Autor Wątek: Jaki rozmiar szpilki?  (Przeczytany 4058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cendra

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« dnia: 30 Lipiec 2008, 18:24:03 »
Dziś urwało mi szpilkę w piaście, nie wiem jaki wymiar powinna mieć, pomoże ktoś danymi :?:

BartBartez

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2008, 20:27:01 »
M12 , frez 13mm. Poszukaj na starym forum

Cendra

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec 2008, 21:00:44 »
Szukałem na starym forum i doszukałem się takiej dyskusji http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=185038&c=90&hq=szpilki&f=7&m=flat tylko nie wiem co z niej wywnioskować :P
Słuchajcie a czy przy wymianie szpilki jest dużo roboty :?: Znalazłem na parkingu nakrętkę to urwało się tej szpilki tyle, że z nakrętki wystaje na ok. 5mm

maspex po prostu sobie pęka i zostaje kawałek na nakrętce a reszta w piaście :roll:

Grzesik1

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipiec 2008, 21:27:14 »
Cytat: "Cendra"
a czy przy wymianie szpilki jest dużo roboty :?:

trzeba zdjąć piastę, ewentualnie można próbować odkręcić tarcze z zaciskiem od piasty...
napewno da sie wybić starą, ale czy zmiesci sie nowa to głowy nie daje

Cendra

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipiec 2008, 23:40:46 »
Łozska nie trzeba naruszać :?:

Pyros

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipiec 2008, 23:46:12 »
Dokładnie tak,trzeba zdjąć piastę odkręcić łożysko(często bywa,że trzeba i łożysko wymienić przy okazji)a potem wybić starą co nie jest takie proste i założyć nową. Samemu ciężko ci będzie bo trzeba mieć odpowiednie narzędzia choćby klucz nanometryczny. Nowa oryginalna szpilka to koszt 5zł. Nie polecam kupować podróby,bo może łatwo się ułamać,a koszt nowej jest śmieszny ;p Cena takiej operacji też nie jest duża. Ja zapłaciłem 2 miesiące temu 60zł za wymianę 4 szpilek i łożyska :-)

Cendra

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipiec 2008, 23:48:13 »
hmm... to nie drogo... myślałem, że więcej dlatego pytałem o łożysko... ale już myślałem, że koniec niepotrzebnych wydatków :roll:


Dodano:
W serwisie Hyundaia nie mieli pojęcia jaka szpilka powinna być w moim Scoupe, to że jej nie mieli jest oczywiste... Kupiłem dziś w sklepie, zobaczymy czy będzie dobra i czy uda się uratować łożysko :(

Cendra

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipiec 2008, 21:33:48 »
Sorry, że piszę nowy post, ale inaczej nie odświeżę tematu dla innych.

Kupiłem szpilkę z frezem 13mm i niestety nie pasuje :shock: Jestem strasznie zły bo nie wiem czy znajdę, z tej starej szpilki wygląda na to, że ma frez 14mm :roll: Raczej nie jest kombinowana bo wszystko wygląda na fabryczne... Od Forda też nie pasuje (13mm)...

Pyros Ty dałeś za robociznę 60zł :?: Z częściami to nie mogło Cie tak mało wynieść...

Jak nie znajdę nowej to wiem gdzie stoi na szrocie Scoupe w starszej budzie, może kupić całą piastę z 4 szpilkami, bo wiadomo, że nie wymontują mi na szrocie jednej szpilki :?:

Chyba mam pecha, bo co chcę kupić jakąś część to zawsze są problemy...

Oczywiście ASO mnie rozbroiło tym, że nie mają pojęcia jaka powinna być szpilka...

Jarek

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipiec 2008, 22:45:42 »
Cytat: "Cendra"
Kupiłem szpilkę z frezem 13mm i niestety nie pasuje

Bardzo dobrze że nie pasuje bo to nie jest frez tylko wielowypust.
Najwyższy czas żeby przyswoić sobie nazwy i określenia związane z pojazdami (w tym przypadku nie tylko).

Cendra

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2008, 23:02:01 »
Poprosiłem o szpilke z frezem 13mm i gość mi dał taką, niestety tylko takie informacje uzyskałem na forum... Nikt nie pisał o wymiarach wielowypustu... Jarku jeżeli możesz to pomóż :roll:

BartBartez

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2008, 23:20:54 »
Frez, który masz na myśli jak większośc to to samo co wielowypust. Na 100% jest to 13mm bo właśnie kupując dłuższe szpilki kupowałem od forda!!!!! Zmierz suwmiarką to co Ci sprzedali. A kupując na szrocie lepiej kup bęben bo taniej będzie niż przednia piasta.

Cendra

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2008, 11:50:34 »
Sprzedali mi 13mm na 100%(mierzone), wkładalismy od Forda i nie pasi... Dodatkowo na tej aukcji http://moto.allegro.pl/item410894708_dlugie_szpilki_toyota_honda_hyundai_rover.html napisali, że do Hyundaia jest 14mm :roll:
Dzwoniłem do serwisu Mitsubishi też takich nie mają...
Zdecydowałem się na tą na szrocie, może ja mam piaste zła to się założy ta ze szrotu... Jestem zły bo bęben na szrocie jest walnięty (auto walone w tył, zawieszenie poprzestawiane) i sprzedać mi chcą całą zwrotnice za 70zł... Musze brać nie mam wyjścia :(

BartBartez

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpień 2008, 12:16:24 »
Chyba, ze tylne szpilki różnią się od przednich w co wątpię. Ja robiłem tylko tył

Cendra

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień 2008, 17:24:14 »
Kupiłem całą zwrotnicę... Dziś będziemy walczyć, odrazu wrzucam łożysko SKF i będzie spokój. Mam nadzieję...

Pyros

  • Gość
Jaki rozmiar szpilki?
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpień 2008, 17:32:36 »
Ja zapłaciłem za robociznę 60zł,łożysko 120zł(przednie...tył jest tanszy)a za szpilkę w ASO 5zł. Szkoda,że nie ogarnąłem w porę tematu,bo gdzieś mam parę szpilek oryginalnych,bo sam jeżdżę na dłuższych ;p Niestety są wakacje i rzadziej wchodzę na kompa ;/ Jakbyś miał nadal problem to pisz a poszukam tych szpilek :mrgreen: