Autor Wątek: Instalować LPG czy nie ?  (Przeczytany 18650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Lipiec 2014, 08:39:27 »
Raczej jedź do autoryzowanego zakładu z listy STAG-a i zdaj się na ich doświadczenie. Możesz obdzwonić kilka takich zakładów i porównać informacje. Na pewno zostanie Tobie zaproponowane rozwiązanie właściwe dla silnika i auta. Osobiście nie decydowałbym bez konsultacji z zakładem montującym o elementach instalacji, aby później w razie ew. problemów nie zrzucali winy na Twoje wybory...
Dobre, szybkie wtryskiwacze to podstawa, aby auto poprawnie jeździło w każdych warunkach, także pod dużym i długotrwałym obciążeniem. Tu nie warto oszczędzać...

Jeśli lubisz czystość, komfort użytkowania oraz chciałbyś ukryć fakt posiadania instalacji (bo np. niektórym zarządcom podziemnych parkingów mylą się auta na gaz z cysternami), to zamontuj wlew pod klapką. Obsługa sprowadzi się co najwyżej do każdorazowego przykręcenia na czas tankowania stosownej przedłużki. Poza tym nie masz zimą i po deszczach problemu z wiecznie brudnym otoczeniem zaworu tankowania.

KAROL208

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Lipiec 2014, 19:45:34 »
Cytat: "Adamekkk"
Cholera jeszcze wtryski a czy to nie jest tak ze jak beda mi instalowac STAG-a (bo widze ze same superlatywy)to nie powinni oni mi dobrac juz wtrysków ? Ja mam sam zdecydowac ??

Stagowcy będąci wpychać wyroby VALTEK 30  jeżeli już się decydować na valteki to  bierz 34.
Ja bym proponował baracuda, hana, matrix , med, keihin, no i ważne reduktor z dużym zapasem mocy a nie na styk.

Speedy112

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Sierpień 2014, 21:47:43 »
witam panowie, jako że na gazie to się nie znam wcale , mam pytanko. Zamierzam włożyć kobiecie do auta gaz. silnik 2.4 Santa Fe. co polecacie? Czytalem trochę forum i internet i na ta chwilę rozważam BRC Sequent lub Staga. tu pytanie jak STAG to jaki? 4, 300, 300plus, 300 premium czy 300 IS2? Jakie wtryski? mialem kiedys santka z tomaseto i dawalo rade ale to juz chyba inne czasy :P  Na co zwracać uwagę? Czy możecie polecić jakiegoś dobrego gazownika zach-pom lub zachodnia polska?
PS. motor ma najechane 60kkm
Pozdrawiam

Offline enigma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Sierpień 2014, 22:18:31 »
Polecam Tech-324 OBD + Hany, do tego butlak w kole zmieści się dosyć spory i dobry mocny reduktor acr01 czerwonka, wlew w klapce i będziesz zadowolony :)

Nie cytujemy całości wypowiedzi będącej ostatnim postem w wątku. Usunięcie cytatu. tekla

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Sierpień 2014, 06:30:56 »
Co myślicie o instalacjach do silników 1.6 GDI i 2.0 GDI z firmy BRC (LDI) lub Prins (Direct LiquiMax-2.0) pomijam fakt że koszt instalacji to 9k (bo na pewno też się zwróci) ale może słyszeliście jakieś opinie o tych instalkach.

Offline enigma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Sierpień 2014, 13:36:29 »
9k to spory wydatek. Policz sobie ile km robisz rocznie. Dolicz do tego 20-25% dotrysku PB i policz realny czas zwrotu.

Przyjmując dzisiejsze ceny PB/LPG oraz dotryski PB i miesięcznie 2000 tyś km to zwrot następuje po ok 30-32mc.

Nie cytujemy całości wypowiedzi będącej ostatnim postem w wątku. Usunięcie cytatu. tekla

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Sierpień 2014, 14:00:52 »
Cytat: "enigma"
Dolicz do tego 20-25% dotrysku PB i policz realny czas zwrotu.


W tych instalacjach o których napisałem nie ma dotrysku benzyny można zaspawać wlew Pb. Rocznie 25k. Zwrot jakieś 2 lat.  Bardziej mnie interesuje jak to się sprawuje w tych autach. BRC podobno seryjnie jest montowane w KIA we Włoszech a ten Prins w autach w DE.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Wrzesień 2014, 11:43:49 »
Cytat: "enigma"
Cytat: "gurszczak"
Co myślicie o instalacjach do silników 1.6 GDI i 2.0 GDI z firmy BRC (LDI) lub Prins (Direct LiquiMax-2.0) pomijam fakt że koszt instalacji to 9k (bo na pewno też się zwróci) ale może słyszeliście jakieś opinie o tych instalkach.


9k to spory wydatek. Policz sobie ile km robisz rocznie. Dolicz do tego 20-25% dotrysku PB i policz realny czas zwrotu.

Przyjmując dzisiejsze ceny PB/LPG oraz dotryski PB i miesięcznie 2000 tyś km to zwrot następuje po ok 30-32mc.


Tu chodzi o silnik benzynowy GDI a nie diesla. Chodzi o pełen wtrysk.
Ale do niego nie polecam LPG, bo jest problem z montażem listwy wtryskowej.
Chciałem kupić mitsubishi carismę z silnikiem 1,8 GDI, ale nikt nie chciał mi zamontować do tego gazu. Usłyszałem, że jest problem z umiejscowieniem listwy wtryskowej właśnie, bo zahacza o pokrywę i czasem się nawet urywa. Sądzę, że z innymi autkami może być ten sam problem.

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Wrzesień 2014, 16:00:56 »
z tego co wiem to do instalacji gazowej VI generacji wykorzystuje się wtryski benzynowe nie trzeba tu nic zmieniać montuje się tylko dodatkową pompę tu macie więcej informacji...

http://www.prinsautogaz.pl/oferta/direct-liquimax-2-0/

i jeszcze tu:

http://gazeo.pl/lpg/technika-lpg/systemy-lpg/Prins-Direct-LiquiMax-2.0-benzynie-juz-dziekujemy,artykul,8008.html