Autor Wątek: Jestem na kupnie coupe  (Przeczytany 1989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kubek

  • Gość
Jestem na kupnie coupe
« dnia: 22 Październik 2009, 22:38:19 »
Witam wszystkich Forumowiczów,

Jestem na kupnie kolejnego hultaja w rodzinie, tym razem ma być to coupe.
Moje pytanie jest czy ktoś się oriętuje czy są różnice w jakości pomiedzy modelem drugim tym co był robiony do chyba 2002 a tym od 2002. Jak tak to na plus którego, z tego co widze to silniki 1.6 w tym nowym są 105km a nie 116km.
Czy zmieniło sie zawieszenie itd, czy silniki se inne konstrukcyjnie czy to te same jednostki...chodzi o 1.6 i 2.0 bo w potworka 2.7 sie nie będziemy bawić:).

Jak trzyma sie blacha? jest to to samo co w accentach? Na blachę w swoim nie moge powiedzieć złego słowa mimo że auto ma 10lat. Co prawda kupiony był ze Szwajcarii i po kupnie rozkreciłem go mocno i zakonserwawałem profile i podwozie.

Jak jest z dostępnoscia cześci, widze że jest troche mniej niż do accenta( a cenny wyższe ale to coupe) chyba tylko że to złudzenie?

Planujemy kupić rocznik okolo 2002-2003

Jak macie jakieś wskazówki chętnie się dowiem

Dzięki
Pozdrawiam
kuba

Kucol

  • Gość
Jestem na kupnie coupe
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2009, 10:03:12 »
Witam :)
model do 2002 roku jest to lifting modelu produkowanego od 1996 roku.
Model OD 2002 jest nowszą konstrukcja ma inne silniki lecz 1.6 to trochę za mało do tego samochodu. 2.0 taki optymalny motor ;P
Po wiecej informacji zapraszam tu http://forum.hyundaicoupe.pl/
pozdrawiam

IgoReCzeK

  • Gość
Jestem na kupnie coupe
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2009, 10:58:05 »
Cytat: "kubek"
Jak jest z dostępnoscia cześci, widze że jest troche mniej niż do accenta( a cenny wyższe ale to coupe) chyba tylko że to złudzenie?

Witam. Jeśli ma to być samochód sportowy, to ja nie uznaję kompromisów i tylko 2.7l. w przypadku kolejnej generacji tego modelu ( po 2002 roku ), choć tuningowany silnik 2.0 jest też w stanie przynieść dużo radości. Co do części, to faktycznie będą droższe, bo wartość nowego samochodu jest dużo wyższa niż porównywanego Accenta. Tak samo jak części do Sonaty są droższe od części do Accenta. Co do dostępności części zamiennych, to obecnie nie ma problemu, może w przypadku Coupe będzie trochę mniej zamienników. Blacha w nowszych Hyundaiach jest całkiem dobra, jeśli samochód nie był bity, to korozja pojawia się na prawdę późno mimo braku ocynkowania. Moc silnika w nowszych Coupe jest niższa z uwagi na układ katalityczny i ograniczoną do obecnych norm jakościowych emisję spalin. Konstrukcyjnie obie generacje różnią się radykalnie pod względem zawieszenia i stylistyki. Co do silników, się nie wypowiadam, bo nie mam takiej wiedzy. Widzę, że jednak celujesz w silnik G4ED|1599ccm|077kW, jest na pewno ekonomiczniejszy od kolejnych jednostek napędowych, ale musisz się pogodzić z faktem, że przy wadze pojazdu na poziomie 1300kg na skrzyżowaniu ze startu zatrzymanego objedzie Cię wiele osób i będzie po prostu obciach. Pozdrawiam Igor.

kubek

  • Gość
Jestem na kupnie coupe
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2009, 12:41:29 »
Witam,
dzięki Igor, Kucol za info...co do mocy to brat nie zamierza się scigać tylko akurat mu sie to bryła coupe podoba bardzo, zwłaszcza po 2002r. Pewnie i tak do niego wsadzi sekwęcje więc czy to bedzie 1.6 czy 2.0 to koszty kilometra wiele wieksze nie bedą. Tak jak to jest z używanymi autami nie bedziemy się nastawiać na konkretny silnik tylko raczej model lepiej zadbany ...jak się by trafił 2.7 niewyjechany to kto wie:), nieukrywam że moc nie jest dla nas najważniejsza wiec 1.6 czy 2.0 mile widziane.

Czyli rozumiem że w sprawie zawieszenia trwalsze są te nowe i lepiej zestrojone?
Czy accenty II też nie mają ocynkowanej blachy?

Dzięki

Pozdrawiam
Kuba

IgoReCzeK

  • Gość
Jestem na kupnie coupe
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2009, 13:11:39 »
Cytat: "kubek"
nie ukrywam że moc nie jest dla nas najważniejsza wiec 1.6 czy 2.0 mile widziane.

Tak, czy inaczej polecił bym silnik 2.0 tym bardziej, że docelowo zasilany będzie LPG.
Cytat: "kubek"
Czyli rozumiem że w sprawie zawieszenia trwalsze są te nowe i lepiej zestrojone?

Tutaj niech się już wypowiedzą użytkownicy Coupe. ;-) Myślę, że Kimsi wie na ten temat najwięcej, bo jeździła oboma modelami.

BartBartez

  • Gość
Jestem na kupnie coupe
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Październik 2009, 13:21:48 »
kubek, Nie zdziw się jak 1.6 będzie więcej palił niż 2.0 :roll:

BLOONDYN

  • Gość
Jestem na kupnie coupe
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Październik 2009, 23:21:15 »
Płyta podłogowa i większość elementów zawieszenia Hyundaia Coupe 1 i 2 to Lantra. Accenty do 2007r nie posiadały blachy ocynkowanej . Model po 2007 nie wiem :-|
Przy spokojnej jeździe motor 1.6 mniej spali niż 2.0 (8-8,5 litra PB). Jednak przy cięższej nodze może być odwrotnie - 1350kg ma co ciągnąć :-P
Brat ma coupe 2.0 139PS . Spalanie przy normalnej jeździe PB- 9,0-9,5 , LPG 10,5-11. Połowa trasa połowa miasto ;-)

kubek

  • Gość
Jestem na kupnie coupe
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Październik 2009, 17:53:09 »
Dzieki za info,
autko wzasadzie kupione...rok 2002 w nowej budzie...silnik 1.6.
Trochę trzeba w nim porobić, sprzegło, końcówki drążków itd..opony bo jest na kompletnych slickach:)...oczywiscie rozrząd filtry olej itd też;)

Pozdrawiam
Kuba