Autor Wątek: Zamek od strony kierowcy  (Przeczytany 1693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adam2701

  • Gość
Zamek od strony kierowcy
« dnia: 22 Październik 2009, 17:12:47 »
Witam mam problem z zamkiem od strony kierowcy najpierw chodził ciężko a teraz już w ogóle nie chce ani się zamknąć ani otworzyć w czym może tkwić problem jak się do niego dostać ???

on86

  • Gość
Zamek od strony kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2009, 00:43:13 »
Zdjąć boczek w drzwiach, i masz zamek prawie na wierzchu. Mówię prawie bo jest bardzo ciasno i w "kijowym" miejscu. Zdejmujesz zawleczkę, która trzyma zamek na miejscu i go wyjmujesz. Akurat ostatnio złamał mi się oryginalny kluczyk właśnie w zamku od kierowcy i musiałem cały zamek rozebrać, żeby wyjąć z niego ten złamany kawałek. Zabawy było z wyciągnięciem, rozebranie i złożenie, a następnie włożenie go na miejsce to już bajka (dziecinnie proste).

Vanitum

  • Gość
Zamek od strony kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2009, 08:27:46 »
a ja bym proponował najpierw obejrzeć kluczyk dokładnie.... miałem podobnie w antosiu i okazało się że kluczyk się starł. po zamianie kluczyka ( na 2 z kompletu) wszystko działa wyśmienicie:)

mirek79

  • Gość
Zamek od strony kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2009, 21:30:02 »
mi też chodził ciężko,polałem kluczyk olejem pokręciłem pare razy i teraz jest super spróbuj może Tobie też pomoże

adam2701

  • Gość
Zamek od strony kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2009, 22:14:35 »
Ja właśnie nie mam drugiego kluczyka próbowałem olejem zamek od pasażera i od bagażnika się otwiera leciutko a od kierowcy nie chce ;/

mirek79

  • Gość
Zamek od strony kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Październik 2009, 22:26:42 »
przykro mi ale musisz wyjąć zamek powodzenia

Cibor

  • Gość
Zamek od strony kierowcy
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Październik 2009, 23:14:13 »
A ja uważam że wcale nie trzeba wyjmować... Prawdopodobnie któreś z cięgien się zatarło... Moja rada jest taka... Zdejmij boczek, zerwij folie ale ostrożnie by ją później z powrotem przykleić, dalej weź WD-40 i popryskaj w każde łączenia... Uważaj ono wysycha więc później skombinuj sobie jakiś olej najlepiej w sprayu i tak samo wszędzie spryskaj no i zobacz jak chodzi... Powinno pomóc... Obejrzyj wszystkie łączenia cięgien i spróbuj znaleźć zatarte miejsce... Ale na mój gust możesz mieć wmontowany siłownik centralnego i to on się zatarł... Daj znać jak poszło....

adam2701

  • Gość
Zamek od strony kierowcy
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Październik 2009, 15:14:06 »
Spoko dzięki zdjąłem boczek wyjąłem zamek przeczyściłem benzyna nasmarowałem i wszystko działa :)