Autor Wątek: [Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7  (Przeczytany 7311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« dnia: 02 Czerwiec 2014, 10:57:33 »
Czy przy wyjeździe z garażu podziemnego po zatrzymaniu auta na pochylni (spory spadek) wrzucone D auto powinno stać w miejscu ? Wcześniej wydaje mi się że tak to działało bo w chwili obecnej zjeżdża.

martinez98

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2014, 12:30:44 »
Zależy od ciśnienia oleju, ale automat utrzyma na lekkim wzniesieniu a nie na każdym pochyle. Za to jak dodajesz lekko gazu to utrzyma bo pompa już większe ciśnienie wytworzy.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2014, 14:03:26 »
dokładnie martinez98,  zależy od tego jak wzniesienie jest strome. Cudów nie ma i sam pod górę nie wjedzie. Przy "zatrzymaniu" pod górkę po prostu siła "pchająca" samochód równoważy się z tą "ciągnącą" go w dół. Ta siła "pchająca" jest to ta sama siła, z którą Santek jedzie po płaskim bez dodawania gazu. Jak będzie za duża siła "ciągnąca" to po prostu zjedzie... tam nie ma żadnej blokady mechanicznej, która uniemożliwia zakręcenie się kół do tyłu. Swoją drogą nie jest to zbyt zdrowe dla skrzyni więc staraj się tak nie robić:)

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2014, 19:49:27 »
Sorry koledzy,ale pitolicie, że głowa boli :shock: .A już jaclwapl twoje teorie o "sile pchającej i ciągnącej" to bajki z kosmosu :lol: Niektóre egzemplarze Santa Fe są wyposażone w tzw. "Hill Holder",który działa tak,że jak się auto całkowicie zatrzyma po wciśnięciu pedału hamulca np.na wzniesieniu ,to samochód stoi jak kamień dopóki nie wciśniemy pedału gazu.Wtedy powoli rusza.Nie trzeba zaciągać ręcznego ani trzymać wciśniętego stop-u.To bardzo użyteczne wyposażenie dodatkowe.I kolega pgaz właśnie o to pyta.Wygląda na to,że ma Hill Holder,ale mu się zepsuł.

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2014, 09:12:38 »
Cytat: "vanhelsing"
Sorry koledzy,ale pitolicie, że głowa boli :shock: .A już jaclwapl twoje teorie o "sile pchającej i ciągnącej" to bajki z kosmosu


a masz na to jakieś potwierdzenie? wsiądź w automat z zapiętą pełną przyczepą i stań na wzniesieniu. Zmienisz zdanie o niemożności cofania się samochodu.
Co do Hill Holdera to stwierdzenie, że niektóre tak miały do mnie nie przemawia. Poprosiłbym o jakiś konkret np. które wersje z których roczników itp. bo na większość pytań w dziale Santek można by było odpisać:
"Niektóre Santki tak mają więc nie zadawaj takich pytań, na które nie znam odpowiedzi"

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec 2014, 19:13:49 »
"Co do Hill Holdera to stwierdzenie, że niektóre tak miały do mnie nie przemawia. Poprosiłbym o jakiś konkret np. które wersje z których roczników itp."

Kolego jaclwapl, Hill Holder(lub Hill Asist) to wyposażenie dodatkowe,czyli opcja.W związku z tym nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na tak postawione pytania.Jeśli pierwszy właściciel sobie zamówił,to miał.Jak nie zamówił to nie miał.Dokładnie tak jak z szyberdachami,hakami holowniczymi itp.To,że nie wierzysz w istnienie Hill Holdera w Santa Fe nie oznacza automatycznie,że go nie ma...No sorry :shock:

martinez98

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec 2014, 08:33:16 »
Ok w każdym razie hill holder powinien się ujawnić po wpisaniu VIN prawda?
Poza tym widać autor już zainteresowany nie jest raczej.

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwiec 2014, 13:22:40 »
Cytat: "martinez98"
Ok w każdym razie hill holder powinien się ujawnić po wpisaniu VIN prawda?
Poza tym widać autor już zainteresowany nie jest raczej.


Jestem jestem.

http://koreacat.ru/hyundai/vin?vin=KMHSH81DP8U374393

są różne Holdery do kubeczków czy biletów ale Hill mnie ma chyba że to:

892DA1 HOLDER - UPR ANCHOR

Wersje mam całkiem bogatą myślę.

Dysponuje ktoś prospektem SF z 2008 na Europę ?

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwiec 2014, 08:27:52 »
ten 892DA1 HOLDER - UPR ANCHOR to nie hill holder a mocowanie fotelika na tylnych siedzeniach. Wydaje mi się, że Santa Fe nie miał czegoś takiego jak Hill  Holder.
Wczoraj testowałem swojego na górce i dając lekko gazu ruszałem i bez hamulca się zatrzymywał i nie zjeżdżał więc nie było mowy o żadnym Hill Holderze.

martinez98

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwiec 2014, 13:23:17 »
Cytat: "jaclwapl"
ten 892DA1 HOLDER - UPR ANCHOR to nie hill holder a mocowanie fotelika na tylnych siedzeniach. Wydaje mi się, że Santa Fe nie miał czegoś takiego jak Hill  Holder.
Wczoraj testowałem swojego na górce i dając lekko gazu ruszałem i bez hamulca się zatrzymywał i nie zjeżdżał więc nie było mowy o żadnym Hill Holderze.

Ale kolega ma CM, a my SM...

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwiec 2014, 13:33:09 »
Tak czy owak po VIN to on nie ma takiej opcji...

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwiec 2014, 15:29:14 »
Zrobiłem ponowny test na wyjeździe z garażu typowym pod ostrym kontem, jak stoi na całej pochylni opada jak wyjadę przednimi na płasko a tył jeszcze stoi na pochylni trzyma a po wrzuceniu N opada.

Jestem skłonny uwierzyć w te siły pchania i ciągnięcia :)

Dokopałem się tylko do prospektu amerykańskiego w którym nie ma nic o Hill Holderze

http://www.obrienhyundai.com/images/brochures/2008/2008_Hyundai_Santa_Fe.pdf

I w angielskim też

http://www.ademosthenous.com/documents/Santa_Fe_2007_Broshure.pdf

martinez98

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwiec 2014, 15:32:02 »
Cytat: "pgaz"
Zrobiłem ponowny test na wyjeździe z garażu typowym pod ostrym kontem, jak stoi na całej pochylni opada jak wyjadę przednimi na płasko a tył jeszcze stoi na pochylni trzyma a po wrzuceniu N opada.

Jestem skłonny uwierzyć w te siły pchania i ciągnięcia :)

A czemu miałby stać jak wryty? może wytłumacz jak to by się miało odbywać. Fizyki nie oszukasz.

pgaz

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwiec 2014, 16:40:42 »
martinez98, Nie będę się tłumaczył, zadałem proste pytanie nie chce dorabiać na siłę żadnych teorii.

Ale podsumowanie tematu jest takie, że czy stoi na górce jest zależne od spadu i że w CM nie ma Hill Holdera. Dziękuję za pomoc  :-)

jaclwapl

  • Gość
[Santa Fe CM] Skrzynia automatyczna 2,7
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Czerwiec 2014, 09:32:21 »
Czyli pierwsze 3 posty zamykają temat... a dyskusja na 15:)