Autor Wątek: [Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine  (Przeczytany 10046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mirekbrz

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« dnia: 09 Czerwiec 2014, 14:59:31 »
Witajcie.
Jestem nowy na forum, a w zeszłym tygodniu stałem się posiadaczem Santka. Auto ogólnie super, bardzo dobrze wyposażone, zadbane i niebite. Jednak mam pewien problem. Jadąc wczoraj z mazur na kaszuby z trójką dzieci i trójka dorosłych auto (nie wiem w jakim momencie) straciło moc a obroty nie mogły przekroczyć 3000 obrotów. Czytając forum wiem, że to typowe po przejściu silnika w stan awaryjny. Nie zapaliła mi się żadna kontrolka. Ale w tym trybie przejechałem około 200 km. Dzisiaj rano samochód był żwawy ... na moją niekorzyść bo chciałem go "odmulić" :). Po wciśnięciu gazu w podłogę jadąc pod lekkie wzniesienie jechałem dość długo na 4 biegu. Automatyczna skrzynia nie przełączyła się na piątkę. Następnie zapaliła się kontrolka check engine i silnik znowu przeszedł w stan awaryjny. Po wyłączeniu silnika wigor powrócił ale lampka nadal się świeci. Przymierzam się do kupna złącza diagnostycznego, ale może możecie mi pomóc. Zawór egr,? przepływomierz powietrza? Czy ktoś miał takie objawy?
Pozdrawiam

jaclwapl

  • Gość
Re: [Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwiec 2014, 15:17:07 »
Cytat: "mirekbrz"
Witajcie.
(...)w zeszłym tygodniu stałem się posiadaczem Santka. Auto ogólnie super, bardzo dobrze wyposażone, zadbane i niebite.


A skąd kupiłeś? Skąd wiesz jaka była historia samochodu? Więcej szczegółów podaj bo z podpisu nie wiele wynika. Pytam bo taka usterka w ciągu tygodnia od zakupu to raczej nie jest przypadek.

mirekbrz

  • Gość
Re: [Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2014, 15:57:06 »
Kupiłem od osoby prywatnej, wydawałoby się uczciwej. Zmieniał auto bo kupił nowe. Auto doinwestowane. Przeleciałem elektronicznym czujnikiem lakieru. Silnik czysty, oprócz delikatnego pocenia się koło filtra oleju. Oby to nie był np filtr cząstek stałych .... Auto na prawdę zadbane, zero luzów stuków. Byl jedynym właścicielem, auto kupione w salonie. A zmieniał na nowe bo były ostatnie dni odliczania vat a w santa fe skończył mu się leasing w styczniu, a koles jest właścicielem firmy. To, że ostatnio odłączłem aku w celu wyczyszczenia klemy raczej nie ma wpływu .... ale napiszę bo może jednak ma ;). Silnik odpala od strzału, pracuje równo i cicho. Tylko ten błąd :) Wydaje mi sie, że to ma związek własnie z długim trzymaniem na obrotach szczególnie przy próbie przyspieszania pod górkę jak musi sie wysilić.
oby nic poważnego.
Co myślicie o tym:
http://www.conrad.pl/Urz%C4%85dzenie-diagnostyczne-do-pojazd%C3%B3w-XXLTech-NX200,-z%C5%82%C4%85czeOBD-II%2fEOBD.htm?websale8=conrad&pi=857657&ci=SHOP_AREA_17292_0312025&otp1=tablink2

tommy

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwiec 2014, 19:35:00 »
Miałem to samo, po 60 przejechanych kilometrach od kupna. W moim santku był to filtr cząstek stałych, pojedz na komputer powinny wyskoczyć błędy związane z filtrem. Auto w moim przypadku zachowywało się dokładnie tak samo jak Twoje.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5613

mirekbrz

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwiec 2014, 20:31:24 »
Jaki poniosłeś koszt? Przy jeździe mniej dynamicznej samochód sprawuje się dobrze, ale widać przy obciążeniu się "krztusi". W jaki sposób załatwiłeś sprawę? Patrząc u mnie to oleju jest w normie, nie ma go za dużo. Jutro może pojadę na kompa. Pozostali pisać :) rzucać pomysły :). Ewentualnie kto zna firmę dobrą wywalająca dpf-a z okolic Gdańska.

tommy

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Czerwiec 2014, 20:44:27 »
usunąłem dpf i po problemie. koszt 1000 zł + jakiś uszkodzony czujnik 400zł. Poziom oleju też miałem w granicach normy.

mirekbrz

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Czerwiec 2014, 22:16:16 »
Jeśli na kompie wyjdzie że to dpf to rozważę: http://eurovat.info.pl/ ktoś u nich coś robił?

