Autor Wątek: Czujnik temperatury wariuje  (Przeczytany 1933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

roofus

  • Gość
Czujnik temperatury wariuje
« dnia: 30 Lipiec 2008, 17:13:30 »
Witam po urlopie :)

Kilka dni temu stwierdzilem mala usterke, nie jest palaca ale upierdliwa a nie lubie jak cos nie dziala
Chodzi o wskaznik od cieczy chlodzacej, raz pokazuje jakas tam temperature po rozgrzaniu silnika a nieraz nie.
Prosze nie mowic zebym rozgrzal bardziej silnik bo wracalem z Zakopanego do Pily i ani drgnal. Wczoraj znow dzialal a dzis nie.
Mysle ze to gdzies na jakiejs kostce lub przy czujniku ale nie wiem gdzie to szukac.



Prosze o rade

foto silnika gdyby pomogl ktos to zlokalizowac



Foto pozyczylem sobie z otomoto.pl ;)

MuVo06

  • Gość
Czujnik temperatury wariuje
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Sierpień 2008, 10:27:24 »
miałem to samo w swoijej lantrze jutro podesle foto z zaznaczoną tą czescia pozdrawiam :)

pakson

  • Gość
Czujnik temperatury wariuje
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Sierpień 2008, 11:07:06 »
czunik temperatury masz w termostacie jak w wiekszosci samochodow... ten od wskazowki powinien byc jednopinowy

doncezario

  • Gość
Czujnik temperatury wariuje
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2008, 03:06:30 »
Witam mam podobny problem w swojej lantrze-jednakże wymiana czujnika temperatury znajdującego sie przy termostacie nie pomogla.Znalazłem drugi taki sam czulnik troche nizej w bloku silnika(również jednoprzewodowy).Jutro sie okaże czy to on był przyczyną ,że wskaźnik temp. nie wychyla sie.Z drugiej jednak strony ciekawy jestem jak kolega problem rozwiązał? Pozdrawiam.

roofus

  • Gość
Czujnik temperatury wariuje
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2008, 21:57:48 »
No to po problemie
troche dlugo mi to zajelo z braku czasu ale w koncu doszedlem do tego co mi tak bruzdzilo ;)
Przebadalem czujniki, przewody i nic ;), problem byl w zegarach.
Gdy je rozkrecilem (do wymiany zarowki) rzucila mi sie w oko srubka ktora wystawala ponad inne, oczywiscie sie okazalo ze jest niedokrecona. Przy czym zauwazylem ze srubki mocujace zegary w lantrze tez sa przewodnikami i to wlasnie one doprowadzaja napiecie do ich prawidlowego dzialania.
Srubka zostala natychmiast dokrecona a problem ze wskazowka jest juz przeszloscia.

BartBartez

  • Gość
Czujnik temperatury wariuje
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2008, 22:41:35 »
Cytat: "roofus"
okazalo ze jest niedokrecona

No to dodaj sobie ze 100 tyś do przebiegu ;-)

Ważne, że działa

roofus

  • Gość
Czujnik temperatury wariuje
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Październik 2008, 23:31:22 »
Nie koniecznie
to chyba ja zrobilem pierwszy raz rozbierajac zegary a w/g ksiazki serwisowej wszystko gra