Autor Wątek: [Santa Fe CM] szum, gwizd powietrza przy 110-120 km/h  (Przeczytany 2684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartimo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
[Santa Fe CM] szum, gwizd powietrza przy 110-120 km/h
« dnia: 20 Maj 2014, 11:47:51 »
Witam,
zapytam bo może znacie rozwiązanie, a może zwyczajnie ten typ tak ma... Jadąc z prędkością około 110-120 km/h w kabinie słyszalny jest lekki świst, gwizd powietrza. Uszczelki drzwi sprawdziłem, wszystko przylega.
Są może w Santa Fe newralgiczne miejsca, uszczelki, gumy, które powinienem sprawdzić?

santa claus

  • Gość
[Santa Fe CM] szum, gwizd powietrza przy 110-120 km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2014, 14:34:09 »
A czym wcześniej jeździłeś? Długo masz auto? Teraz dopiero to słyszysz czy cały czas tak było ale dopiero teraz Ci to przeszkadza? Masz szyberdach?  
Santa Fe to dość duże auto, wyższe niż osobówka i na pewno głośniejsze niż sedan. Do tego stawia większy opór.
Druga sprawa w jakich warunkach świszczy? Na jakiej drodze - szybkiego ruchu gdzie po bokach masz tylko pola? czy po drogach w mieście między budynkami?
Pogoda bezwietrzna czy wiało jakby miało drzewa poprzestawiać?

Ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytanie.

santafanta

  • Gość
[Santa Fe CM] szum, gwizd powietrza przy 110-120 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2014, 18:38:14 »
santa fe cm jest znany z tego ze przy predkosci 100/h i wyzszych jest znacznie cichszy od przecietnych aut. roznymi robie autostrady i jak mam jechac dluzsza trase to wole swojego sanciaka niz kazde inne. probujac odpowiedziec na Twoje pytanie sugeruje sprawdzic 2 rzeczy - pierwsza to wycieraczki na szybie przedniej, a druga rzecz to relingi dachowe. przedni reling jest przesuwny i wedlug instrukcji powinno sie go miec przesunietego maksymalnie do tylu jak najblizej tylnego aby ograniczyc szumy podczas szybkiej jazdy.

daj znac czy poskutkowalo ;)

Offline bartimo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
[Santa Fe CM] szum, gwizd powietrza przy 110-120 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2014, 21:11:45 »
Witajcie.
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Odpowiadam na Wasze pytania:
A czym wcześniej jeździłeś? - VW Sharan, tam był problem z uszczelkami w okolicy lusterek, po zlokalizowaniu było znacznie ciszej.
Długo masz auto? - 2 miesiące.
Teraz dopiero to słyszysz czy cały czas tak było ale dopiero teraz Ci to przeszkadza? - tak było cały czas.
Masz szyberdach? - nie
 Druga sprawa w jakich warunkach świszczy? - powyżej 100 km/h, przed jest komfortowo i cicho.
 Na jakiej drodze - szybkiego ruchu gdzie po bokach masz tylko pola? -tak
 czy po drogach w mieście między budynkami? - nie
 Pogoda bezwietrzna czy wiało jakby miało drzewa poprzestawiać? - różnie

Relingi mam z tyłu.
Też brałem pod uwagę wycieraczki, mam takie zwykłe "starego typu" szkieletowe i ten szum i gwizd jest w okolicy przedniej szyby właśnie z okolic wycieraczek...zdejmę je, przejadę się i zobaczę.
Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.

[ Dodano: 2014-10-17, 10:58 ]
Witam ponownie,
nie pisałem bo nadal walczę z tym gwizdem. Zaczyna się przy 100 km/h i przestaje gwizdać przy około 130km/h. Ogólnie w aucie jest cicho i dlatego słychać ten delikatny gwizd.
Zmieniłem wycieraczki na płaskie, zaklejałem szpary przez które może gwizdać, zaklejałem szpary w lusterkach, zmieniałem położenie relingów, sprawdzałem uszczelki...już nie mam pomysłów...

Macie może jeszcze jakieś sugestie co sprawdzić?

Pozdrawiam
bartimo