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwiec 2014, 11:49:43 »
Cześć

Ja bym nie wycinał filtra. Skoro fabryka tam go zamontowała to po coś on jest. Ja u siebie miałem taki przypadek, że zaraz po kupnie jechałem autostradą wieczorową porą, patrząc w lustertko widzę snopki iskier lecące za mną. Jak się później okazało mój znajomy od którego kupiłem santka nigdy nie przekraczał prędkości 160 km/h i jak pod moją nogą dostał temperatury to się wszytko pięknie ładnie wypaliło.

mirekbrz

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Czerwiec 2014, 12:17:47 »
Musze też gdzieś się bujnąć z większą prędkością. Na mazury jechałem w granicach 120 km/h. Dodam jeszcze, że dzisiaj lampka check zgasła (rano się jeszcze paliła). Miłek może mieć rację, jak rozmawiałem ze sprzedającym to mówił, że jak on jedzie to ma spalanie 7,8, a jak żona to 9 .... no to może faktycznie tylko się bujał. Ja jak jechałem na mazury to też średnie spalanie 8 l. To chyba nie dużo jak na takie auto.

tommy

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Czerwiec 2014, 12:50:04 »
Po usunięciu dpf, średnio na trasie spala mi 7 litrów. Litr paliwa mniej - tak dla ekologii. :-D

Miłek25

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Czerwiec 2014, 13:00:32 »
U mnie rekord na trasie to 6,8 ale wtedy się wlecze a nie jedzie. Przy prędkości autostradowej 120 -140 spala tak w granicach 7,5-8 L/100. Ja dla ekoogi mam zamiar założyć chip od Goduli

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Czerwiec 2014, 21:14:42 »

mirekbrz

  • Gość
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Czerwiec 2014, 21:01:13 »
Dzisiaj przyszedł: http://www.conrad.pl/Urz%C4%85dzenie-diagnostyczne-do-pojazd%C3%B3w-XXLTech-NX200,-z%C5%82%C4%85czeOBD-II%2fEOBD.htm?websale8=conrad&pi=857657&ci=SHOP_AREA_17292_0312025&otp1=tablink2
Przeskanowałem auto i wyszedł błąd P0234 - problemy z doładowaniem. Zobaczę czy błąd będzie sie powtarzał czy był wynikiem wduszenia gadu w podłogę pod górę. Jak myślicie?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Zapalenie sie kontrolki check engine
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Czerwiec 2014, 22:08:26 »
Zapraszam ponownie tutaj http://hyundaiklub.pl/for...p?p=55769#55769


http://spoti.pl/dokument/11000/fuel-system-santa-fe-cm-2_2-crdi strona 217



Cytat: "zbyh"
Byłem dzisiaj na diagnostyce wyskoczył błąd P0234 Przekroczenie górnej granicy podciśnienia turbosprężarki, czy coś w tym stylu. Gościu powiedział że najprawdopodobniej uszkodzony jest czujnik doładowania intercoolera który podaje błędne wskazania do zaworu podciśnienia turbosprężarki a ten przy wysokich obrotach ją po prostu odcina, stąd ten brak mocy. Ale pewności nie ma. Proponował żeby od tego zacząć. Teraz zastanawiam się czy kupić używkę na próbę, czy wywalić trochę kasy i kupić nowy, choć pewnośći nie ma że to akurat ten czujnik. Co byście zrobili w takiej sytuacji. Pozdrawiam.



Cytat: "pawelzielony"
Witam Panowie!

Mam problem z migającą lampką silnika.

Ale od początku wszystko zaczęło się od tego że chciałem przeczyścić DPF'a i na trasie chciałem pojechać na biegu 4 przy 3000 obrotów i wtedy się zaczęło.

Kontrolka najpierw zaczęła migać a później zapaliła się na stałe...

byłem u mechanika i oto fotka z kompa.
dwa błędy:
1. P2002
2. P0234

Co z tym zrobić?
Czy czyszczenie DPF'a wystarczy?


Porblem rozwiązany szlak trafił turbinę

Na biegach 1, 2, 3 działa normalnie na 4, 5 powyżej 2500 obrotów niestety pada:/