Autor Wątek: [Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości  (Przeczytany 9445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

automanius

  • Gość
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« dnia: 10 Kwiecień 2014, 19:18:39 »
witam. mam problem z licznikiem prędkości jak jadę po nierównościach to raz działa raz nie. Sprawdzałem czujnik na skrzyni jest ok bo wymieniłem na nowy i nic to nie dało.Ma ktoś może schemat jak idą przewody od czujnika do licznika. jeszcze do którego pinu w liczniku dochodzi sygnał z czujnik :cry: a.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2014, 22:06:19 »

automanius

  • Gość
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwiecień 2014, 21:28:11 »
Panowie, :-(  no co nie ma mocnych na tym forum na ten problem?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień 2014, 20:05:18 »
Wymieniłeś taki czujnik ?


automanius

  • Gość
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Kwiecień 2014, 13:07:26 »
Dokładnie taki sam nowy s aso hyundaia i nic to nie pomogło.

martinez98

  • Gość
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Kwiecień 2014, 15:08:04 »
A nie znalazłeś przetartej wiązki gdzieś od tego czujnika? może jakaś ginąca masa?

automanius

  • Gość
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień 2014, 13:24:34 »
nie znalazłem przetartego kabla które wchodzą do głównej wiązki, po drodze zlikwidowałem wtyczkę i zlutowałem przewody i to też nie przyniosło efektu ,szukam dalej może trafię na chwasta

stef275

  • Gość
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marzec 2015, 15:35:43 »
Witam ,mam problem z przepalonym bezpiecznikiem nr. 25 wg schematu,po wymianie kolejny zostaje przepalony .Widocznym objawem jest nie działający prędkościomierz.Proszę o podpowiedz gdzie należy szukać zwarcia bo bezpiecznik jest od czujnika prędkości i TCM(nie wiem co to znaczy).Pozdrawiam.

automanius

  • Gość
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Marzec 2015, 09:44:21 »
kolego zdecyduj się który bezpiecznik przepala się tobie bo piszesz że nr 25 a na schemacie zaznaczyłeś nr.23 więc który?
Miałem podobny problem tylko że nie padał mi bezpiecznik ale miałem przebicie do masy i licznik raz działał a raz nie tj.brązowy kabel który idzie od czujnika do licznika i ma odejście do wtyczki can i tam dotykał do masy więc zobacz może i u ciebie jest podobnie tylko że styka się z przewodem prądowym i dlatego masz zwarcie.

stef275

  • Gość
[Santa Fe CM] problem z licznikiem prędkości
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marzec 2015, 14:17:02 »
schemat jest z innego tematu, a przepala się bezpiecznik nr.25.Jak na razie jest ok ,dopiero 3 bezpiecznik nie został przepalony ale nadal nie wiem dlaczego przepaliło bezpieczniki i w razie powrotu usterki gdzie szukać przyczyny bo nie wiem jakie obwody są zabezpieczone tym bezpiecznikem.

[ Dodano: 2015-06-21, 00:23 ]
Witam ,problem nasilił się do tego stopnia że bezpiecznik nr.25 przepala się od razu,jedno jest pewne -zwarcie. Powiedzcie jakie odbiorniki są pod tym bezpiecznikiem.