Autor Wątek: Przekładka silnika  (Przeczytany 1775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skubiak

  • Gość
Przekładka silnika
« dnia: 28 Październik 2009, 11:02:11 »
Witam
czeka mnie wymiana silnika na inny mam obecnie 1,6 16v G4GR z 96r. i mam pytanie jaki silnik będzie pasował pomijając taki jaki mam tak aby nie trzeba było nic przerabiać

rufuz

  • Gość
Przekładka silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2009, 18:44:01 »
Ja właśnie to przerabiam. Zamieniam 1.6 DOHC na 2.0 DOHC + modyfikacje i bez wymiany wiązki, komputera, hamulców sie nie obędzie. Moim zdaniem także bez wymiany zawieszenia sie tez nie obędzie ale to już chyba raczej kwestia gustu co kto chce mieć i po co wymienia silnik.
Plug and play to tylko taki sam 1.6 jaki masz teraz.

 :-D

dotka8

  • Gość
Przekładka silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2009, 12:21:25 »
ponieważ kilka razy bawiłem się w swapy to mogę się wypowiedzieć na ten temat.

wymiana 1.6 na 2.0 wiąże się z :

1.wymianą silnika
2.wymianą kompa
3.wymianą wiązki (chyba że jest taka sama trzeba by było się tego dowiedzieć)
4.wymianą skrzyni z półosiami (chyba że jest taka sama trzeba by było się tego dowiedzieć) - jeżeli nie to prawdopodobna jest też wymiana zwrotnic z hamulcami
5.ustawieniem zbieżności
to tylko główne rzeczy które trzeba zrobić.....

reasumując nie wiem czy skórka warta wyprawki i czy nie lepiej sprzedać swojego i rozejrzeć się za jakimś 2.0 chyba że masz jakiegoś bitka z którego możesz wyciągnąć wszystkie bety i duuuuużo wolnego czasu

rufuz

  • Gość
Przekładka silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2009, 16:10:34 »
wiązkę trzeba wymienić i puszkę filtra powietrza a skrzynia jest raczej taka sama. Problem w tym ze tego 1.6, który juz tylko 3 tygodnie będzie jeszcze 1.6, znam praktycznie każdą śrubkę. Sam robiłem zabezpieczenia antykorozyjne i wiem ze blacha jest w bardzo dobrym stanie. Może kupienie 2.0 mogło by wyjść nieco taniej ale ja wolałem nie ryzykować i kupić jednak silnik 2.0 (sprowadzony z zagranicy wiec nie gazowany) i zrobić przeszczep.
No i wiadomo ze hamulce i zawiecha (zalezy juz od upodobań). Ja wkładam 2.0 bo ten 1.6 nie nadaje sie do modyfikacji. Wszelkie kompresory, zestawy turbo dedykowane do silników hyundai sa przeznaczone do 2.0 DOHC. W przyszłym roku pomyśle o jakimś kompresorze lub soft turbo ale to sie zobaczy co powiedzą ludzie z firmy która robi mi silnik.
Kurde koszty sa spore bo sama zawiecha kosztowała mnie chyba ze 4 tys. Także łacznie koszty końcowe przeróbek wraz z przekładką silnika i modyfikacjami przekroczą koszt samego auta znacznie a jak znam życie to na 100% dojdą jakieś koszty. Mysle ze pod koniec stycznia przyszlego roku wszystko bedzie juz skonczone. :-D

skubiak

  • Gość
Przekładka silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik 2009, 19:48:41 »
co wy wszyscy z ta wymiana na silnik 2.00
muszę wymienić ale na taka sama pojemnosc i chodzi mi czy silniki o pojemności 1,6 będą pasowały bez jakiej kolwiek przeróbki

rufuz

  • Gość
Re: Przekładka silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2009, 17:41:56 »
Cytat: "skubiak"
Witam
czeka mnie wymiana silnika na inny mam obecnie 1,6 16v G4GR z 96r. i mam pytanie jaki silnik będzie pasował pomijając taki jaki mam tak aby nie trzeba było nic przerabiać


no bo z Twojego postu nie wynikało ze chcesz wlozyc 1.6. A niby dlaczego mialby nie pasowac taki sam 1.6 :-D

BartBartez

  • Gość
Przekładka silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Październik 2009, 10:03:20 »
Czytajcie ze zrozumieniem. Kolega wyraźnie napisał:
Cytat: "skubiak"
mam obecnie 1,6 16v G4GR z 96r. i mam pytanie jaki silnik będzie pasował pomijając taki jaki mam


skubiak, chyba tylko taki sam. Występuje od również w Coupe

rufuz

  • Gość
Re: Przekładka silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Listopad 2009, 18:51:37 »
Cytat: "skubiak"
Witam
czeka mnie wymiana silnika na inny mam obecnie 1,6 16v G4GR z 96r. i mam pytanie jaki silnik będzie pasował pomijając taki jaki mam tak aby nie trzeba było nic przerabiać

pomijając taki jaki ma to znaczy przecież: że nie taki sam jaki miał dotąd, czyli albo jakiś inny 1.6 lub silnik z inna pojemnością. Pominąć to znaczy wykluczyć. :-D Dlatego rozwinął sie temat o wymianie na silnik z inna pojemnością.

Poniżej ze słownika j. polskiego
pominąć — pomijać
1. «nie uwzględnić kogoś lub czegoś, nie wziąć w rachubę w jakichś planach»
2. «opuścić, nie poruszyć czegoś w tekście, nie wymienić czyjegoś imienia, nazwiska itp.»

Pozdrawiam pokojowo oczywiście :-D :-D :-D

BartBartez

  • Gość
Przekładka silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2009, 09:25:11 »
rufuz, Odniosłem się do Twojej wypowiedzi:
Cytat: "rufuz"
A niby dlaczego mialby nie pasowac taki sam 1.6 :-D


Koniec OT

rufuz

  • Gość
Przekładka silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopad 2009, 20:02:42 »
Ok w porządku :-D

Pozdrawiam ;-)