Autor Wątek: gdzie gaśnica??  (Przeczytany 6076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jasiuekonom

  • Gość
gdzie gaśnica??
« dnia: 31 Październik 2009, 22:15:36 »
Panowie, tak się zastanawiam gdzie zamontować gaśnice, jest parę opcji typu: kolo nóg pasażera z przodu z prawej strony, lub bagażnik na nadkolu. A wy gdzie proponujecie?? Gdzie łatwo zamontować z tym żeby był łatwy dostęp i łatwy montaż??

Cibor

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2009, 00:10:59 »
Stary woź pod siedzeniem!! Mi jak się scoupe zapaliło to oszalałem a gaśnicę miałem w bagażniku, dobrze że to zima była i śnieg leżał... W ogóle zapomniałem gdzie leży gaśnica..... ;/

jasiuekonom

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2009, 10:30:24 »
heh, ale pod siedzeniem miałeś ją jakoś przykręconą?? czy tak po prostu sobie leżała?? bo ja mam takie śmieszne plastikowe mocowanie na 2 śrubki

Cibor

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2009, 12:06:24 »
jasiuekonom, Woź ją tak by była od razu pod ręką... U mnie leżała pod siedzeniem od tak niczym nie przykręcona... Gdybym miał z nią jeszcze walczyć...

vesoly

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2009, 18:11:51 »
Mimo wszystko radzę przymocować ją jakoś aby nie trzeba było kręcić następnej części "Oszukać przeznaczenie". Jak Ci się wturla gaśnica pod nogi podczas jazdy to nie chciałbym być na Twoim miejscu wtedy :-/

jasiuekonom

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2009, 18:25:59 »
heh dobrze powiedziane, dzisiaj jeszcze tak wizualnie przymierzałem i mam dylemat, albo z prawej strony na progu pasażera albo na nadkolu w bagażniku, jutro ostatecznie zdecyduje :P)

jerzy62

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad 2009, 18:53:54 »
fabryka wsadziła mi gaśnice do bagażnika obok koła zapas, w poprzednim aucie miałem przykręcony uchwyt na gaśnicę pod nogami pasażera i tu tez widzę 2 gwintowane otwory chyba na uchwyt gaśnicy (np. fabryczny z drutu) skąd łatwo wyrwać gaśnice 1 ruchem ręki.
pasażerowi to specjalnie nie przeszkadza, bo gaśnica jest przed, nieco pod fotelem .A chyba trzeba było na to zwrócić uwagę podczas odbioru auta, no ale wtedy trudno oprzeć się chęci wsiadania i jazdy już swoim nowym autem !!! 8-)

Zbyszek

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad 2009, 21:06:10 »
Ja mam w bagażniku w uchwycie ale nie przy kole (dostęp mam dobry).
Cytat: "jerzy62"
widzę 2 gwintowane otwory chyba na uchwyt gaśnicy

bardzo dobre miejsce ;-) w służbowym aucie tak mam.

Cibor

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad 2009, 22:02:14 »
vesoly, Nie dopisałem pod siedzeniem pasażera....

jasiuekonom

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad 2009, 22:12:51 »
heh i teraz zmieniam zdanie, jesteś jednak rozsądny :):)

Witek

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopad 2009, 22:15:54 »
Ja mam gaśnicę przykręconą do plastiku z boku w bagażniku. Nie tłucze się i wygląda nawet ładnie :)

jerzy62

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad 2009, 22:28:33 »
Cytat: "Cibor"
vesoly, Nie dopisałem pod siedzeniem pasażera....
, no ale niemiło jest kiedy pod siedzeniem ta gaśnica się turla na zakrętach tam i zpowrotem <cisza> i obdziera sie etykieta z datą ważności legalizacji

Pyros

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad 2009, 22:52:45 »
Ja mam tu:

Ładnie,schludnie,nie przeszkadza,nie zabiera miejsca no i .....pod ręką ;-)

Cibor

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopad 2009, 23:07:22 »
Jak będziecie mieli z pod maski 1,5 metrowe płomienie nie działającą instalację elektryczną z powodu ognia (czyt. stopione kable), a elektrozamek od bagażnika to zdanie zmienicie!! Zresztą w tym wypadku bieganie do o koła samochodu w poszukiwaniu gaśnicy a nie daj boże bałagan w bagażniku, to życzę wam powodzenia i nie spalenia silnika... Też byłem taki mądry... Na szczęście była zima i śnieg leżał....

jasiuekonom

  • Gość
gdzie gaśnica??
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Listopad 2009, 23:22:05 »
hehe to coś ty zrobił że auto ci się jarać zaczęło???