Autor Wątek: [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka  (Przeczytany 147483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BMsw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« dnia: 21 Styczeń 2012, 18:25:46 »
Witam, mam do kolegów pytanie , powoli kończy mi się pilot centralnego zamka i alarmu, zapasowego nigdy nie miałem , mam w związku z tym pytanie czy można dokupić taki sam pilot od innego hyundaia oczywiście od santa fe i przekodować na swoją centralkę . Jeśli tak to jak to zrobić ????
A tak na marginesie to gdzie jest ukryta fabryczna centralka ???
Dane pojazdu Santa fe 2003 crdi 2,0 napęd na przednią ośkę wersja europejska .
Pozdrawiam Wszystkich

zbyh

  • Gość
Re: Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2012, 21:34:55 »
To ja też dołącze się do pytania. mam ten sam problem. Piloty mogą być takie same jak przy tucsonie. Gdy pytałem w serwisie to koszt 600 pln :idea:  :oops:

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2012, 11:16:32 »
Prawdopodobnie centralka jest gdzieś pod środkową konsolą - niepotwierdzone bo na starym forum temat się urwał bez konkretnych wyjaśnień.
Jeśli chodzi o dorobienie to jest problem - już się dowiadywałem że dorobienie pilota w ASO w Zabrzu kosztuje pilot ok 550 + zakodowanie kluczyk ok 280 + zakodowanie ( ceny chyba netto ale tego już nie wyciągałem o nich- na razie) zakodowanie ok 100 od szt.
Na nieautoryzowanych o pilota nie pytałem ale kluczy nie dorabiają - muszę jeszcze podjechać do jednego magika w Gliwicach i dowiem się u niego - immobilajzer  ze zmiennym kodem.

Jeśli pilot kończy Ci się w sensie "zdeptanych" przycisków to każdy umiejący operować lutownicą może Ci je wymienić - kwestia kupienia 2 szt mikro-wyłączników - muszą być kwadratowe - zobaczysz je to będziesz widział o co chodzi.
Jest też możliwość taka jak u mnie  :-(   - efekt jest taki jakby pilot się wieszał, muszę parokrotnie na przemian naciskać oba przyciski żeby w końcu załapał.    
( jestem już po operacji wymiany baterii i mikro-wyłączników)

Dodam że niestety również posiadam tylko 1 komplet  :-(

Moja decyzja jest taka że kupuję dodatkowy alarm - korzyść??  2 nowe piloty, dodatkowe zabezpieczenia których nie oferuje fabryczny alarm, koszt ok 280 brutto z montażem ( miałem podobny w swojej starej Astrze i działał rewelacyjnie przez 5 lat, pod koniec dopiero musiałem zacząć używać zapasowego pilota bo 1 się "wydeptał" nawet baterii w pilotach nie wymieniałem) a nie min. 650 za pilota w ASO.
Stary alarm niech sobie jest - nie będzie używany.

czeien

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2012, 22:50:33 »
Czasem wystarczy rozkręcic ,przeczyścić i WD-40,nie trzymać kluczyków w roboczych ciuchach jak pracujemy w kurzu.Warto mieć zapasową baterie bo zgodnie z prawem Marfiego nawali nam w najbardziej niestosownym momencie.Przećwiczyłem na sobie punkt 1 i 2.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2012, 15:55:53 »
ten temat był poruszony na starym forum i niestety nie było jasnej odpowiedzi na to - tylko gdybanie - interesowałem się tym tematem z racji posiadania 1 zdechłego pilota.

Ja napisałem swoje rozwiązanie tego problemu a nie starałem się wymądrzać

zbyh

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2012, 18:43:17 »
W Poznaniu jak pytałem w serwisie to wygląda w ten sposób że sprowadzają kpl pilotów czyli 2 szt koszt 500pln + kodowanie 100pln. Istnieje również możliwość zakodowania swojego pilota pod warunkiem że jest taki sam jak fabryczny, niestety ceny nie znam.

BMsw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2012, 21:36:52 »
[ Dodano: 2012-01-26, 21:41 ]
Cytat: "zbyh"
W Poznaniu jak pytałem w serwisie to wygląda w ten sposób że sprowadzają kpl pilotów czyli 2 szt koszt 500pln + kodowanie 100pln. Istnieje również możliwość zakodowania swojego pilota pod warunkiem że jest taki sam jak fabryczny, niestety ceny nie znam.


