Autor Wątek: Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki  (Przeczytany 3102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mroczna

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« dnia: 14 Październik 2009, 20:22:38 »
Jak w temacie, mam pare problemów z moim Heniem. Byłabym wdzięczna za wyrozumiałość, sama nie zaglądam pod maskę :mrgreen:

1. Zauważyłam, że gdy zrobiło się zimno to strasznie kopci, stojąc w korku czasem ruszam z chmarą dymu, wszystko ok. gdyby nie to, że podczas normalnej jazdy w lusterku również widzę jak się dym rozchodzi - jasny. Początkowo myślałam, że przez to, że bierze tyle oleju (ok. 1 litr na 800 km - tyle mniej więcej miesięcznie przejeżdżam) ale ktoś mi ostatnio zasugerował, że tak być nie powinno

2. Przy dużej prędkości strasznie drga mi kierownica, nie wiem czy przyczyna może leżeć w kołach? wymieniałam łożyska z przodu bo tak już głośno stukało podczas jazdy, że nie sposób było rozmawiać, po wymianie było ok... ale przez tydzień. Stukoty zrobiły się jeszcze głośniejsze, w pewnych momentach myślałam że koła mnie wyprzedzą.. - więc wróciłam do mechanika i okazało się że piasta się rozsypała.. dostałam ponowną wymiane za darmo, no ale teraz znowu powtorka z rozrywki + dziwne tarcie i pukanie przy skręcie :evil:

3. Ostatni problem to żarówki - notorycznie mi się przepalają (średnio raz na 1,5 miesiąca wymieniam jedną) możliwe że gdzieś jest jakieś zwarcie?

Jestem w tych tematach kompletnym laikiem, byłabym wdzięczna jeśli mogłabym skorzystać z waszego doświadczenia i wiedzy :-)

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

[ Komentarz dodany przez: BartBartez: 2009-10-15, 10:27 ]
EDIT:
Zmiana tematu na zgodny z regulaminem. Na przyszłość proszę precyzyjnie tytułować wątki

Cendra

  • Gość
Re: Hyundai Coupe - pare problemow, pomocy :)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2009, 20:38:42 »
Cytat: "Mroczna"
Jak w temacie, mam pare problemów z moim Heniem. Byłabym wdzięczna za wyrozumiałość, sama nie zaglądam pod maskę :mrgreen:

1. Zauważyłam, że gdy zrobiło się zimno to strasznie kopci, stojąc w korku czasem ruszam z chmarą dymu, wszystko ok. gdyby nie to, że podczas normalnej jazdy w lusterku również widzę jak się dym rozchodzi - jasny. Początkowo myślałam, że przez to, że bierze tyle oleju (ok. 1 litr na 800 km - tyle mniej więcej miesięcznie przejeżdżam) ale ktoś mi ostatnio zasugerował, że tak być nie powinno

2. Przy dużej prędkości strasznie drga mi kierownica, nie wiem czy przyczyna może leżeć w kołach? wymieniałam łożyska z przodu bo tak już głośno stukało podczas jazdy, że nie sposób było rozmawiać, po wymianie było ok... ale przez tydzień. Stukoty zrobiły się jeszcze głośniejsze, w pewnych momentach myślałam że koła mnie wyprzedzą.. - więc wróciłam do mechanika i okazało się że piasta się rozsypała.. dostałam ponowną wymiane za darmo, no ale teraz znowu powtorka z rozrywki + dziwne tarcie i pukanie przy skręcie :evil:

3. Ostatni problem to żarówki - notorycznie mi się przepalają (średnio raz na 1,5 miesiąca wymieniam jedną) możliwe że gdzieś jest jakieś zwarcie?

Jestem w tych tematach kompletnym laikiem, byłabym wdzięczna jeśli mogłabym skorzystać z waszego doświadczenia i wiedzy :-)

Z góry dziękuje i pozdrawiam,


Witam,
1. Masz instalacje gazową :?: Auto garazujesz czy stoi na dworzu :?: Jakie odcinki jednorazowe przejeżdzasz :?: Swoja droga dużo tego oleju bierze...

2. Zmień mechanika... Koleś pewnie spieprzył robote, a poza tym drgania to mogą być felgi, opony. Zmień na zimówki to może sie poprawi.

