Autor Wątek: hamulce przód i30  (Przeczytany 5379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gryfciu

  • Gość
hamulce przód i30
« dnia: 07 Maj 2014, 21:46:37 »
czy ktoś z was ma podobny problem z hamulcami z przodu, podczas skrętu na naciśniętym hamulcu już na samym końcu gdy samochód się zatrzymuje  słychać stuki w okolicach kół, w serwisie twierdzą że trzeba czyścic klocki, lub wymienić na nowe.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
hamulce przód i30
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2014, 18:54:03 »
Ja niedawno wymieniłem u mechanika klocki z przodu z tarczami i nie mam w/w problemu. A może to drążki...?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
hamulce przód i30
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2014, 21:46:45 »
Gryfciu dodaj tag do tematu i zajrzyj tutaj  http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=54612#54612

gryfciu

  • Gość
hamulce przód i30
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj 2014, 15:50:15 »
Cytat: "bobekos"
Ja niedawno wymieniłem u mechanika klocki z przodu z tarczami i nie mam w/w problemu. A może to drążki...?


w serwisie go sprawdzili i powiedzieli, że wszystko inne ok

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
hamulce przód i30
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj 2014, 19:59:27 »
Jeżeli zrobili jazdę próbną i nic nie wykryli to może jest ok... Z tego co wiem to zdarzają się problemy ze stukami w układzie kierowniczym. Wpisz tą frazę w google i poczytaj, a może znajdziesz podobny przypadek do swojego.

gryfciu

  • Gość
hamulce przód i30
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2014, 08:09:27 »
Cytat: "bobekos"
Jeżeli zrobili jazdę próbną i nic nie wykryli to może jest ok... Z tego co wiem to zdarzają się problemy ze stukami w układzie kierowniczym. Wpisz tą frazę w google i poczytaj, a może znajdziesz podobny przypadek do swojego.


tylko układ kierowniczy jest wg nich OK, gość powiedział, że mogę wymienić klocki to na jakiś czas się to uspokoi bo ten typ tak ma

Marek_B

  • Gość
hamulce przód i30
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maj 2014, 20:36:07 »
Cytat: "bobekos"
Z tego co wiem to zdarzają się problemy ze stukami w układzie kierowniczym


Zgłosiłem podobny problem do ASO - stuki z lewej strony kierownicy, momentami delikatne zacięcia, brak płynności. Coś tam panowie posprawdzali i zapadła decyzja o wymianie całej kolumny kierowniczej - oczywiście w ramach gwarancji. Auto już po zabiegu, wszystko chodzi zdecydowanie lepiej, żadnych stuków, pełna lekkość i płynność. Zdziwiło mnie tylko jedno, że po wymianie całej kolumny kierowniczej wg. serwisu nie ma potrzeby sprawdzania geometrii. Co o tym myślicie?

gryfciu

  • Gość
hamulce przód i30
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maj 2014, 08:26:45 »
Cytat: "Marek_B"
Cytat: "bobekos"
Z tego co wiem to zdarzają się problemy ze stukami w układzie kierowniczym


Zgłosiłem podobny problem do ASO - stuki z lewej strony kierownicy, momentami delikatne zacięcia, brak płynności. Coś tam panowie posprawdzali i zapadła decyzja o wymianie całej kolumny kierowniczej - oczywiście w ramach gwarancji. Auto już po zabiegu, wszystko chodzi zdecydowanie lepiej, żadnych stuków, pełna lekkość i płynność. Zdziwiło mnie tylko jedno, że po wymianie całej kolumny kierowniczej wg. serwisu nie ma potrzeby sprawdzania geometrii. Co o tym myślicie?


u mnie kierownica działa płynnie, a stuki słychać tylko jak samochód już się zatrzymuje na skręconych kołach, to są pojedyncze stuki, 1 lub dwa i auto stoi, drażniące w przypadku manewrowania na parkingu

HMP

  • Gość
hamulce przód i30
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Czerwiec 2014, 14:55:38 »
Jakby ktoś szukał to mam oryginalny nowy komplet hamulców (tarcze + klocki) na przód do i30 oraz klcki na tył.