Autor Wątek: Centralny zamek - nie zamyka drzwi po uruchomieniu silnika  (Przeczytany 1576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TMSCAN

  • Gość
Centralny zamek - nie zamyka drzwi po uruchomieniu silnika
« dnia: 10 Październik 2009, 01:16:08 »
Witam,
może ktoś z Was miał podobny problem.
Do niedawna po wejściu do auta i przekręceniu kluczyka w stacyjce automatycznie zamykały się wszystkie drzwi, od kilku tygodni niestety ta funkcja przestała działać... Nadal jednak centralny zamek działa z pilota (otwiera/zamyka), z kluczyka też OK, od wewnątrz ryglem też w porządku. Co może być przyczyną? Znalazłem gdzieś na forum informację, że może być jakiś "czujnik przekręcenia kluczyka". Jeśli faktycznie istnieje coś takiego (nawet byłoby to logiczne) to gdzie tego szukać?
Jeśli możecie mi pomóc - bardzo proszę.

Pozdrawiam :-)

Złośnik

  • Gość
Centralny zamek - nie zamyka drzwi po uruchomieniu silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2009, 11:24:23 »
Ja osobiście nie mam na pilota, ale jak dla mnie to powinien być ten czujnik w okolicach stacyjki, zapewne tym sygnałem dla niego jest pojawienie się +12 po stacyjce.

bzyk

  • Gość
Centralny zamek - nie zamyka drzwi po uruchomieniu silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2009, 16:05:08 »
Wg mnie calosc ma sie w komputerze ... tak samo jak domykanie szyb... kiedys po zmianie akumulatora, lantra zaczela mi zamykac centralny po zapaleniu silnika.. potem otwierac przy gaszeniu... w pewnym momencie musialem zdjac kleme (nowy reset ECU)... po zalozeniu przestal sie zamykac... a szyba zaczela zjezdzac do dolu automatycznie :)

TMSCAN

  • Gość
Centralny zamek - nie zamyka drzwi po uruchomieniu silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Październik 2009, 05:41:19 »
Bzyk - próbowałem już odłączać i podłączać akumulator - nic to nie zmieniło niestety... A u Ciebie dalej to nie działa czy "naprawiło się"?