Autor Wątek: Skrzypienie podczas skręcania kierownicą  (Przeczytany 4631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cendra

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« dnia: 26 Październik 2009, 10:11:30 »
Witam,
Ostatnio zauważyłem, że jak kręcę kierownicą to słychać czasami takie skrzypienie, jakby coś o jakąś gumę ocierało... Wydaję mi się, że to jest we wnętrzu, a nie w zawieszeniu... Spotkał się ktoś z czymś takim :?:

maspex

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2009, 20:49:37 »
Tak,skrzypienie o odglosie..skrzypienia drzwi :D mam tak czasami,to chyba dzieje sie przez regulacje kierownicy,musiales ostatnio regulowac,niedociagnac itd. Nie tylko w tym aucie to zauwazylem.

Zbyszek

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Październik 2009, 00:24:42 »
Ja też tak mam ostatnio u siebie, nie sądzę żeby to miało związek z regulacją kierownicy bo mam ją cały czas w jednej pozycji. W momencie jak nastała wilgoc pojawiło mi się to zjawisko....

Cendra

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2009, 09:17:30 »
muszę sprawdzić te ustawienie kierownicy, możliwe bo raz pożyczyłem auto i potem to się działo...

wachers

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2009, 14:14:04 »
spotkałem sie z podobnym skrzypieniem w moim s-coupe i powiem szczerze ze miałem mało oleju do wspomagania wiec kupiłem za 10zł buteleczke oleju do układów wspomagania dolałem i piski znikneły. wiec sprawdz stan oleju.
Pozdrawiam

Ciastol

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Październik 2009, 14:17:24 »
A gdzie się sprawdza stan oleju do wspomagania, bo u mnie jest taki problem że jak skręcę kierownicę na max to mi piszczy jak diabli.

Cendra

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Październik 2009, 14:26:08 »
wachers, sprawdzę, ale wydaje mi się, że to gdzieś z wnętrza, a nie z komory silnika...
Ciastol, sprawdź pasek od wspomagania, pewnie jest zużyty bądź luźny

Ciastol

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Październik 2009, 18:03:47 »
a gdzie ten pasek się znajduje, dodam że to zaczęło mi się dziać po zmianie rozrządu.

maspex

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Październik 2009, 11:25:10 »
Aaaa....piszczenie a skrzypienie plastykowego to roznica. U mnie w skrajnych polozeniach tez piszczy,stary pasek a co :D Poziom plynu sprawdzasz w zbiorniczku, ktory przykrecony jest do mocowania silnika,po lewej stronie jak patrzysz pod maske. Pasek oczywiscie mozna naciagnac,pompe wspomagania masz pod filtrem paliwa,tam mozna naciagac,regulac.

ociec

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Listopad 2009, 14:50:07 »
Każde wspomaganie hydrauliczne w skrajnych położeniach piszczy :P A skrzypienie może pochodzić od zacierających się łożysk górnych mocowań amortyzatorów - weź kogoś do pomocy niech kręci kierownicą a ty złap za sprężynę - wkładając rękę między kołem a błotnikiem /jeśli dasz radę/ - jeśli podczas kręcenia kierownicą czujesz jakieś wibracje na sprężynie to to łożysko do wymiany.

norton91

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Listopad 2009, 16:40:44 »
Mi jeszcze piszczły sworznie dolne przy skrecaniu.

Cendra

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Listopad 2009, 21:08:50 »
górne mocowanie amorków wymianiałem rok temu, sworznie są o, wiem jak kiedyś jeden skrzypiał ;)
ps: od zmiany regulacji kierownicy chyba ustało, ale muszę zwrócić większa uwagę ;)

jagiza

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Listopad 2009, 15:46:20 »
końcówka wachacza to moze być łożysko nie bo nie szumi a to bardzo słychać przy szybszej jeździe przerobiłem to miesiąc temu...

Cendra

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Listopad 2009, 20:21:55 »
u mnie to było słychać przy manewrowaniu na parkingach, ale po zmianie ustawienia kierownicy przeszło :P

mirek79

  • Gość
Skrzypienie podczas skręcania kierownicą
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Grudzień 2009, 22:48:32 »
witam panowie,od kilku dni przy kręceniu kierownicą skrzypi mi z lewej strony,na początku myslałem że to wspomaganie ale poczytałem co napisaliście i sądze że jest to górne mocowanie amortyzatora jak nadusze na lewy amorek również tak skrzypi,jestem w stanie wymienić to sam?jak sie do tego zabrać?i ile kosztuje takie łożysko?z góry dziękuje i pozdrawiam.