Autor Wątek: [Atos] Wycieraczki na zimę  (Przeczytany 4667 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Waldi

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« dnia: 18 Październik 2009, 14:40:28 »
siemka, jakie macie wycieraczki i czy zadowoleni jesteście?

no bo ja ze względu na stan zużycia poprzednich, poprzedniego właściciela, w chwili zauroczenia kupiłem najdroższe wycieraczki w hipermarkecie, takie ładne, bez stelażu. No i dupa, przeskakują na szybie, piszczą i w ogóle, a wodę zbierają gorzej niż stare zużyte i porysowały szybę.

myślałem że wycieraczki to wycieraczki, a o nich można pisać prace doktorskie. w Googlach przeczytałem że najlepsze to bosch, a drugi front to że Valeo są najlepsze i dyskwalifikują boscha w tej dziedzinie.

pomożecie doświadczeniem i linkami allegro ;p ?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 11:50:40 przez Brt »

Cendra

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2009, 16:47:28 »
szukaj w swojej okolicy dystrybutora tych wycieraczek: http://www.motgum.com
kup najzwyklejsze ze stelażem, ten producent ma najlepszy stosunek jakości do ceny :)

Złośnik

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2009, 18:10:06 »
Wyjścia są dwa jak z każdym produktem do auta. Kupić zamiennik, najzwyklejsze wycieraczki w cenach ok 20zł za sztukę ale kompletne, bez żadnego docinania, wymieniania piór - żadnych takich rzeczy. Komplet wycieraczek nawet najzwyklejszych w wymiarach takich jak podaje producent auta.
Druga opcja to właśnie wycieraczki droższe, ale markowe - VALEO - polecam - fakt drogie wycieraczki ale dobre ! Tu należy się sugerować firmą a nie ceną. Widziałem jak pewnie każdy z Was tysiąc wycieraczek pseudoValeo, całe niby gumowe i nibyValeo.
Efektem tego jest porysowana szyba potem lub właśnie efekt działania w postaci szumów, piszczenia, przeskakiwania, mazania itd. Albo najzwyklejsze wycieraczki ale kompletne do auta albo MARKOWE.
Hipermarkety to nie sklepy dla naszych aut. Tam wszyscy znają się na wszystkim i wszystko mają najlepsze - ale czy ktoś da gwarancję na działanie tego - hmmm.

cezary46

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2009, 18:26:33 »
Na VALEO polatałem pół roku zapłaciłem za dwie sztuki ponad 70 zeta, i zaczęły mazać, BOSCH wytrzymał rok, teraz mam chińskie banany po 15 zł sztuka i półtora roku chodzą cicho i bez mazania. Tak, że marka i cena ma się do d....Zależy jak się trafi. I tak prawie wszystko robione jest w Chinach.

mihu_24

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2009, 18:48:13 »
Właśnie od dwóch tygodni testuję MotGum kupione za uwaga! 26 złotych(komplet) na Allegro :-D Jak na razie spisują się poprawnie i nic im nie mozna zarzucić.

Waldi

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Październik 2009, 18:48:16 »
Dzieki za info. Do przyszlego miesiaca musze sie wstrzymac z kupnem

a co myslicie o tych wycieraczkach dostepnych od poniedzialku w biedronce :D



tylko prosze bez komentow ze w biedronce wszystko jest blee, bo kupilem tam nawigacje i byl to najlepsza opcja gpsa na rynku

Vanitum

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Październik 2009, 19:45:26 »
trudno sie wypowiedziec na temat tych wycieraczek bo ni cholery nie wiadomo co to za wycieraczki. ja juz raz sie przejechlem na tanich wycieraczkach i dziekuje bardzo... wole wyłozyc troche wiecej kasy.

lasak leszek

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik 2009, 20:04:21 »
witam odradzam z biedronki sam kupiłem na wiosnę pakowane po 2 szt cena rewelacyjna :shock: :shock: ale piszczą szorują i tak dalej :!: :!: szkoda kasy polecam bosch

Złośnik

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2009, 20:18:37 »
Cytat: "cezary46"
Na VALEO polatałem pół roku zapłaciłem za dwie sztuki ponad 70 zeta, i zaczęły mazać, BOSCH wytrzymał rok, teraz mam chińskie banany po 15 zł sztuka i półtora roku chodzą cicho i bez mazania. Tak, że marka i cena ma się do d....Zależy jak się trafi. I tak prawie wszystko robione jest w Chinach.


