Autor Wątek: Oświetlenie bagażnika i schowka  (Przeczytany 2826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

akyama

  • Gość
Oświetlenie bagażnika i schowka
« dnia: 27 Październik 2009, 22:10:25 »
Witam,
czy ktoś z szanownych Kolegów może podpowiedzieć gdzie w Santa Fe szukać przyczyny braku napięcia na lampkach podświetlających zawartość bagażnika oraz przedniego schowka ?
Za pomoc dziękuje :)

pepe70

  • Gość
Oświetlenie bagażnika i schowka
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Październik 2009, 07:41:39 »
Witam.
W żarówkach, podłączonych przewodach albo w bezpiecznikach.
Powodzenia

Dareq36

  • Gość
Oświetlenie bagażnika i schowka
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Październik 2009, 09:19:12 »
Witam . Jeżeli chodzi o podświetlenie bagażnika , to (..tak mi sie wydaje ..).., że całe to " ustrojstwo" znajduje sie wewnątrz klapy bagażnika . W moim przypadku ..( brak oświetlenia bagażnika ..) nastąpił po regulacji zamka...i tak już zostało . Przypuszczam, że jest tam jakiś "wyłącznik" , który po otwarciu klapy podaje napięcie tylko do lampki bagażnika ..(..a z braku czasu ..nie zagłębiałem sie dalej w ten problem ..).
Co do schowka ..( i w Twoim przypadku równiez bagażnika ).., to zacząłbym od sprawdzenia "podstaw" , tak jak napisał pepe70 . Pozdro

akyama

  • Gość
Dzięki Koledzy, Pozdrawiam !
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Październik 2009, 12:21:32 »
Żarówki i bezpieczniki są sprawne, ale rzeczywiście popatrzę na najbardziej awaryjne w instalacjach elektrycznych punkty - czyli elementy mechanicznych styków, tak klapy bagażnika jak i schowka.

pepe70

  • Gość
Oświetlenie bagażnika i schowka
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Październik 2009, 18:30:35 »
Jeszcze raz.
Oświetlenie schowka działa prz włączonych światłach pozycyjnych, dzisiaj przypadkowo sprawdziłem. :mrgreen:

weldon

  • Gość
Oświetlenie bagażnika i schowka
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik 2009, 08:43:07 »
Lampka oświetlenia bagażnika ma trójpołożeniowy przełącznik:

OFF - nie działa
ON - działa cały czas (przynajmniej, w czasie pisania tego postu, nie wyłączyło się ;-) ) nawet przy zamkniętych drzwiach i włączonym alarmie
DOOR - położenie środkowe - zapala się przy tylko przy otwartych drzwiach lub tylnej szybie.

Jeżeli przy ON nie masz światła, to raczej nie jest to wina styków automatycznego włączania, czyli pozostają przewody, no i sama lampka.
Może zacznij od jej demontażu i sprawdzenia czy to nie ona nawaliła.

Schowek (tak jest akurat w Tucsonie, ale w Santa powinno być podobnie), tak, jak pisze pepe70
działa "gdy przełącznik wielofunkcyjny ustawiony jest w pierwszej lub drugiej pozycji".

Nie wydaje mi się, żeby (może poza bezpiecznikami) te punkty byłyby jakoś powiązane, tak więc musisz zdaje się szukać dwóch rozwiązań.

pzdr

akyama

  • Gość
Serdeczne dzięki...
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Listopad 2009, 20:42:56 »
... póki co rozłożyłem na części pierwsze klimatronik oraz przyciski od przeciwmgielnych i się zastanawiam skąd tu pozyskać te maleńkie żaróweczki, które je podświetlają :/ ... a może zamiast nich powkładać miniaturowe diody LED 12 V ? Jak myślicie szanowni Koledzy ?

tedibeer

  • Gość
Oświetlenie bagażnika i schowka
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Listopad 2009, 22:53:17 »
Ostatnio znalazłem takie żarówki w sklepie motoryzacyjnym z częściami do koreańców, na allegro też są , ledowe z oprawkami plastikowymi i zwykłe małe bez oprawek