Autor Wątek: Wymiana łożyska lub piasty z tyłu  (Przeczytany 1548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tommaj

  • Gość
Wymiana łożyska lub piasty z tyłu
« dnia: 22 Październik 2009, 23:07:32 »
Ja wiem co będę robił - wymieniam całą piastę. Ale ponoć jest możliwość wymiany samych łożysk w tylnym kole. Należy jednak dysponować świetnym ściągaczami czy też prasą. Obecnie koszt całej piasty z łożyskami to 160-210 zł firm nie najgorszych. Są też piasty firmy JC za 105 zł ale o tym nie wspomnę. Koszt samych łożysk to 70-90 zł no ale do tego dochodzi szarpanie się przy wymianie. Powodem wymiany jest bardzo duży hałas z tyłu (przód już wymieniłem) zaczynający się już przy 50km/h przy 110km/h muszę radio dać 2X głośniej żeby je słyszeć. Pytanie moje jest takie:
JAK MOCNO DOKRĘCAĆ Z TYŁU PIASTĘ Z NOWYMI ŁOŻYSKAMI
Stara piasta była solidnie dokręcona więc musiałem użyć 1metrowej przedłużki do ramienia klucza 32mm. Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem że jest w piaście jedno łożysko kulkowe z wierzchu a pod nim drugie lecz nie wiem jakie. Łożyska kulkowe nie są z tych które lubią dokręcania na maxa. Proszę o sugestie, porady lub natatki z pamiętników.

BartBartez

  • Gość
Wymiana łożyska lub piasty z tyłu
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2009, 11:12:07 »
Cytuj
JAK MOCNO DOKRĘCAĆ Z TYŁU PIASTĘ Z NOWYMI ŁOŻYSKAMI

180-220 Nm

IgoReCzeK

  • Gość
Wymiana łożyska lub piasty z tyłu
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2009, 11:47:21 »
Cytat: "tommaj"
Ale ponoć jest możliwość wymiany samych łożysk w tylnym kole. Należy jednak dysponować świetnym ściągaczami czy też prasą.

Witam. Piasta nie jest fabrycznie przystosowana do wymiany łożysk, tak więc wymiana samych łożysk jest dyskusyjna. Widziałem konstrukcję piasty i uważam, że faktycznie można by zaryzykować wymianę samych łożysk, nie mniej jednak należy liczyć się z możliwością ich uszkodzenia podczas montażu. Problem tkwi w ich ścisłym spasowaniu w piaście i sposobie zabezpieczenia przed wypadnięciem. Jeśli ktoś nie lubi prac kowalskich z zegarmistrzowską dokładnością, to zdecydowanie odradzam, tym bardziej, że można obecnie kupić dość dobrej jakości zamienniki w całkiem przystępnej cenie. Pozdrawiam Igor.

Zbyszek

  • Gość
Wymiana łożyska lub piasty z tyłu
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2009, 13:07:47 »
160-210 zł. firm nie najgorszych tak jak napisałeś to nie jest zła cena tym bardziej, że nie wymienia się takiej piasty rokrocznie :mrgreen:

kml

  • Gość
Wymiana łożyska lub piasty z tyłu
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2009, 19:17:52 »
IgoReCzeK, dokładnie tak miałem napisać. Znam takiego człowieka, który zrobił tego typu operację ale jasno powiedział, że to było w starym i cieżko z cześciami samochodzie a w innym przypadku by tak nie zrobił.