Dzięki wielkie za odpowiedz, a tak na marginesie wyczytałem na innym forum , że można zakodować pilot przez ustawienie centralki sterującej na wyszukiwanie , ale za chiny ludowe nie mogę jej znaleźć . Może się orientujesz gdzie ona jest w sanciaku ???

------
Brt: Usunięcie OT

[ Dodano: 2012-01-28, 13:54 ]
Cytat: "Arni71"
Prawdopodobnie centralka jest gdzieś pod środkową konsolą - niepotwierdzone bo na starym forum temat się urwał bez konkretnych wyjaśnień.



Rozebrałem, środkową konsolę i nic, centralki nie znalazłem  :?:  
Czy może były inne miejsca gdzie były fabrycznie montowane ?????????

lorarr

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Luty 2012, 12:28:50 »
http://www.santafemods.com/Mods/TransmitterCode.htm

nie próbowałem... ale jeden pilot mi padł więc się zastanawiam czy nie spróbować.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Luty 2012, 14:36:44 »
znalazłem w sieci ciekawą informację - wypowiedź posiadacza Santa Fe -  cyt.
albo gdzieś w okolicach wewnętrznej skrzynki bezpieczników, albo za schowkiem przed nogami pasażera - to takie dwa najczęściej wybierane miejsca, w których montowane są centralki alarmów. -  koniec cyt.
Jest to bardzo prawdopodobne zakładając że syrena ma stosunkowo krótki kabel to montuje się ją mniej więcej po tej samej stronie co centralka - u mnie syrena jest z prawej strony w komorze silnika więc pasowałaby teoria umieszczenia centralki za schowkiem - nie będę sprawdzał -  zimno brrr.

BMsw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Luty 2012, 20:39:49 »
Dzięki Arni71 jutro pogrzebię trochę, chyba że znowu będzie -35 to sobie daruję , to co napisał kolega lorarr już wiedziałem wcześniej i dlatego szukałem centralki , jak coś wyjdzie dam znać  ;-)

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Luty 2012, 23:14:52 »
Na 100% potwierdzam lokalizację (rocznik 2003) za schowkiem przed fotelem pasożyta:) ostatnio przy wymianie filtra kabinowego zrobiłem rekonesans zawartości elementów i była tam również centralka od alarmu, syrena również w komorze z przodu po prawej stronie.

lorarr

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty 2012, 23:15:05 »
znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.hyundai-forums.com/195-sm-2001-2006-santa-fe/82149-newbie-programming-remote.html
może ci pomoże. z tego co zrozumiałem to za skrzynką z bezpiecznikami. podobno było to do połowy 2004 roku. ale to się odnosi do kluczyków.

ziomalV8

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Luty 2012, 22:44:48 »
kiedys tez pisałem na starym  forum o kluczyku , u mnie dorobienie kluczyka -nie w serwisie -50 zł z imobilajzerem
 a jeszcze znalazłem taki cos
http://www.carandtruckremotes.com/r538.html

BMsw

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Luty 2012, 18:55:03 »
Panowie wreszcie wygospodarowałem troszkę czasu no i zakodowałem nowy pilocik . cała procedura trwała ok 30 minut z czego 25 poświęciłem na znalezienie centralki, która w moim sanciaku znajduje się akurat głęboko za bezpiecznikami , obyło się jednak bez rozbierania plastików , wlazłem jakość głową na pedały i wsadziłem śrubokręt w czeluści mojego zaprzęga gdzie przełączyłem przełącznik centralki zgodnie z instrukcją otrzymaną od kolegi  LORARR-a ( http://www.santafemods.com/Mods/TransmitterCode.htm ) . Udało się za pierwszym razem, bez żadnych problemów autko się zamyka a alarm normalnie się uzbraja. Jeszcze jedno pilocik zakupiłem za kilka dyszek na tej ukcji http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=11567852

zbyh

  • Gość
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Luty 2012, 22:16:48 »
Dzięki linkowi do aukcji na allegro I ja kupiłem pilota do swojego Tucsona, pilot chyba taki sam jak od Santa Fe II. Niestety link do instrukcji kodowania nie działa, a być może  że procedura kodowania w Tucsonie jest taka sama. Można prosić o odświeżenie linku. Z góry dziękuję.