Autor Wątek: [Sonata Y3] Ręczny nie odbija.  (Przeczytany 1742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zygman89

  • Gość
[Sonata Y3] Ręczny nie odbija.
« dnia: 24 Maj 2014, 15:42:26 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Zdarzyła mi się dziś taka sytuacja, że po spuszczeniu ręcznego na wzniesieniu auto dalej stało. Lekko w przód lekko w tył i poszło gładko. Nie miałem czasu przyjrzeć się temu dokładniej więc pojechałem jakieś 5km i po wyjściu z auta smród i dym z lewego koła. Ręczny jednak nie odpuścił do końca mimo, iż auto swobodnie się toczyło. I jak to teraz ugryźć? Koła jeszcze nie zdejmowałem bo się zapiekło do piasty, na lewarku nie zdejmę bo się buja a koziołka ani bloczka żadnego nie posiadam gdyż przebywam na stancji.

TL&DR
Co może być przyczyną, że ręczny nie odbił? Linka, sprężyna co odbija czy może sam zacisk do naprawy? Dodam jeszcze, że teraz pierwsze 3 ząbki ręcznego idą bez żadnego oporu.
Szukam poza tym gdzie znaleźć spis części, które będą na 100% pasować bo przegub przedni 2x zamawiałem gdyż nie pasowała ilość ząbków.

Hyundai Sonata Y-3 97r
2.0 v16 139km DOHC

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata Y3] Ręczny nie odbija.
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj 2014, 21:16:10 »
Zapraszam tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=55048#55048

Z opisu wynika że nikt od dawna nie zaglądał na tylną oś. Może to być linka, ale bardziej obstawiam zapieczony mechanizm ręcznego hamulca w zacisku hamulcowym (niechlubny spadek po Mitsubishi)

Przegub zewnętrzny powinien być 23/50mm/25

Zygman89

  • Gość
[Sonata Y3] Ręczny nie odbija.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj 2014, 22:48:14 »
Dzięki za odpowiedź.

Co do zaglądania to nie mam pojęcia. Sonatę (pieszczotliwie nazywaną fraszką"  przejąłem dość nie dawno i jedyne co do tej pory zrobiłem to remont gazu, wymiana przegubów, filtru paliwa, naprawa silnika nawiewu, drobny pająk na silniku od chłodnicy [nie załączał niskich obrotów] a w niedalekiej przyszłości rozrząd + reszta filtrów + naprawa klimy (czynnik wyparował w 2mc)
Mechanizm ręcznego? Czyli chodzi o sprężynę "odbojową" czy może coś głębiej? Da się tam dostać bez specjalnych narzędzi? W internetowych sklepach znalazłem zestawy naprawcze z tłoczkami, gumami, oringami i niezidentyfikowanymi przeze  mnie częściami. Postaram się jutro uzupełnić post o zdjęcia jak już dobiorę się do "wnętrza".