Autor Wątek: Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?  (Przeczytany 8823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebmit5294

  • Gość
Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?
« dnia: 28 Maj 2014, 22:03:24 »
Mam pytanie czy skrzynia biegów manualna z Hyundaia Elantry 2.0crdi (113KM)
będzie pasować do Trajeta o tym samym silniku? Oczywiście rocznik aut ten sam.
Na zdjęciach wyglądają identycznie. NIestety nie znalazłem żadnego rysunku technicznego żeby je porównać. Np czy łapy są i mocowania te same.
Jeśli ktoś posiada taką wiedze proszę o pomoc. Bo w mojej sie rozsypał 1 i 2 bieg.
Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc:)


Offline niebrzydal

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 154
Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2014, 22:16:09 »
Moim zdaniem będzie pasowała, ale jest jedno ale.
O ile sama skrzynia będzie pasowała to możesz mieć problem z obudową sprzęgła która łączy silnik ze skrzynię - podkreślę możesz, bo w tym przypadku producent raczej by nie kombinował bo by się nie opłaciło. Tu raczej poduszki i ich mocowania
mogą być inne, ale to nie najważniejsze. Najważniejsze że w skrzyni będą inne przełożenia. Trajet waży 1800kg, a Elantra  1400kg i z tym silnik sobie nie poradzi.
Myślałem kiedyś o tym dlatego moje spostrzeżenia.
Tu prędzej pasowałaby, albo silnik by zniósł skrzynie od Santafe 2D.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2014, 23:42:59 »
Tarcza sprzęgła, wysprzęglik  i łożysko wyciskowe są takie same, podejrzewam że docisk różni się mało istotną rzeczą.

sebmit5294

  • Gość
Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2014, 21:08:53 »
Czyli jednak nie spasuje:( Szkoda bo różnica cenowa w zakupie używanej jest dość spora....a regeneracja jest chyba jeszcze droższa:(

Offline luixxi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2016, 16:59:58 »
witam a czy do trajeta 2.0crdi pasowała by skrzynia od tucsona 2.0crdi pozdrawiam

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2016, 17:32:29 »
Cytat: "kosmos2011"
Tarcza sprzęgła, wysprzęglik  i łożysko wyciskowe są takie same, podejrzewam że docisk różni się mało istotną rzeczą.


Docisk w Elantrze działa odwrotnie niż np w Tucsonie.Łożysko oporowe wyciąga pazurki docisku a nie wciska jak jest w wielu innych autach.Mam akurat w garażu docisk i koło zamachowe od Elantry .Siłownik wysprzęglika jest taki sam jak w Trajecie.
Jeśli chodzi o mocowanie skrzyni do silnika to wszystkie skrzynie do 2.0 CRDI maja tak samo skonstruowane mocowanie.Ja kupiłem silnik od Elantry i do Tucsona pasuje.Tarcza też ale ma o 5mm mniejszą średnicę zewnętrzną ,frezy te same.
Poduszki są w tym samym miejscu w każdej skrzyni .

A tu porównanie
http://hyundai.epcdata.ru/trajet/18812/transmission/akp-43430/
http://hyundai.epcdata.ru/elantra/19535/transmission/akp-43430/

Vector14

  • Gość
Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2016, 22:22:01 »
Cytat: "luixxi"
witam a czy do trajeta 2.0crdi pasowała by skrzynia od tucsona 2.0crdi pozdrawiam

tak, ale skrzyń jest dużo które pasują do silnika, a mogą sie różnić przełożeniami. Jesteś z Lublina, jeśli wciąż interesujesz sie tym tematem, napisz mi pm, dam Ci kontakt do gościa w Lublinie który zajmuje sie takimi własnie skrzyniami, wytłumaczy i pokaże Ci wszystko.

Offline luixxi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Skrzynia biegów z Elantry pasuje do Trajeta?
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lipiec 2016, 15:20:35 »
Vector14, Witam kiedyś dałeś odpowiedz na moje pytanie pisałeś ze masz nr do gościa który zajmuje się skrzyniami właśnie jestem na etapie wymiany sprzęgła i chce zmienić skrzynie biegów w trajecie jak masz ten nr to mi wyślij jak możesz pozdrawiam