Autor Wątek: Wycieraczki - jakie rozmiary?  (Przeczytany 2077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sochacky

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« dnia: 30 Październik 2009, 21:15:15 »
Nie wiem czy nie dostanę -------- za trywialne pytanie, ale z moją pamięcią nigdy nie mogę jakoś wziąć metra do auta i zmierzyć:)
Jakiej długości pióra pasują do lantry 98 sedan? Zwłaszcza chodzi mi o tylną;) (joke)

I jakie żarówki przód/tył - bo mi się poprzepalały tylne stopy i przedni prawy mijania.
Z góry dzięki za niewymagającą wiele wysiłku dla świadomych użytkowników tego wspaniałego auta odpowiedź:)

O - będę wymieniał oba, więc od razu - moje świecą na ładnie biały kolor (porównuję z lanosem którym jeździłem 4 lata) i nie wiem czy to fabryczne czy ktoś dawał jakieś modyfikowane - chciałbym żeby tak zostało - polecacie jakieś konkretne modele/firmy/moce?

cezary46

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2009, 20:11:07 »
Wyjmij żarówkę i zobacz co jest na niej napisane, ewentualnie podejdź z nią do najbliższego sklepu i pokaz (może być stacja benzynowa), a długość wycieraczki zmierz, to chyba nie jest skomplikowane. Ot lenistwo do kwadratu.

mihu_24

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2009, 11:31:30 »
Cytat: "cezary46"
Ot lenistwo do kwadratu.

i to czyste ,przez duże L
Dwie minuty i : http://allegro.pl/item790210041_wycieraczki_motgum_lantra_rx8_lancer_lubin.html

sochacky

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2009, 12:39:09 »
Wiedziałem że tak będzie ;p
Szukałem szukałem i jakoś po długim szukaniu znalazłem w jakimś sklepie w którym w koncu napisali dlugsc, 50 i 45, tu widze 51, rozumiem ze nie ma znaczenia ten cm.

No, a poza tym to po to jest internet żeby nie trzeba bylo samemu wszystkiego robić a forum po to żeby korzystac z mądrości i wiedzy innych. Na tym forum nigdzie nie było takiej informacji, a teraz już jest, i potomność skorzysta - nie ma się co napuszać;)
 :-P

Złośnik

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2009, 12:53:16 »
Nie no kolego to nie o to chodzi :)
Tylko takie rzeczy to przyjeżdżasz do sklepu i masz katalog, dobierasz według katalogu, bądź mierzysz stare, wchodzisz - kupujes znowe i montujesz. Tak samo z żarówkami.
Nikt niekupuje wycieraczek czy żarówek wcześniej żeby zamontować je za rok.

sochacky

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2009, 13:11:07 »
Ale wycieraczki kupuje zwykle na stacji benzynowej gdzie nie mają katalogów, więc trzeba znać długość :-p poza tym jakbym chcial kupic na allegro to tez nie zawsze wiadomo co i jak, i trzeba wiedziec. kupowalem sruby do stalówek, i owszem w serwisie mi znaleźli jakie to ale powiedzieli 15 zl za sztuke, wiec musialem sie dowiedziec (na forum) jaki rozmiar itd, kolega cezary64, za co chwała mu dozgonna, dal linka i jestem teraz szczesliwszy o 16 nieoryginalnych (za 30 zł razem) ale pasujących nakrętek które trzymają mi kołpaki:) A mógł napisać: - weź centymetr i suwmiarkę i sobie pomierz - co za leń!

cezary46

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad 2009, 19:46:48 »
Cytat: "sochacky"
Ale wycieraczki kupuje zwykle na stacji benzynowej gdzie nie mają katalogów, więc trzeba znać długość :-p poza tym jakbym chcial kupic na allegro to tez nie zawsze wiadomo co i jak, i trzeba wiedziec. kupowalem sruby do stalówek, i owszem w serwisie mi znaleźli jakie to ale powiedzieli 15 zl za sztuke, wiec musialem sie dowiedziec (na forum) jaki rozmiar itd, kolega cezary64, za co chwała mu dozgonna, dal linka i jestem teraz szczesliwszy o 16 nieoryginalnych (za 30 zł razem) ale pasujących nakrętek które trzymają mi kołpaki:) A mógł napisać: - weź centymetr i suwmiarkę i sobie pomierz - co za leń!

Cezary 46, 64 to za dwadzieścia lat. Tu trochę inna sprawa. Kupiłbyś jakąś lipę i by Ci koła odpadły. Skoda by było auta i kolegi.

Zbyszek

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopad 2009, 20:11:41 »
sochacky, wg katalogu: wyc. kierowcy- 500 mm, pasażera- 450 mm.

Złośnik

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopad 2009, 21:12:07 »
Ja tylko nie pamietam czy od pasażera nei są ciut mniejsze bo pod sam koniec pracy wycieraczek chyba są na styk lub lekko za długie przy rozmiarze 450.

Zbyszek

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopad 2009, 21:16:13 »
Tak podają katalogi ;-) sprawdziłem kilka ale jeśli tak to zawsze przecież można założyc 400 mm ;-)

Złośnik

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Listopad 2009, 21:18:35 »
Wiem, ja też kupowałem według katalogu pierwsze po kupnie autka i wyszło lekko za dużo od strony pasażera. Także po prostu zwracam uwagę :) Jak zdążę jutrolub na dniach to podam długość właściwą :)

sochacky

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad 2009, 21:56:18 »
Kupiłem 51 od kierowcy, 45 od pasażera - takie rozmaiary znalazłem wjakimś sklepie. Ale poprzedni właściciel miał założone większe od pasażera i dotykały uszczelki szyby, i się rozlatywały. Te 45 nie będą haczyć, ale w sumie myślę że 48 też by weszły... Zobaczymy jak te będą się sprawdzać.

Złośnik

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad 2009, 22:35:14 »
Aha, no tak.
Przypomniałem sobie, 500 nie pasują, a uwaga - taki rozmiar w katalogu ja znalazłem :) Więc widać katalog katalogowi nierówny chyba :) hihi

sochacky

  • Gość
Wycieraczki - jakie rozmiary?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Listopad 2009, 10:21:42 »
51 od kierowcy, 45 od pasażera - pasuje i jest dobrze.