Autor Wątek: [Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...  (Przeczytany 3972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« dnia: 23 Czerwiec 2014, 10:45:55 »
Witam. Problem chyba nietypowy - o ile to problem...
Podczas jazdy, zwłaszcza przy małej prędkości jest to zauważalne gdy siedzi się w środku, co jakąś chwilę, bujnie autem z prawej strony - jakby najechać prawym kołem na jakiś wybój mały. Ciężko zlokalizować czy to przód czy tył. Podczas jazdy po prostej drodze to zjawisko też występuje. Zawieszenie przód i tył jeśli chodzi o poduszki amortyzatorów, wszystkie tuleje, całe wahacze, poduszki, drążki tylne, łączniki, opony, hamulce - jest nowe. Zawieszenie silnika jest całe nowe.
Nie wiem co może być przyczyną ? Któryś z amortyzatorów ? Spotkał się ktoś z czymś takim ? Amortyzatory są nie ruszane, tak samo jak łożyska kół przednich - ale nie huczą podczas jazdy ani też na podnośniku podczas testu wyczuwalnego luzu nie zaobserwowałem. Tylne piasty z łożyskami są nowe. Drążki i końcówki nowe, zbieżność jest w porządku.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2014, 11:22:25 »
Może opona krzywa, jakiś balon znalazła? Może gwóźdź się wbił i powierzchnia opony jest nie równa? Tylko spekulację może warto podnieść auto i zakręcić każdym kołem i zobaczyć, czy koło się nie wychyla.?

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2014, 14:00:08 »
Na poprzednim komplecie miałem to samo więc opony wykluczam.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwiec 2014, 17:24:34 »
Może jakaś tuleja w przednim zawieszeniu, albo może (wadliwa tuleja) z tyłu?. Jak masz możliwość weź brechę i sprawdź czy nie ma nigdzie luzów. Nowa tuleja też może się rozwalić.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec 2014, 19:02:33 »
Sprawdziłem. Tuleje świeże w nowych wahaczach, z tyłu tuleje wymieniałem 3 dni temu, przed tym - było tak samo.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2014, 21:56:45 »
Może jakieś luzy na maglownicy? Amortyzatory masz dwa takie same? Zdarza się, że dadzą jeden olejowy drugi gazowy, to może powodować chwianie auta. U mnie tak było:P
A jak wygląda sprawa z geometrią? Zbieżność zrobiłeś, a geometrię? sprawdzałeś? Skoro wymieniałeś wahacze, musiałeś ruszyć śruby od Kątów nachylenia tylnego zawieszenia (dwie śruby na środku)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Czerwiec 2014, 23:51:20 »
Wszystko zostało z robione. Geometria jaka jest do robienia to tylko zbieżność (i przód i tył). Nie ma kątów pochylenia kół, tylko zbieżność - z tyłu regulowana na mimośrodowych śrubach przy belce a z przodu na końcówkach drążków.
Ot cała regulacja - ale została zrobiona - przed nią jak i po - efekt jest ten sam. Luz na maglownicy jest delikatny ale tylko wzdłużny, a więc jedynie na listwie. Magiel szczelny i bez grama wycieków.

OuTchOrN

  • Gość
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Czerwiec 2014, 09:06:38 »
No to mi już brak pomysłów, może przegub uszkodzony? ale wtedy bujało by cię cały czas^^. Bez znajomego mechanika chyba się nie obejdzie. Jak masz kogoś ogarniętego, to podjedź niech się przejedzie, i może ci pomoże. Postawisz mu 4pak i będziesz wiedział WTF?^^

playandre

  • Gość
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lipiec 2014, 20:21:41 »
U mnie jest to samo, powodem okazała się belka tylnego zawieszenia, przerdzewiała i pękła, ale trzeba było w nią czyms stuknąć, żeby można było zobaczyć pęknięcie. jeśli ma ktoś taką belke do sedana rocznik 98, chętnie kupie :-)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lipiec 2014, 20:27:14 »
Ale belkę mam fabrycznie nową...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Coś wywołuje "bujanie" auta...
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lipiec 2014, 10:14:36 »
Ja pierdniczę jaka cena !!!!!!!!!!!!
A ja tyle zapłaciłem za swoją rok temu :(