3. które żarówki sie tak przepalają :?:

Pozdrawiam :)

Mroczna

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2009, 20:49:27 »
1. Nie mam instalacji, jeździ na benzyne, autko garażowane, dojeżdżając do pracy dziennie robie jakieś 70 km (35km w jedna strone)

2. Juz niedługo będe zmieniać na zimówki więc faktycznie się przekonam czy problem w tym własnie leży

3. Przepalają się głównie światła mijania (choć stopu też 2 razy już wymieniałam w ostatnim pol roku)

Cendra

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2009, 20:54:23 »
1. Może to uszczelka pod głowicą... Ale oleju nie przybywa, tylko ubywa, hmm... Ile ma najechane :?:

3. Nie mrygasz sobie dla zabawy :P :?: Może słabej jakości są zamienniki :?: Zwarcie paliło by je raczej odrazu...

Mroczna

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2009, 21:03:05 »
Cytat: "Cendra"
1. Może to uszczelka pod głowicą... Ale oleju nie przybywa, tylko ubywa, hmm... Ile ma najechane :?:

3. Nie mrygasz sobie dla zabawy :P :?: Może słabej jakości są zamienniki :?: Zwarcie paliło by je raczej odrazu...


Przebiegu ma teraz jakieś 185 tyś. będe musiała tę uszczelkę zasugerować mechanikowi którego de facto chyba zmienie, bo z czymkolwiek bym do niego nie poszła to za jakiś czas i tak wraca do takiego samego stanu rzeczy :-? A co do świateł "nie mrygam dla zabawy" :) hehe..

No nic, w takim razie i tak dziękuje bardzo za sugestie :-D

Cendra

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2009, 21:05:38 »
Jeszcze jedno, sprawdź czy po odpaleniu wydobywa się z tłumika niebieski dymek :)

edit: oczywiscie chodzi o odpalanie zimnego silnika po nocy

Mroczna

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Październik 2009, 21:09:41 »
Cytat: "Cendra"
Jeszcze jedno, sprawdź czy po odpaleniu wydobywa się z tłumika niebieski dymek :)
edit: oczywiscie chodzi o odpalanie zimnego silnika po nocy


Brzmi to co najmniej dziwnie, ale ufam że się na tym znasz :-D a jeśli się okaże niebieski to co by to oznaczało? (ty naprawde ze mnie nie drwisz? :lol: )

Cendra

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Październik 2009, 21:12:23 »
Jeżeli zaraz po odpaleniu pojawi sie niebieska chmura to znaczy, że (prawdopodobnie i jest to czesto spotykane) przez noc olej dostaję się na tłok i przy odpaleniu się spala się, właśnie na niebiesko :)

nie znam się, staram się pomóc, miałem podobnie w Ponym ;)

Mroczna

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Październik 2009, 21:17:33 »
Dzięki bardzo za rady :) a dymek oczywiście sprawdzę ;-)

Cendra

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Październik 2009, 21:27:42 »
ewentualnie poprość kogos o obserwacje wydechu :)

Cibor

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Październik 2009, 22:09:49 »
Mroczna, Dym = uszczelniacze lub jak Cendra, napisał uszczela... Sprawdź jak tam z płynem chłodniczym czy przewody od wody są twarde lub ubywa płynu... Jeśli ubyło płynu lub są twarde przewody tzn. uszczela jak wszystko ok to prędzej uszczelniacze zaworów... 1L na 800 KM to Bardzo Dużo... Skrzeki przy skręcaniu to na 99% przegub zewnętrzny... Najlepiej zmień mechanika....

Mroczna

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Październik 2009, 22:16:31 »
Dzieki bardzo Cibor postaram się sprawdzić twoje sugestie

Roman_d

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Październik 2009, 22:40:10 »
Co do żarówek to jak możesz to sprawdź - zleć jakiemuś znajomemu elektrykowi jakie masz napięcie w instalacji. Może być ciut za wysokie i dlatego przepalają się żarówki. Przyczyną może być uszkodzony regulator napięcia.

Ciastol

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Październik 2009, 23:50:10 »
Co do dymu z tłumika, ja też miałem taki problem, weź jakąś białą szmatkę, odpal auto i zakryj nią tłumik, jeżeli będzie czarna to znaczy że olej, jeżeli nie będzie czarna to sprawdź czy śmierdzi benzyną, jeżeli nie śmierdzi benzyną to zmień cpn, bo to będzie znaczyć że masz wodę w baku, ja właśnie miałem ten problem, wlałem odrobinę płynu który kupisz na cpnie żeby przeczyściło bak z tej benzyny.

BartBartez

  • Gość
Coupe - pobór oleju, drgająca kierownica, przepalone żarówki
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Październik 2009, 10:24:44 »
Przy pożeraniu takiej ilości oleju należy najpierw sprawdzić ewentualne wycieki oleju. Jeśli ich nie ma to nie łudziłbym się uszczelniaczami. To wychodzi prawie 12l oleju na 10000 km - czyli 3 wymiany w czasie jednej :mrgreen: Moim zdaniem wciąga olej przez pierścienie. Tak czy inaczej głowica do zdjęcia.