Autor Wątek: Problem ze sprzęgłem, niema sprzęgła  (Przeczytany 1608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pumexes21

  • Gość
Problem ze sprzęgłem, niema sprzęgła
« dnia: 30 Październik 2009, 22:32:26 »
Witam, mam koszmarny problem. Wyjechałem do szkoły dość daleko i dziś chciałem podjechać na dworzec a tu BACH problem ze sprzęgłem. Niewiem jak opisać, nie moge "docisnąć sprzęgła do podłogi", może ze 2 cm wciska się, dalej nie idzie, tak jakby coś w środku się zablokowało, coś w stylu zapowietrzenia tylko, że na początku września wymieniałem płyn i odpowietrzane było (czy mechanik mógł coś ---------), wiem, że jest to sprzęgło hydrauliczne, płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest nie ubyło nic od chwili wymiany. Poprostu odpalam auto i niemusze wogóle wciskać pedału sprzęgał biegi wchodzą tylko, że nie jedzie auto, naprawde nie wiem a jetem daleko od domu i ciężko jest mi coś zadziałać. Jeżeli byłaby to kwestia odpowietrzenia i jeśli nie było by to skomplikowane to zrobie przed akademikiem....

Proszę o pomoc,
z góry dziękuje

pumexes21

  • Gość
Problem ze sprzęgłem, niema sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2009, 16:53:42 »
Czy odpowietrzenie sprzęgło to dużo roboty??? czy sam sie mogę zabrać??

Lanter

  • Gość
Problem ze sprzęgłem, niema sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad 2009, 18:41:12 »
po prostu potrzebujesz drugiej osoby która będie pompować pedał sprzęgła. Czyli tak jak z odpowietrzaniem hamulca. Kolega Ci pompuje kilka razy pedał, potem przytrzymuje wciśnięty, a Ty odkręcasz odpowietrznik na skrzyni do momentu aż poleci płyn. Zakręcasz a kolega znów pompuje. I tak kilka razy.