbicia szyby. Może jakieś resztki wpadły do tylnej lampy i powodują zwarcie.