Autor Wątek: [ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu  (Przeczytany 30447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

autostrada

  • Gość
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« dnia: 14 Maj 2014, 13:15:58 »
Witam
Jestem od niedawna użytkownikiem nowego (rocznik 2012) Hyundaia ix35 2.0 ON 100KW. Po kilku tygodniach jazdy, uwidocznił się problem; kiedy silnik się rozgrzeje na biegu jałowym zaczyna drżeć aż w kabinie czuć jakbym jeździł ciągnikiem. Często towarzyszy temu zjawisku metaliczny dźwięk. W serwisie za pierwszym razem wymienili dwu masę.  
Zdążyłem wyjechać z serwisu, pojeździć i usterka powróciła. Teraz stoi drugi tydzień i oni nie wiedzą co robić .Komputer nic nie pokazuje i krążą jak we mgle szukając przyczyny.
Pytanie
Miał ktoś coś podobnego?

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2014, 22:43:28 »
objaw jak najbardziej znany, aczkolwiek trząchanie budy ustaje i jest rzadkie, ostatnio w zasadzie niespotykane, osobiście wiązałem to z dopalaniem DPF i w życiu nie wydałbym ani złotówki na dwumasę w tej sytuacji.

Bardziej było to zauważalne gdy auto było nowe, aktualnie po 30kkm i aktualizacji softu objaw z zasadzie zanikł, odpukać w niemalowane aby nie wrócił.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2014, 23:17:35 »

autostrada

  • Gość
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maj 2014, 09:20:15 »
Kolejnym tropem były wtryski.
Zostały wysłane do badań specjalistycznych i okazało się że są dobre.
Ciekawostką jest że po wyłączeniu klimy dźwięk zanika a po włączeniu znów się wzmaga, a na koniec jak tak z dziesięć minut nad nim stoisz i nasłuchujesz nagle przestaje. I tak do następnej jazdy.

[ Dodano: 2014-05-16, 09:21 ]
Zapomniałem powiedzieć, że komputer dalej cały czas nie chce nic podpowiedzieć.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maj 2014, 12:31:11 »
kiedyś ten temat poruszałem tu na forum, znany jest on innym posiadaczom aut z silnikiem 2.0 CRDi, zjawisko to nie występuje w 1.7 CRDi.

u mnie zjawisko to ma tendencję zanikającą, z czasem coraz mniej telepało, na dzień dzisiejszy nie pamiętam, aby w ostatnich kilku miesiącach to zjawisko się uaktywniło. W okresie jego większej intensywności było krótkotrwałe i nigdy nie występowało podczas wizyty w ASO, dlatego oni nawet nie wiedzieli o chodzi.

będę śledził temat, aby poznać tą tajemnicę, trzymam kciuki.

autostrada

  • Gość
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Maj 2014, 16:18:54 »
Kolejnym trop to sterowanie silnikiem, będzie próba zamiany komputera.
Muszę pochwalić serwis, zlitowali się nademną i dostałem auto zastępcze.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maj 2014, 12:12:02 »
i jaki efekt wymiany kompa?

autostrada

  • Gość
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2014, 21:12:30 »
Na razie żaden.Serwis szuka ''DAWCY,, Zaangażowano  centrale z Warszawy ale jak to bywa w takich przypadkach najpierw ,,papierologia,, a potem konkrety.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Maj 2014, 19:48:11 »
Skoro są metaliczne stuki, to usterka jest raczej natury mechanicznej a nie elektronicznej. Objawy jak ulał pasują do awarii wtryskiwaczy,ale jak piszesz,że były sprawdzane i są dobre to przychodzą do głowy: tłoki/pierścienie lub wał korbowy/panewki no i jeszcze zawory/popychacze.Za mechaniczną usterką przemawia też to,że ASO nie zdiagnozowało tego.Gdyby to była elektronika sterująca,to jakieś błędy powinno wywalić.

autostrada

  • Gość
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Czerwiec 2014, 14:43:55 »
Niewiem co o tym sądzić. Powoli tracę cierpliwość, cała ta sytuacja zaczyna mnie drażnić.
Jak długo mogą trzymać auto w serwisie,jakie mam prawa do ponaglania serwisu?

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Czerwiec 2014, 12:57:23 »
u mnie objaw ten występuje sporadycznie, napisz jak często u Ciebie? jeżeli tak samo sporadycznie, to olałbym temat. osobiście śmigam już 2,2 lata nastukane mam ponad 30kkm i powiem, że z czasem objaw zanika.
z tą małą różnicą, że u mnie jedynie telepie budą, tak jakby coś było nie halo z wtryskiem i silnik nierówno pracował, brak jakichkolwiek dźwięków metalicznych, dlatego dałem sobie z tym spokój.

Offline malarz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec 2014, 14:40:09 »
dlaczego odpuścić? Samochód jest, sądząc po roczniku, na gwarancji więc nie ma prawa nic się telepac czy stukac.
Ja bym męczył service aż to usuną. I to nie to że samo przestało ale co było źle, co naprawili, co wymienili.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwiec 2014, 19:57:23 »
Malarz-dobrze radzi :!: Popieram w 100%

autostrada

  • Gość
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwiec 2014, 13:48:39 »
Dzwoniłem wczoraj do Warszawy.Rozmawiałem z <<Głównym mechanikiem> Hyundaia. Wszyscy zapewniają ze poczynią wszelkich starań aby jak najszybciej naprawić auto.Żaden nie jest wstanie mi powiedzieć jak długo to będzie trwało. Zapewniają mnie, że naprawią tylko niewiadomo kiedy. Odnoszę wrażenie że sprawa zamiast przyspieszyć to zaczyna wchodzić w stadium ,,spychologii,,.

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] drgania silnika na jałowym biegu
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Czerwiec 2014, 18:02:10 »
Tak się zapytam - cały czas masz auto zastępcze, tak?