Autor Wątek: Instalować LPG czy nie ?  (Przeczytany 18648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Czerwiec 2014, 17:29:17 »
A to przepraszam bardzo że koledze po 40tys. zaczęły Magici przepuszczać, jakby nie założył wężyków to już od początku by puszczały.
ja wyznają zasadę - zrobić raz a porządnie a nie za przeproszeniem - piep....yć się z tym co chwilę. Regulacja tu, tutaj coś jeszcze, tutaj coś, ja używam auta w pełnym zakresie obrotów, wożę kobietę, muszę mieć pewność że nigdy mnie nie zawiedzie (kobieta? :P), dlatego stosuję elementy nie z najniższej półki. Z drugiej strony nie jestem bogaczem więc nie stać mnie co chwilę na naprawy, więc wolę dołożyć i jeździć na markowych częściach. Wiele razy doświadczyłem tego, że chytry (oszczędny) dwa razy traci.
Instalując gaz w aucie nie chodzi o to aby przejść na tryb emerycki i godzić się na jakieś ograniczenia, to ma działać jak na Pb. Mam gaz to ma nie wyprzedzać ? Martwić się o jakieś regulacje ? Oszczędność wynika z tego, że paliwo jest tańsze a nie z tego, że jak mam gaz to mam jeździć na nim delikatnie bo się zepsuje coś.
Moc ma być identyczna jak na Pb, przyspieszenie, auto nadal ma być do użytku na co dzień a nie ciągłej regulacji. Życie weryfikuje szybko wybory, Tobie nie padła ta listwa szybko - spoko, ale w życiu nie przekonasz mnie że jest niezawodna tak jak produkty z wyższej półki i tak samo szybka i precyzyjna. Ja doświadczałem bolączki valteków przy silniku 1.6 a Ty mi mówisz, że ogarnia silnik 2.0.
Dlaczego wtryski obecnie precyzyjnie dobiera się do mocy silnika, jest przynajmniej kilka przedziałów mocy a Ty jednymi valtekami ogarniasz całą skalę. Jest takie porzekadło: ...jak jest coś do wszystkiego to jest do...

Jeździj na czym chcesz. Ja orientuję się, że nie ma rzeczy uniwersalnych, a marka ma znaczenie.

komentarzyk. tekla

cold one

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Czerwiec 2014, 21:51:32 »
Dyskusja staje się bezproduktywna bo ja akurat jak i mój brat zastrzeżeń do valtaków nie mamy, a ty masz.  I nic tego nie zmieni, bo ja z nimi problemów nie mam. Ja wyraziłem na ich temat swoje zdanie a ty swoje i "wsio"
 ;-)

Tosiek

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Czerwiec 2014, 19:33:51 »
Ja posiadam Hany i są głośniejsze od Valteków, kolega jeździ na nich już 3 lata i nie mówi złego słowa (auto użytkowane codziennie, 2.0 ).

KAROL208

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Czerwiec 2014, 20:31:29 »
Cytat: "Tosiek"
Ja posiadam Hany i są głośniejsze od Valteków,.


WOW :shock:  głośniejsze od Valteków to chyba tylko Reg fasty i Horizon 3.
Tutaj masz przejście w mojej byłej sonacie z Pb na LPG


A tutaj horizon 3


Co do kalibracji valteków  i sprawdzania wydajności wtryskiwaczy to rzadko który gazownik posiada taki sprzęt. A to że auto jeździ na valtekach moge porównać do jazdy na instalacji 3generacji z silniczkiem krokowym na wężu gazowym,.
Wtryski te mają minimalny czas otwarcia 3,5ms (przy ciśnieniu równym 1 bar) obsługują tylko 45KM na cylinder czyli ok 180KM w czterocylindrowym silniku.
Często te wtryski albo przylewaja na wolnych obrotach albo pętlą przy wysokich. Kto miał japońskie auto z tymi wtryskami to wie jak one działają. Szkoda silnika na takie wynalazki. Sam osobiście w sonacie miałem je pół roku i jeden zaczął lać i miałem rozjazdy na bankach.

