Autor Wątek: [i30] Znosi w prawo, stuka na skręconych kołach  (Przeczytany 2155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przemho

  • Gość
[i30] Znosi w prawo, stuka na skręconych kołach
« dnia: 05 Czerwiec 2014, 23:02:45 »
Witam. Mój problem w I30 1.6 Crdi 82kkm. Z 3 miesiące temu wymieniłem końcówki drążków kierowniczych i ustawiłem zbieżność i było ok. Obecnie zauważyłem, że w trakcie przyspieszania muszę lekko skręcić w lewo kierownicą bo inaczej zjadę na pobocze. Oprócz tego przy maksymalnie skręconych kołach obojętnie czy w lewo czy w prawo przy ruszaniu słychać rytmiczne tuk, tuk, tuk... Pojechałem na stację  na szarpaki i diagnosta nie zauważył luzów w elementach zawieszenia. Nawet sam z nim oglądałem i nic nie było słychać i widać. Czy winne mogą być przeguby zewnętrzne? Wskazują na to stuki na skręconych kołach. A co z znoszeniem na prawo? Opony mam cały czas te same. Jeżdżę raczej po dobrych drogach. Pomóżcie koledzy.

ed. dodanie tagu. tekla

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30] Znosi w prawo, stuka na skręconych kołach
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec 2014, 23:53:40 »

Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
[i30] Znosi w prawo, stuka na skręconych kołach
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2014, 09:46:50 »
Terkocze przy przyśpieszaniu, czy stuka na dołkach przy skręconych kołach.?
Jak to powyżej to przegub, a jak to powyżej to może górne mocowanie amortyzatora się rozpadło.

przemho

  • Gość
[i30] Znosi w prawo, stuka na skręconych kołach
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwiec 2014, 20:32:12 »
Przy ruszaniu z miejsca. Tak w ogóle to odgłos jest podobny do tego jak miałem końcówki drążków do wymiany. Tylko, że wtedy przy każdym skręcaniu stukało. Nowe końcówki podobno mam oryginały, sam kupowałem nie mechanik. Mechanik twierdzi, że przy tym przebiegu to się nie zdarza i że 2 przeguby na raz to też niemożliwe. Więc o co chodzi?