Autor Wątek: Problem z łożyskiem przednim w kole  (Przeczytany 2056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamil_lbn89

  • Gość
Problem z łożyskiem przednim w kole
« dnia: 25 Październik 2009, 22:27:18 »
witajcie. moje autko to Hyundai Pony 1994R na wtrysku z silnikiem 1468. mam nastepujący problem w czasie jazdy (ale tylko w czasie przyspieszania) z przodu samochodu a dokładniej z koła wydobywają się dziwne dzwięki poprostu huczy no wiecie takie łup łup łup :) i tu moje pytanie czy to jest łożysko czy może raczej półoś?
I jeszcze drugie pytanko jak by to było łożysko czy wie może ktoś jakie wymiary mają nowe łożyska do tego samochodu? <co?>

mihu_24

  • Gość
Problem z łożyskiem przednim w kole
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2009, 23:27:21 »
Jeżeli to łup łup to stawiałbym na przegub.Jeżeli zaś im szybciej jedziesz tym głośniej huczy to jest łożysko,które można spróbować dociągnąć.

Marek-B

  • Gość
Problem z łożyskiem przednim w kole
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2009, 22:25:07 »
Łozysko " gwizdało" by przy wzroście prędkości . W tym przypadku ..przegub kulistyh wahacza ..lub przegub napedowy.

BLOONDYN

  • Gość
Problem z łożyskiem przednim w kole
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Październik 2009, 07:49:27 »
Jeśli przegub do wymiany to w czasie przyspieszania ( szczególnie gwałtownego) prZeskakuje wieloklin półosi ale gdy sie rozpędzisz hałas zanika Szwagrowi w Pony wypadła zawleczka na półosi i nim usunął usterkę to miał do wymiany przegub i półoś :-P . Łożysko huczy im prędkość jest większa ( koło setki słychać nawet z której strony ) ;-)

kamil_lbn89

  • Gość
Problem z łożyskiem przednim w kole
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2009, 19:49:56 »
czytając wasze wypowiedzi wydaje mi sie ze do wymiany jest łożysko poniewaz ten huk wydobywa sie tylko gdy dodaje gazu. np jak sie rozpedzam przy małej predkosci do 30 km/h nic nie słychac dopiero gdy jade gdzies w trasie i wtedy dodaje gazu to ten huk jest nie do wytrzymania i trzeba radio na full zeby nie słuchac tego okropnego dzwieku. (w momencie kiedy nie dotykam pedału gazu albo jedzie na luzie wtedy jest cichutko). Gdy kupiłem tego poniacza to hamulec mi sie przegrzewał a gdy zdjąłem koło okazało sie ze hamulec był zapieczony. gdy uporałem sie z tym hamulcem to samochód jakos lzej jechał ale wtedy pojawił sie ten huk. według mnie ta wysoka temperatura z hamulców stopiła smar w łożysku i dlatego jest taki nieprzyjemny dzwiek. co o tym sądzicie <co?>

BLOONDYN

  • Gość
Problem z łożyskiem przednim w kole
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Październik 2009, 20:42:45 »
Logiczne ,jednak z jazdą 100km/h na luzie huczenie dalej powinno być słychać bo koła nadal się kręcą a rozłączasz tylko układ napędowy ;-)

szczuraz

  • Gość
Problem z łożyskiem przednim w kole
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik 2009, 00:45:52 »
przypadek znany z autopsji skrzynia biegów mówi papa ... przerabiałem to w swoim . Najbardziej rzęziła na 1,2 i 4 biegu . Stukała pukała , huczała ... brzmiało to trochę jak łożysko oporowe ale po wymianie na inne dalej było to samo . Przebieg mojego kucyka to 140 tyś i od nowości w rodzinie ... Może być jeszcze poducha pod silnikiem / skrzynią . Złap za silnik i spróbuj z całej siły nim potelepać zobacz jak zachowują się poduchy , czy któraś nie jest urwana.

kamil_lbn89

  • Gość
Problem z łożyskiem przednim w kole
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Październik 2009, 11:44:10 »
dzieki wszystkim za podpowiedzi jak tylko znajde czas zobacze do tego koła i napisze co z nim było