Tosiek

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Czerwiec 2014, 21:46:38 »
Sam się zdziwiłem, ale auto pracuje bardzo cicho. Po przejsciu na gaz słychać takie stukanie jak pracują wtryski (czy może "tykanie" będzie bardziej odzwierciedlało ten dźwięk).

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lipiec 2014, 17:45:55 »
Bez jaj. Nawet w gorszej jakości nagrania słychać jak chodzą te zawory i jak silnik zdycha w porównaniu z wtryskiwaczami. Poprzyjcie ludzie swoje wnioski nagraniami a nie próbujecie na siłę pisząc coś udowodnić.
Ja wrzucę własny to też będzie widać o co chodzi.

Tosiek

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lipiec 2014, 08:42:06 »
Z miłą chęcią posłucham.

Offline Nabuknedasar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 100
Re: instalować LPG czy nie
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Lipiec 2014, 11:05:09 »
Cytat: "Adamekkk"
witam,
od jakiegoś czasu rozważam instalację LPG


Zapewne po jakichś 200tkm silnik będzie nadawał się do remontu, chyba że będziesz miał dużo szczęścia. Policz więc ile zaoszczędzisz przez te umowne 200tkm i pewnie nawet z remontem, albo wymianą silnika i tak wyjdzie sporo taniej.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Lipiec 2014, 22:02:16 »
Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wsadzać filmików bo z jednego i drugiego wynika że na gazowych chodzi ciszej ale nikt tego nie wywnioskuje a usłyszę tu o tym, że słabo słychać, nie słychać itd.
Ciekaw jestem jak macie koledzy założone te instalki u siebie w autach z tymi valdemarami. Może jakieś zdjęcia ? :)

Tosiek

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Lipiec 2014, 22:55:55 »
Jak ciszej? u mnie na gazowych chodzi głośniej, nawet głośniej niż na valtekach,jak nie zapomnę, to jutro zrobię zdjęcia instalki.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Lipiec 2014, 00:01:20 »
No ciszej. Wtryskiwacze benzynowe tak "cykają" a gazowe u mnie - praktycznie są niesłyszalne, no i powinny być koniecznie ustawione poprawnie czyli pionowo.
A u mnie i tak lekko je słychać bo są w listwie.

Adamekkk

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Lipiec 2014, 19:42:50 »
Widzę że o STAG-u nie ma zlych opinii :) to zdecydowanie ulatwia mi wybór co mnie cieszy :)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lipiec 2014, 20:17:04 »
Ja od 3 tygdoni posiadam instalację stag q-box, na wtryskach barracuda. Gdyby nie to, że tankuje gaz, to w ogóle bym nie zwrócił uwagi na to, że mam instalację. No, jeszcze w portfelu widać.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Lipiec 2014, 14:21:37 »
Użytkuję Stag-a 300 z wtryskiwaczami Hana2000 od prawie dwóch lat. Przejechałem na gazie +/- 36.000km. Potwierdzam, że przy silniku 1.6 G4FC te wtryskiwacze gazowe pracują ciszej niż benzynowe. Generalnie silnik pracuje bardziej miękko i nieznacznie ciszej, szczególnie zimą.
Problemy? Jeśli chodzi o komponenty instalacji to na razie na horyzoncie nie widać aby były w najbliższym czasie. Reduktor Zavoli Zeta N wykazuje się doskonałą kondycją jeśli chodzi o parametry pracy widoczne pod programem diagnostycznym.  Instalacja rokuje na trwalszą niż niektóre fabryczne części Hyundai'a, np. elementy zawieszenia z amortyzatorami (a przebieg dopiero ponad 52.000km...)
Póki co, tylko regularny serwis po maks. 15.000km z wymianą obu filtrów i ew. kosmetyką sterowania i instalka "bangla" aż miło :)
P.S. Świece i przewody zapłonowe cały czas te same.

Adamekkk

  • Gość
Instalować LPG czy nie ?
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Lipiec 2014, 21:39:24 »
Cholera jeszcze wtryski a czy to nie jest tak ze jak beda mi instalowac STAG-a (bo widze ze same superlatywy)to nie powinni oni mi dobrac juz wtrysków ? Ja mam sam zdecydowac ??