Autor Wątek: [scoupe] Co da usuniecie dolotu ??  (Przeczytany 2022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maspex

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« dnia: 28 Lipiec 2008, 19:52:36 »
Witam,
na starym forum chyba carl albo sadi polecil mi usuniecie tej plastykowej pokreconej rury biegnacej od filtra,kolo akumulatora pod chlodnica,usunelem ta rure,ale nie zauwazylem zadnych efektow.....co wogole koledzy myslicie o takiej modyfikacji ?? Wydaje mi sie,ze teraz wlasnie zasysa cieple powietrze :/

Cibor

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2008, 22:02:13 »
!!Boże!! Tylko tyle powiem.... Jeszcze napisz że masz Turbo....

maspex

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2008, 07:23:49 »
nie Turbo...zwyklego el-sa :D To co CIbor o tym myslisz ?

Sadi

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2008, 15:22:06 »
Ale spojrzec trzeba też z drugiej strony.... REDUKCJA MASY!!!!! to się liczy!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A tak na poważnie ja na pewno Ci takich głupich modyfikacji nie doradzałem. ZAKŁADAJ tą rurę z powrotem, albo zrób sobie ładną termiczną osłonę i custom'owy dolot powietrza!!

Cibor

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec 2008, 17:01:21 »
maspex, Lepiej nie podnoś maski..... Zostaw to dla innych... Jak nie chcesz silnika rozwalić....

maspex

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2008, 17:38:10 »
Cibor spoko, juz zamontowalem rurke spowrotem,laikem takze nie jestem, poprostu zasugerowalem sie co carl napisal

"uklad oryginalny w scoupe czytaj rurka przechodzaca kolo akumulatora jest tak przewezona ze radze ja w ogole wyciepnac z autka miejsce za akumulatorem jest dosc chlodne i to z tego miejsca nie robiac oddzielnych rur juz lepiej czerpac powietrze ale praktycznie z samego brzegu
wiem bo jezdzilem z termometrem i sprawdzalem "

mam do niego zaufanie,bo kto jak kto,ale swoje scoupe zna od podszewki ;-)

Cibor

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec 2008, 17:44:52 »
:-/ yyyyyyyyy.......... Nie podważam zdolności "Carl'a" lecz ja się pytam gdzie filtr pow.??

maspex

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lipiec 2008, 18:04:41 »
filtr na swoim miejscu,tylko od filtra idzie wlasnie rura ktora ciagnie powietrze spod chlodnicy,idz do autka i zajrzyj...ta rure sie wyjmuje i wtedy puszka od filtra ma dziure gdzie sobie ciagnie powietrze z nadkola.....ta rurka naprawde ostro pokrecona i waska

aaaaaaaa...Cibor bo Ty masz turbo,u Ciebie inaczej idzie dolot i pewnie pomyslales ze odlaczylem puszke z filtrem od dolotu :-]

Jarek

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lipiec 2008, 21:01:11 »
Ja usuwałem tą rurkę w starej Sonacie, tam czerpie powietrze z prawego nadkola, jest mocno przewężona i ostro gięta.
Po wyjęciu silnik fajnie pracuje od ok. 2 k obrotów, wydaje się że jest lepsze przyspieszenie (choć może to tylko sugestia od innej pracy silnika), natomiast jestem pewien większej dynamiki powyżej 160km/h, wielokrotnie to sprawdzałem, prędkość max wzrosła o ok. 7km/h wg licznika.
Wszystko odbywało się bez jakichkolwiek pozostałych zmian w osprzęcie.

mariusz

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpień 2008, 12:50:41 »
apropo obudowy do filtra powietrza mam pytanie powiedzcie mi koledzy gdzie powinna konczyc sie ta róra od dolotu bo mi sie konczy kolo akumulatora gdzie powinna sie konczyc dokladnie ?????

Cibor

  • Gość
[scoupe] Co da usuniecie dolotu ??
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpień 2008, 13:14:18 »
maspex, Sorry nie zrozumieliśmy się... Myślałem że usunąłeś cały dolot aż do przepustnicy... Sorrki nie zrozumienie....