Autor Wątek: [Elantra XD] złącze elastyczne wydechu elantra 1,6 2001.  (Przeczytany 1553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arthur101

  • Gość
złącze elastyczne wydechu elantra 1,6 2001.
« dnia: 26 Październik 2009, 16:06:41 »
Witam
czy ktoś z Szanownych Forumowiczów zna może wymiary ( średnica i długość) złącza elastycznego wydechu do elantry 1,6 z 2001. wydech mam Ok ale złącze sie porwało i popękało.
pozdrawiam
Arthur
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2020, 14:04:47 przez Brt »

IgoReCzeK

  • Gość
złącze elastyczne wydechu elantra 1,6 2001.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2009, 18:52:21 »
Witam. Jeśli myślisz o wymianie samego elementu elastycznego, to trzeba liczyć się z możliwością odcięcia kawałka rury wydechowej jeśli kołnierz od starego elementu nie będzie chciał się zdemontować ( czasem tak bywa ), tak więc długość pozostaje kwestią otwartą, co do średnicy, to wystarczy zmierzyć średnicę zewnętrzną rury układu wydechowego suwmiarką i będzie po sprawie. Nie wiem, bo może lubisz prace kowalsko-spawalnicze, ale ja taką wymianę elementu elastycznego zleciłem w warsztacie i to był już ich problem jak zdemontować stary element i jaki dobrać nowy, czasem jest to wypadkowa zdarzeń podczas demontażu starego elementu elastycznego i nie warto się w to bawić osobiście, no chyba, że samochód nie jest Ci potrzebny codziennie i najpierw sobie zdemontujesz stary element elastyczny, a później dobierzesz nowy do tego co Ci pozostanie. Pozdrawiam Igor.

cezary46

  • Gość
złącze elastyczne wydechu elantra 1,6 2001.
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2009, 20:52:09 »
Jak kolega pisał, długość to kwestia otwarta. U mnie jest akurat 250/50. Inna sprawa to jakość samego łącza.Polecam z harmonijką wewnątrz a nie tylko z podwójnym oplotem. To łącze jest co prawda dość drogie ( za swoje dałem130 zeta + 30 wymiana) ale na pewno wytrzyma parę lat. Wystarczy odwiedzić warsztat, który zajmuje się naprawą tłumików i Ci dobiorą właściwe.