Autor Wątek: [Matrix] kopci przy odpalaniu na zimno  (Przeczytany 10792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

smigacz

  • Gość
[Matrix] kopci przy odpalaniu na zimno
« dnia: 22 Styczeń 2012, 22:45:17 »
Hej,

od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój matrix przy odpalaniu na zimno wykrztusi z siebie zasłonę dymną koloru niebieskawego/szarego. Wygląda to tak jakby samochód coś musiał przepchnąć i po kilku/kilkunastu sekundach jest ok. Z początku myślałem, że to efekt zimy, ale przecież nie mamy temperatur w okolicach -20. Do tego wskazówka obrotomierza przez pierwsze kilka sekund krąży gdzieś w okolicach 500obrotów (w tym momencie auto nie reaguje na pedał gazu) po czym komputer 'załącza' ssanie (jeśli tak to można określić) i obroty normują się w okolicach 1000 (reakcja na pedał gazu wraca).
Gdy silnik jest rozgrzany efekt taki nie występuje. Takie dymienie jest najbardziej zauważalne przy porannym odpalaniu.
Co do oleju - nic nie ubywa, żadnych dolewek robić nie muszę. silnik suchy i nic nie kapie. Płyn w chłodnicy ma normalny kolor, bez oznak przedostawania się oleju.
Orientuje się ktoś co może być tego przyczyną. Mój ojciec obstawia na niesprawne świece.

Offline valdi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[Matrix] kopci przy odpalaniu na zimno
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2012, 23:47:41 »
Uszczelniacze zaworowe do wymiany. Same uszczelniacze groszowe sprawy ale wymiana pewnie 2, 3 stówki. Najlepiej bez ściągania głowicy ale nie każdy majster się tego podejmie.
Chyba, że to nie uszczelniacze ale objawy typowe.

gacus2004

  • Gość
[Matrix] kopci przy odpalaniu na zimno
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2012, 00:53:00 »
Świece żarowe do wymiany.

smigacz

  • Gość
[Matrix] kopci przy odpalaniu na zimno
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2012, 11:00:05 »
oki, wezmę się za świece. mam nadzieję, że to pomoże i że to to.
co do świec, możecie mi tylko powiedzieć co oznacza głębokoś zabudowy?
pytam, bo w intercarsie znalazłem świece różnych producentów do mojego modelu auta o dwóch różnych głębokościach zabudowyj (~24 i ~30mm).

gacus2004

  • Gość
[Matrix] kopci przy odpalaniu na zimno
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2012, 18:42:55 »
Cytat: "smigacz"
oki, wezmę się za świece. mam nadzieję, że to pomoże i że to to.
co do świec, możecie mi tylko powiedzieć co oznacza głębokoś zabudowy?
pytam, bo w intercarsie znalazłem świece różnych producentów do mojego modelu auta o dwóch różnych głębokościach zabudowyj (~24 i ~30mm).

Tu trudno mi pomóc,ale powinni Tobie dobrać po numerze VIN samochodu.

smigacz

  • Gość
[Matrix] kopci przy odpalaniu na zimno
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Styczeń 2012, 07:41:53 »
ok, świece kupione i mam problem. chciałem je wymienić, ale ni w ząb nie mogę ich zlokalizować. ma ktoś pojęcie gdzie one się znajdują? próbowałem podpatrzyć na allegro na fotach gdzie sprzedają silniki do hyundaia. no ni huhu, totalna magia, już zacząłem wątpić czy w tym samochodzie wogóle są świece. oczywiście założyłem, że powinny być 3 sztuki.
jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie się znajdują lub jakąś poglądową fotę przedstawić, to będę wdzięczny!

[ Dodano: 2012-01-30, 09:34 ]
świece wymienione. robiłem to we własnym zakresie. fakt faktem zajęło mi to 3h i trochę stresu.
krótki opis 'how to'.
odkręcamy wycieraczki i plastiki przy podszybiu. następnie trzeba odkręcić sam mechanizm wycieraczek i to korytko przy podszybiu którym odprowadzana jest woda. w tym momencie uzyskujemy dojście do świec.
Aby wykręcić świece potrzebny jest klucz 10'ka i długa przedłużka aby dojść do nich i móc operować kluczem. Do tego potrzebne są zgrabne ręce. Wykręcamy po kolei świece (to chyba najbardziej stresująca część) i wkręcamy nowe.
składamy wszystko i można jeździć.
Niech was tylko nie zmyli ten lakoniczny opis, gdybym wiedział jak to jest upakowane, to bym ginekologiem został ;-)

pz