Autor Wątek: [Santa Fe CM] drgania przy przyspieszaniu na 2 biegu  (Przeczytany 3645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartimo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
[Santa Fe CM] drgania przy przyspieszaniu na 2 biegu
« dnia: 06 Maj 2014, 09:33:35 »
Witajcie,
po wymianie przegubów zewnętrznych z przodu pojawiły się lekkie drgania auta podczas przyspieszania na 2 biegu, nie było tego objawu przed wymianą przegubów. Drgania raz są, raz ich nie ma. Nie ma drgań na pozostałych biegach. Czy jest to związane z nowymi przegubami, czy to tzw. zbieg okoliczności? Co może być przyczyną drgań?
Proszę Was o opinie.

[ Dodano: 2014-05-13, 11:33 ]
Witajcie,
nikt nie ma żadnych sugestii?

Byłem u mechanika, który wymieniał przeguby zewnętrzne, przejechał się autem i powiedział, że na 2 biegu są wyczuwalne lekkie drgania, ale na tyle są małe że nie jest w stanie zdiagnozować na 100%. Podejrzewa przeguby wewnętrzne, ale muszę jeszcze pojeździć żeby było te drgania czuć bardziej. Wykluczył natomiast dwumasę, podobno przy jej uszkodzeniu są inne drgania i słychać dziwne dźwięki przy odpalaniu i gaszeniu auta - u mnie jest cisza.
Na koniec mechanik dodał,ze po wymianie przegubów zewnętrznych usztywniły się elementy napędowe i może być że teraz czuć przeguby wewnętrzne.
Co o tym sądzicie?

pozdrawiam
bartimo

zuberek778

  • Gość
drgania santafe cm 2,2CRDI 4x4
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2014, 12:52:15 »
mi ostatnio również pojawiły się drgania całego samochodu przy przyśpieszaniu, głownie na 2 biegu (najbardziej wyczuwalne) nawet na prostej,
najbardziej drgania można wyczuć na zakręcie w prawo i przy dodaniu gazu, samochod wpada w wibracje.
pomocy koledzy!!!!!

Offline jlupino

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[Santa Fe CM] drgania przy przyspieszaniu na 2 biegu
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec 2014, 23:02:15 »
To typowe objawy dla przegubow wewnetrznych.mialem tak w hondzie accord '92.podczas jazdy na drugim biegu bez gazu byl spokoj,a jak tylko zaczelo sie przyspieszac to samochod wpadał w wibracje.nie pamietam czy było to rowniez czuc na trzecim iczwartym biegu,ale na dwojce na pewno.oczywiscie najpierw wymieniłem zew. przeguby i nic.i dopiero po wymianie wewn.-jak ręką odjął.