No tak kolego, rozumiem, jasne że są wyjątki od reguły i nie ma ze wszystko jest ekstra za daną cenę.
Ale niepowiesz mi chyba że wycieraczki czy cokolwiek do samochodu kupujesz w spożywczym za rogiem albo w TESCO bo tam najtaniej i można punkty zbierać....
Chociaż trzeba kategoryzować co gdzie i jak i przypatrzeć się co się kupuje, bo napisane VALEO mozebyć ale kamieniem zamiast piór wycierać szyby chyba nikt nei chce... :)

Karwass

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Październik 2009, 15:20:36 »
Witam myślę, że b.dobrym zakupem będą wycieraczki Championa sprawdzone i wg. mnie najlepiej się spisują.

Waldi

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Październik 2009, 09:18:34 »
dzisiaj podczas deszczu mialem wku na maxa, wycieraczki skacza, nic nie widac bo rozmazuja, nie zamowilem jeszcze bo kaski n arazie brak, po wyplacie zdecyduje sie na valeo z allegro
po drodze mialem biedronke, kupilem z rozpaczy 510 pakowanie po 2 sztuki i 410 tez pakowane po 2 sztuki, razem 14zł
i co?
nic nie slysze, wszystko widze, normalnie cuda :D
za 14zł jeden komplet wyciera, drugi komplet w zapasie w piwnicy

zastanawiam sie czy nie kupic jeszcze na zapas

ogolnie polecam biedronke

Złośnik

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Październik 2009, 09:42:47 »
Cytat: "Waldi"

...nic nie slysze, wszystko widze, normalnie cuda :D


Nic nie słyszę ? Wszystko widzę ? - czy te wycieraczki nei działają czasem jak pasta ścierna ?

Waldi

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Październik 2009, 10:32:07 »
no dzialaja tak samo jak valeo poprzedniego wlasciciela ktore sie zuzyly
czyli jedno machniecie piorami i 40% deszczu z szyby off, powrot wycieraczek i 100% lekkiego deszczu off :)

po czym rozpoznac ze wycieraczka dziala jak pasta scierna, po tym ze zbiera wode? poprzednie nie zbieraly i plastykiem oslaniajacym porysowaly szybe.

Złośnik

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Październik 2009, 11:10:01 »
Nie no nie o to chodzi heheheh
napisałeś: ...nic nei słyszę... - więc myślałem że taks zumią i chodzą głośno jakby drapały szybę czy coś :) hehehe

tomecom

  • Gość
Wycieraczki na zimę
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudzień 2009, 18:16:15 »
Jeśli o mnie chodzi, polecam grafitowe wycieraczki niemieckiej marki Alca. Kosztują 12zł za za dłuższe pióro z przodu, bodajże 510. Po seryjnych miałem już różne: Bosh z przodu po stronie pasażera - wytrzymał 2 lata, ale kosztował prawie 40zł i zawsze zostawiał wodę na szybie, Alca dopiero trochę zostawia po 2 latach. Jakaś Chinka, która wytrzymała rok i obdarła się na czubku, no i obecnie Alca. Nie uważam, że są perfekcyjne, ale za te pieniądze kupujemy wycieraczkę, która dobrze zbiera - żadnych smug i rozmazywania. Biorąc pod uwagę, że w naszych warunkach wycieraczki szybko się niszczą (przymarzanie, wtykanie ulotek itd); uważam, że nie ma sensu inwestować w bardzo drogi sprzęt. Lepiej częściej wymienić na nowe. Mnie te wycieraczki służą już ponad dwa lata i jestem zadowolony. Pozdrawiam :mrgreen: