Autor Wątek: [i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth  (Przeczytany 5892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piwi

  • Gość
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« dnia: 01 Czerwiec 2014, 01:02:09 »
Witam,
Mam nowego i30 z 2012r. w wersji classic plus z fabrycznym systemem bluetooth. System generalnie dziala dobrze i jestem z niego zadowolony oprócz jednej kwestii. Otóż gdy ktoś do mnie dzwoni a ja w tym momencie słucham np radia lub cd/mp3, naciskam na kierownicy zieloną słuchawkę i tu zaczyna się coś dziwnego. Następuje jakieś 2-3 sekundy ciszy, po czym nagle na kolejne ok. 3 sekundy z głośników wydobywa się dźwięk muzyki podczas której nastąpiło połączenie przychodzące, a dopiero potem słyszę rozmówce. Co jeszcze bardziej mnie dziwi, mój rozmówca również słyszy te ok. 3 sekundy muzyki której aktualnie słucham i dopiero wówczas można normalnie rozmawiać.

 Pomijam opóźnienie w połączeniu przychodzącym... telefon dzwoni od paru sekund i dopiero po pewnym czasie na ekranie w aucie wyświetla się numer dzwoniącego i zaczyna się z głośników wydobywać dźwięk dzwonka z systemu bluetooth.

Proszę napiszcie mi czy Wy też tak macie bo uważam, że nadaje się to do reklamacji gwarancyjnej.

z góry dzięki,
Pozdrawiam, Piotr

Lucressi

  • Gość
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2014, 11:14:48 »
Podczas słuchania muzyki, gdy następuje połączenie telefonicznie, muzyka się wyłącza, a na wyświetlaczu pojawia się nazwa dzwoniącego. Po naciśnięciu zielonej słuchawki następuje rozmowa. Ile sekund upływa po po naciśnięciu zielonej klamki a rozpoczęciem rozmowy? Nie mam pojęcia. nigdy tego nie liczyłem. Z sytuacją o której Ty piszesz nigdy się nie spotkałem i jest ona co najmniej dziwna.
Szkoda czasu, na szukanie tutaj rozwiązania. Przedstaw sprawę fachowcowi w ASO. Zademonstruj problem i zobaczysz co powie.
Masz nowy samochód i prawo do tego by wszystko działało jak należy ;-)

Pozdrowionka i odpisz co tam zdziałaliście.  ;-)

piwi

  • Gość
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2014, 15:00:52 »
Dzięki za odpowiedź! Auto nie nowe co prawda ale na gwarancji w końcu :)
Od naciśnięcia zielonej słuchawki do usłyszenia rozmówcy mija jakieś 4-5 sekund z czego polowe tego czasu pojawia sie jeszcze muzyka. Rozmowca slyszy juz duzo wczesniej, tylko ze slyszy wlasnie muzyke.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2014, 12:59:41 »
sprawdź może czy telefon dobrze współpracuje z samochodem. u mnie jak coś szwankowało w połączeniu to pomagało wyłączenie/włączenie telefonu. mam galaxy ace

piwi

  • Gość
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwiec 2014, 13:04:43 »
Niestety ale to nie tego kwestia. Już wiele razy telefon restartowałem, zmieniałem nawet Androida i nic. Na innych telefonach sparowanych z samochodem jest identycznie.

bard13

  • Gość
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Grudzień 2014, 17:05:43 »
Ja mam inny problem
Po ściągnięciu kontaktów, dla części z nich wyświetla mi się na panelu opis zgodny z telefonem a dla większości wyświetla mi się tylko numer, chociaż delikwent jest wpisany do telefonu.
W czym jest problem?
Nie mogę namierzyć reguły, jakie kontakty mają zaciągnięty opis, albo jak muszą być zapisane kontakty, zeby samochód się nie gubił.
Telefon Samsung S5

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2014, 07:49:35 »
Sprawdź, czy wszystkie telefony masz w tym samym miejscu (telefon, karta sim). Może to jest reguła?

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Grudzień 2014, 15:04:12 »
Po raz panowie - w aso nie ma fachowców. Mam znajomego, który pracuje w aso i czasem przy piwie jak mi mówi co się tam dzieje, to aż dziw bierze, że te samochody jeszcze wyjeżdżają o własnych siłach z serwisu. Tam jest na zasadzie programu Będzie pan zadowolony.
A jeśli chodzi o telefon, to nie wiem jak w samsungu, ale w nokia lumia musiałem zaznaczyć w ustawieniach kontaktów: widoczne dla urządzeń zewnętrznych, czy jakoś tam. Wcześniej pokazywało mi tylko numery telefonów. A jak już jestesmy przy tym temacie:
Dlaczego jak przyjdzie SMS na nokię, to system głośnomówiący mnie pyta czy przeczytać wiadomość czy ignorować, a w jak przyjdzie SMS na iphona to nie mówi nic? Badał tą sprawę ktoś już?

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudzień 2014, 22:15:24 »
Czy będzie czytać sms'a czy nie to zależy od oprogramowania telefonu.
Sam bluetooth nie wystarcza.

bard13

  • Gość
[i30] Nowy i30 - dziwne zachowanie systemu bluetooth
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Grudzień 2014, 12:16:55 »
Wszystkie kontakty są na telefonie, tak naprawdę importowane z kontaktów z googla.