Autor Wątek: [Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda  (Przeczytany 10264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arizz33

  • Gość
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« dnia: 16 Czerwiec 2014, 18:07:08 »
Witam mam lantrę 99 rok z gazem, mój dzisiejszy problem zaczął się w chwili gdy samochód mi strzelał na gazie, wymieniłem świece i wyregulowałem gaz u jednego mechanika, przestał strzelać, jednak gasł na niskich obrotach na gazie, pojechałem do drugiego to mi coś powiercił przy filtrze powietrza i zrobił jakieś duże obroty co się nie dało 5 wrzucić, także filtr mi pękł i w mieście zgasł mi z 20 razy jednak jakoś dojechałem do domu, filtr naprawiłem pojechałem do poleconego przez znajomego do 3 mechanika wyregulował mi dobrze gaz przejechaliśmy się z 10 km i wszystko było ok, dzisiaj odpalam auto na benzynie, pochodzi chwile (na jałowym na niskich obrotach w garażu) i gaśnie, tak samo na gazie, i nie chce odpalić; dopiero gdzieś po godzinie znowu odpali i gaśnie. CO JEST Z TYM SAMOCHODEM, BO NIE MAM JUŻ POJĘCIA? Rozrusznik chodzi.

ed. tytuł i int. tekla

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2014, 20:35:54 »
Jaki gaz? Jakie elementy? Wrzuć zdjęcie instalacji, a temat zostanie przeniesiony do działu LPG/CNG.

arizz33

  • Gość
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2014, 21:52:25 »
z gazem jest już wszystko ok , tylko samochód nie chce odpalić tak jak pisałem na benzynie i świruje

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2014, 23:15:27 »
Jak strzelił w dolot do może trzeba sprawdzić czujnik temperatury. Na samym początku sprawdziłbym błędy (czy kontrolka CE pali się po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon "ON" ?)


http://hyundai.epcdata.ru/elantra/19250/engine/vozdushniy_filtr-2828111/datchik_temperaturi-39340/

arizz33

  • Gość
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2014, 23:18:13 »
Cytat: "kosmos2011"
Jak strzelił w dolot do może trzeba sprawdzić czujnik temperatury. Na samym początku sprawdziłbym błędy (czy kontrolka CE pali się po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon "ON" ?)


http://hyundai.epcdata.ru/elantra/19250/engine/vozdushniy_filtr-2828111/datchik_temperaturi-39340/


u mnie wszystkie kontrolki się świecą przy zapalaniu i jak odpale gasną

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2014, 23:19:06 »
Czyli z tego wynika że błędów nie ma. Nie cytuj postów pod którymi piszesz odpowiedź.

[ Dodano: 2014-06-16, 23:31 ]
Czy po odbudowie dolotu zostały zamontowane wszystkie jego części i czy wszystkie wężyki są całe i prawidłowo zamontowane ?

arizz33

  • Gość
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2014, 00:05:15 »
Tak wszystko jest szczelne , myślałem może filtr paliwa , albo czujnik położenia wału ale nie wiem kompletnie jak się za to brać a auto stoi w garażu i jechać nie chce  :-(

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2014, 19:47:03 »
A przepływomierz ? Masz taki element ? Jak walnęło w dolot to możliwe że go trafiło.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwiec 2014, 20:32:44 »
W 1.6 nie ma przepływomierza jest MAP. Poniżej jak sprawdzić.


Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Czerwiec 2014, 10:09:49 »
Dobrze, fajnie. Ale ja pamiętam, że w niektórych modelach były przepływomierze.

KAROL208

  • Gość
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Czerwiec 2014, 21:25:51 »
Ja bym odłączył na noc akumulator, rano podłączył i odpalił auto na Pb i pojezdził trochę na Pb.
Możliwe że korekty masz rozjechane od LPG

arizz33

  • Gość
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2014, 12:25:16 »
Był u mnie znajomy i trochę popatrzeliśmy i zobaczyliśmy że jak tym kablem i wtyczką trochę się porusza to odpala normalnie , nawet wyjechałem trochę się przejechałem i zgasło po kilku dziurach :D , zauważyłem też że auto pali chyba na 3 gary bo kapie z rury czyli coś nie dochodzi

Może ktoś wie co to za kabel i do czego on dochodzi bo chyba on jest winowajcą :)?



Czy to może jakiś czujnik bardziej ma ktoś jakiś pomysł , bo jadę w pon do elektomechanika i nie wiem na co go nakierować , bo jak powiem żeby mi kable naprawił to zapewnie wszystkie kable wywali i ostro zabulę

Będę wdzięczny za pomoc :)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Czerwiec 2014, 14:17:23 »
Jeśli to jest to o czym myślę to szczerze mówiąc nie widzę za bardzo poprawnej pracy tego silnika na gazie podawanym do dolotu.

arizz33

  • Gość
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Czerwiec 2014, 19:09:09 »
jeździłem na gazie ponad rok jak auto kupiłem i zero problemów było

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Lantra J2] Problem z odpalaniem - gaśnie i inne cuda
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Czerwiec 2014, 19:23:21 »
Jeśli ta wtyczka ma trzy piny to jest ona od zasilania cewki zapłonowej. Czy do niej są podczepione jakieś inne przewody od instalacji gazowej ?  Cóż Hyundai przewidział rurkę do której podłączono gaz do czego innego, ale polak potrafi  :lol: