Autor Wątek: [i30CW] Biały dym przy odpaleniu na zimnym silniku  (Przeczytany 5598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adamos75

  • Gość
[i30CW] Biały dym przy odpaleniu na zimnym silniku
« dnia: 26 Czerwiec 2014, 16:57:36 »
Witam od jakiegoś tygodnia zauważyłem przy odpalaniu na zimnym silniku  biały dym z rury wydechowej. Auto puści go tylko przy odpaleniu za 1-2sec. wszystko w porządku, na ciepłym silniku wszystko OK bez dymka. Płyn chłodniczy i olej w normie. Co może być przyczyną? Dodam że silnik pracuję bardzo dobrze, żadnych  niepokojących oznak, brak ostrzegawczych kontrolek wszystko w normie. Czy mam się tym faktem niepokoić? :-(

Maciek

  • Gość
[i30CW] Biały dym przy odpaleniu na zimnym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2014, 21:06:40 »
Zimne noce i poranki + zimny układ wydechowy = trochę białego dymu pod odpaleniu, szczególnie w dieslu. Nie sądzę by było to coś warte martwienia się :-).

adamos75

  • Gość
[i30CW] Biały dym przy odpaleniu na zimnym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwiec 2014, 11:58:39 »
W sumie tak ale wcześniej tego u mnie nie było dlatego pisze na forum. nie tylko z rana jest dym biały ale tez np. w południe ale tylko pierwsze odpalenie na zimnym silniku.  :?:

Offline Nabuknedasar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 100
[i30CW] Biały dym przy odpaleniu na zimnym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec 2014, 00:40:14 »
Hm, po przemyśleniach przychodzi mi do głowy pewna prosta rzecz do sprawdzenia, a prawdopodobna - sprawdź filtr powietrza i kanały, czy nie ma w nich przypadkiem wody/wilgoci.

galadieraa

  • Gość
[i30CW] Biały dym przy odpaleniu na zimnym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2014, 13:31:40 »
Mam to samo, przyczyna -3 swiece do wymiany. Sprawdz swoje czy nie są spalone :) najgorsze ze w Aso uslyszalam, ze jest problem z wykrecaniem i koszt wymiany przekracza tysiąc..

gzrybol

  • Gość
[i30CW] Biały dym przy odpaleniu na zimnym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2018, 14:55:20 »
Witam
Czy ktoś rozwiązał problem z tym dymieniem? U mnie jest tak ale przy wyższych temperaturach na zewnątrz. Puści bąka, kilka sekund falują delikatnie obroty i potem spokój. Nie bardzo pasują mi do tego świece żarowe.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[i30CW] Biały dym przy odpaleniu na zimnym silniku
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2018, 16:51:10 »
trudno, że nie pasują  :mrgreen: ale niestety to może być przyczyna. wszystko wskazuje na słabe świece żarowe. w zimnych cylindrach źle się spala mieszanka, stąd dymienie na biało i falujące obroty. świece przecież prosto sprawdzić, w czym problem?